czwartek, 23 września 2021 r.  Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Wiadomości z tagiem Taka  RSS
Wirtualna kasa fiskalna nie będzie musiała drukować paragonów

Dodano: 16.09.2021 15:23 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Wirtualne kasy fiskalne. Kasa fiskalna w postaci oprogramowania (czyli tzw. wirtualna kasa fiskalna) nie będzie musiała drukować paragonów, jeśli została umieszczona w urządzeniach do automatycznej sprzedaży towarów i usług. Taka zmiana wynika z projektu rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowanego w czwartek 16 września 2021 r. na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Czego nas uczą gospodarcze klęski II RP, czyli niebezpieczeństwa polexitu i mit interwencjonizmu państwowego

Dodano: 12.09.2021 11:06 | 74 odsłon | 0 komentarzy

Istnieje ryzyko, że rządzący, uwiedzeni mitycznym wyobrażeniem o sukcesach działalności gospodarczej państwa w II RP, uznają, że trzeba powielić takie rozwiązanie. Taka strategia mogłaby spowolnić postęp cywilizacyjny kraju.

Tagi: Taka
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rajd notowań niklu

Dodano: 08.09.2021 11:07 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Początek lata na rynkach metali przemysłowych nie jest szczególnie dobry. Notowania większości z nich znajdują się pod wyraźną presją podaży od wielu miesięcy. Taka sytuacja ma miejsce w szczególności na rynku cyny, a także miedzi oraz cynku

Źródło: inwestycje.pl

swoja działalność pomoc

Dodano: 07.09.2021 5:07 | 28 odsłon | 0 komentarzy

Hej! Założyłem swoją działalność i potrzebuję firmy, która udzieli mi doradztwa finansowego. Zależy mi na tym, aby firma miała spore doświadczenie w tym temacie. Tata po wielu latach pracy z różnymi firmami polecił mi firmę pol-tax. Jeśli mieliście okazję z nimi współpracować dajcie znać co myślicie na temat ich usług.

Tagi: Taka
Źródło: https:

Wierzę, że ETPC zajmie się sprawami osób objętych ustawą dezubekizacyjną - mówi mecenas Anna Rakowska-Trela

Dodano: 03.09.2021 5:06 | 39 odsłon | 0 komentarzy

- Taki jest cel moich skarg - próbny. Jeśli trybunał uzna, a jestem przekonana, że tak się stanie, iż są zasadne, otworzą drogę do odwołania się innym osobom. Bo w kraju ta droga została dla nich zamknięta: sądy nie procedują ich spraw, czekając, aż Trybunał Konstytucyjny wypowie się, czy ustawa dezubekizacyjna jest zgodna z konstytucją - mówi mecenas Anna Rakowska-Trela, reprezentująca osoby objęte ustawą dezubekizacyjną.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Jak przeprowadzić ocenę ryzyka zgodnie z ustawą AML?

Dodano: 27.08.2021 12:45 | 11 odsłon | 0 komentarzy

AML - ocena ryzyka. Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, czyli tzw. ustawa AML informuje o obowiązku formułowania oceny ryzyka przez instytucje obowiązane. Taki wymóg znajdziemy w artykule 27 ww. dyrektywy i ma on na celu uświadomienie stopnia narażenia danych instytucji na niebezpieczeństwa związane bezpośrednio z praniem pieniędzy. Instytucje obowiązane muszą określić i ocenić ryzyko, a także przedstawić środki i narzędzia służące do zapobiegania prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu.

Tagi: Ustawa, Taka
Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone