niedziela, 09 maja 2021 r.  Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
Wiadomości z tagiem Tylka  RSS
Fiskus coraz skuteczniej walczy z podatkowymi przestępcami

Dodano: 06.05.2021 11:05 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Tylko dwa śledztwa spośród prowadzonych w ubiegłym roku przez Krajową Administrację Skarbową zakończyły się sądowym uniewinnieniem bądź umorzeniem postępowania wobec oskarżonego.

Tagi: Fiskus, Tylka
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Koncerny wstrzymują produkcję aut, bo brakuje części. Bezpieczni tylko Japończycy

Dodano: 30.04.2021 5:06 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Tylko w ostatnich tygodniach przestoje swoich fabryk ogłosiły Mercedes, Volkswagen, Volvo i Ford. Brakuje im między innymi półprzewodników i baterii. Winę zrzucają na Chińczyków. Takich problemów nie mają marki japońskie, które opierają się na własnych czipach i akumulatorach.

Tagi: Tylka
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

O co chodzi z tym Aonem I Willisem oczywiście [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 29.04.2021 8:44 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Już któryś raz ktoś mniej bliski brokerce, a czasem wcale bliski, zapytał mnie w ostatnich dniach "o co chodzi z tym Aonem? kupują wreszcie, czy sprzedają? i co?" Najczęściej pada tu od razu przykład fuzji Uniqi i Axy, która ogłoszona mniej więcej w tym samym czasie już się szczęśliwie i w bardzo ładnym stylu zamknęła. Jeśli ubezpieczyciele w rok potrafili się połączyć.. Co stoi na przeszkodzie brokerom..? Ułomni są jacyś, czy co? No, nie. Przede wszystkim to zupełnie inna skala. Uniqa kupiła kilka aksianych operacji, a tak naprawdę przede wszystkim Polskę. Aon i WTW to zaś fuzja naprawdę wszechświatowa, dotycząca niemal każdego kawałka naszego globu. Poza Antarktydą, choć i za to bym nie ręczył, bo może którąś ze stacji polarnych ubezpieczają. Skala komplikacji jest więc zupełnie, zupełnie inna. Tylko na naszym lokalnym podwórku te dwa połączenia mogą wyglądać porównywalnie. Popatrzmy więc po kolei, o co chodzi...

Źródło: feedproxy.google.com

Taeho Kgil z Samsunga: Koncentrujemy się na kompleksowym cyberbezpieczeństwie

Dodano: 24.04.2021 5:11 | 83 odsłon | 0 komentarzy


Tylko kompleksowy i spójny ekosystem cyberbezpieczeństwa jest w stanie zaspokoić potrzeby konsumentów w kwestii bezpieczeństwa online, ocenił w rozmowie z ISBnews Taeho Kgil, wiceprezes Samsung Research.

Tagi: Tylka, ISBnews
Źródło: inwestycje.pl

Śliż: Tylko obowiązkowy split payment zapewni uszczelnienie system poboru VAT [WYWIAD]

Dodano: 18.04.2021 5:10 | 10 odsłon | 0 komentarzy

- Spodziewaliśmy się, że jeśli wystąpi problem z płynnością w firmach, to będzie o tym świadczyć lawina wniosków o uwolnienie środków z konta VAT i przelanie ich na zwykłe rachunki rozliczeniowe. Nic takiego nie nastąpiło - przyznaje Wojciech Śliż, dyrektor departamentu VAT w Ministerstwie Finansów.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Trudno o bogactwo na kredyt

Dodano: 18.04.2021 5:06 | 28 odsłon | 0 komentarzy

Tylko przez pół roku mogliśmy się cieszyć tym, że aktywa finansowe polskich gospodarstw domowych przekraczają 2 bln zł – w IV kwartale 2017 r. i w I kwartale 2018 r. W II kwartale br. znów spadły poniżej tej bariery – wynika z danych Narodowego Banku Polskiego.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Ważne zmiany w Kodeksie pracy w 2019 roku

Dodano: 19.06.2018 7:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ustawa Kodeks pracy jest aktualnie jednym z częściej aktualizowanych aktów prawnych. Tylko w 2018 roku zmiany w tym akcie prawnym były wprowadzane aż 6 razy. Nowelizacja przepisów, która na pewno będzie obowiązywała od 1 stycznia 2019 została wprowadzona ustawą z dnia 10 stycznia 2018 o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją.

Źródło: kadry.infor.pl

reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone