wtorek, 30 listopada 2021 r.  Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
Wiadomości z tagiem Taksa  RSS
Porównywarka sposobem na dobry zakup [Faramuszki]

Dodano: 26.11.2021 7:42 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Kiosk Polis - w sponsorowanym artykule - radzi, by przy zakupie ubezpieczenia korzystać z nowoczesnych technologii. Takim narzędziem jest (...)

Tagi: Polak, Taksa
Źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl

Podatki 2022: Nowe preferencje dla małych producentów napojów alkoholowych

Dodano: 24.11.2021 15:27 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Do ustawy o podatku akcyzowym wprowadzone zostaną nowe preferencje podatkowe dla małych producentów napojów alkoholowych - wynika z projektu nowelizacji, który został we wtorek przyjęty przez rząd. Takie podmioty będą mogły korzystać m.in. z obniżonej do 50 proc. podstawowej stawki akcyzy. Polskie prawo zostanie również dostosowane do zmian na poziomie całej Unii Europejskiej.

Źródło: www.podatki.biz

Taksa notarialna a VAT - Rzecznik Praw Obywatelskich pyta Ministra Finansów

Dodano: 16.11.2021 9:48 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Taksa notarialna a VAT. 15 listopada 2021 r. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Ministra Finansów z pytaniami, czy jego resort otrzymywał skargi związane ze sposobem ujmowania podatku VAT w taksie notarialnej, oraz czy Minister rozważa konieczność podjęcia działań (np. wydania interpretacji ogólnej) w zakresie sposobu rozliczania podatku VAT przez notariuszy. Zdaniem Rzecznika praktyka doliczania przez notariuszy podatku od towarów i usług do taksy notarialnej budzi uzasadnione wątpliwości i trudno ją uznać za prawidłową. Natomiast Prezes Krajowej Rady Notarialnej uważa, że praktyka poboru przez notariuszy wynagrodzenia według stawek określonych przez Ministra Sprawiedliwości i doliczania VAT do tak obliczanego wynagrodzenia, trwa nieprzerwanie od 28 lat i nie była kwestionowana przez organy podatkowe, ani organy nadzoru nad notariuszami. Zaś Ministerstwo Finansów od lat konsekwentnie potwierdza, że nie można doliczać VAT do taksy notarialnej i równie konsekwentnie nie podejmuje w tym zakresie działań kontrolnych.

Podatki 2022: Dokumenty TAX FREE na nowych zasadach

Dodano: 09.11.2021 15:32 | 27 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów zmieni zakres danych, które powinny zawierać dokumenty elektroniczne TAX FREE. Takie dokumenty stanowią podstawę do dokonania zwrotu podatku VAT podróżnym. Zmiany są bezpośrednio związane z planowanym na 2022 r. wprowadzeniem nowego e-systemu TAX FREE.

Źródło: www.podatki.biz

Koniec deklaracji VAT zbliża się nieuchronnie

Dodano: 07.11.2021 5:10 | 15 odsłon | 0 komentarzy

W przyszłym roku nowa struktura jednolitego pliku kontrolnego (JPK_VDEK) zastąpi składane dziś JPK_VAT i deklaracje podatkowe. Powstanie też długo oczekiwany Centralny Rejestr Faktur. Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o VAT, którego zapowiedź opublikowano w piątek w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Wysokie składki dla firm lub potężne dotacje z budżetu. Takie mogą być skutki reformy pomostówek

Dodano: 07.11.2021 5:06 | 49 odsłon | 0 komentarzy

ZUS na zlecenie rządu przygotował raport dotyczący nie tylko prognozy finansowej Funduszu Emerytur Pomostowych w latach 2019–2040, ale także wprowadzenia samofinansowania wypłat świadczeń z tego funduszu.

Źródło: forsal.pl

Zmiany, rozstania i powroty [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 02.11.2021 7:48 | 11 odsłon | 0 komentarzy

W najbliższym czasie czeka nas nieco zmian legislacyjnych dotyczących OC ppm. Raz - mamy nasze krajowe przepisy, w tym przede wszystkim powiązanie stawek z punktami karnymi. I dwa - w niedalekiej przyszłości trzeba będzie się dostosować do zmienionej dyrektywy komunikacyjnej. A na świecie mamy ostatnio ciekawe transakcje. Takie, co nie wyszły za pierwszym razem, ale przecież warto próbować. Co prawda, nie zawsze się udaje i można wyjść nieco poturbowanym. Ale kto nie ryzykuje...

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone