czwartek, 02 grudnia 2021 r.  Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
Wiadomości z tagiem Rady Polityki  RSS
Kursy walut zależne od RPP, kurs euro przed szansą na zwrot (komentarz z 2.11.2021)

Dodano: 01.12.2021 5:07 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Tydzień, choć skrócony, będzie obfitował w kluczowe wydarzenia. Najwięcej emocji budzi decyzja Rady Polityki Pieniężnej, która po kolejnym rekordzie inflacji, powinna być skłonna do kolejnej podwyżki stóp procentowych.

Źródło: https:

Godusławski: Jak umocnić złotego? Wiarygodnością [OPINIA]

Dodano: 25.11.2021 11:05 | 28 odsłon | 0 komentarzy

To, że polska waluta mocno obrywa, wiadomo już od kilku dni. Złoty jest najsłabszy od kilkunastu lat. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka i spór można toczyć jedynie o to, który waży więcej, który mniej. Z jednej strony złotemu nie pomaga umacniający się dolar w oczekiwaniu na ruchy amerykańskiego banku centralnego czy pogarszająca się sytuacja pandemiczna w całej Europie. Do tego pogorszyło nam się saldo na rachunku obrotów bieżących, co też nie sprzyja walucie. Z drugiej strony dokłada się niepewność, jak będzie przebiegał proces normalizacji polityki pieniężnej i jak wielka będzie determinacja Rady Polityki Pieniężnej w sprowadzaniu inflacji do celu, który wynosi 2,5 proc. plus minus 1 pkt proc., a obecna dynamika cen to 6,8 proc. Można jeszcze dołożyć brak pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy i słabą perspektywę na to, że w najbliższych tygodniach dostaniemy opiewający na miliardy euro przelew z Brukseli. Na to wszystko, plus pewnie jeszcze kilka elementów, na które zwracają uwagę inwestorzy, da się spokojnie zrzucić winę za słabość złotego.

NBP: Za obniżką stóp proc. o 25 pb w listopadzie głosował E. Łon

Dodano: 15.11.2021 5:06 | 54 odsłon | 0 komentarzy


Podczas listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP) za wnioskiem o obniżkę stóp procentowych o 25 pb opowiedział się jedynie jeden członek RPP - Eryk Łon, podał Narodowy Bank Polski (NBP).

'Minutes' RPP: Wzrost PKB pozostanie relatywnie wysoki w najbliższych kwartałach

Dodano: 14.11.2021 5:06 | 121 odsłon | 0 komentarzy


Podczas grudniowego posiedzenia członkowie Rady Polityki Pieniężnej (RPP) wyrażali opinię, że perspektywy krajowej koniunktury pozostają korzystne, a dynamika wzrostu PKB - pomimo oczekiwanego jej obniżenia - utrzyma się...

'Minutes' RPP: Inflacja przejściowo przyspieszy, potem zbliży się do 2,5% r/r

Dodano: 14.11.2021 5:06 | 34 odsłon | 0 komentarzy


Podczas grudniowego posiedzenia większość członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP) oceniała, że inflacja CPI w I kw. 2020 r. przejściowo przyspieszy, po czym w kolejnych kwartałach spowolni i będzie zbliżona do celu inflacyjnego (2,5% r/r).

Źródło: inwestycje.pl

'Minutes': Na posiedzeniu RPP w XII był wniosek o obniżkę stóp, został odrzucony

Dodano: 14.11.2021 5:06 | 49 odsłon | 0 komentarzy


Podczas grudniowego posiedzenia większość członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP) uznała, że stopy procentowe powinny pozostać niezmienione, wynika z "minutes" z tego spotkania, opublikowanych przez Narodowy Bank Polski (NBP).

Prezydent powoła Cezarego Kochalskiego na członka RPP - prasa

Dodano: 14.11.2021 5:06 | 36 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Andrzej Duda powoła swojego doradcą Cezarego Kochalskiego na członka Rady Polityki Pieniężnej (RPP), ustaliło nieoficjalnie radio RNF FM. Kochalski zastąpi w RPP Jerzego Osiatyńskiego, którego sześcioletnia kadencja kończy się jutro.

=> Inflacja i stopy procentowe a ubezpieczenia <= [Spojrzenie na rynek]

Dodano: 10.11.2021 7:51 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Długo oczekiwana, acz niespodziewana - tak w skrócie można byłoby określić decyzję Rady Polityki Pieniężnej w zakresie podwyżki stóp procentowych w Polsce. Dwukrotna podwyżka zaskoczyła rynek. A ostatni odczyt inflacji nie napawa optymizmem. Zdaniem ubezpieczeniowych ekspertów, poza realnym zmniejszeniem się środków finansowych, dużym zmartwieniem jest obawa o przyszłe kształtowanie się wzrostu cen. O ile jeszcze pójdzie do góry? 1-2 punkty procentowe, więcej? Kiedy nastąpi punkt zahamowania wzrostu? I w końcu - co rosnąca inflacja i podwyżka stóp oznaczać będą dla branży ubezpieczeniowej?

Źródło: feedproxy.google.com

Glapiński: Wszystko wskazuje, że inflacja będzie spadać i nie trzeba będzie dalej podnosić stóp

Dodano: 05.11.2021 11:05 | 30 odsłon | 0 komentarzy

Wszystko wskazuje na to, że inflacja będzie spadać i nie trzeba będzie dalej podnosić stóp procentowych, uważa prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Adam Glapiński.

Kurs euro runął w reakcji na szokującą podwyżkę (popołudniowy komentarz z 6.10.2021)

Dodano: 04.11.2021 5:11 | 160 odsłon | 0 komentarzy

Złoty skokowo zyskuje po zaskakującej decyzji Rady Polityki Pieniężnej, która w obliczu przyspieszającej inflacji podniosła główną stopę procentową o 40 punktów bazowych, z 0,1 do 0,5 proc.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone