czwartek, 02 grudnia 2021 r.  Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
Wiadomości z tagiem Pracodawcy  RSS
Biznes wie, że nie schowa się za rządową tarczą

Dodano: 01.12.2021 11:05 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Pracodawcy czują się pominięci w rozwiązaniach, które mają obniżyć wpływ inflacji

Źródło: https:

Podróż służbowa do Niemiec. Jak rozliczyć wydatki związane z noclegiem i wyżywieniem dla pracownika

Dodano: 29.11.2021 11:05 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Y sp. z o.o. (podatnik VAT czynny i podatnik VAT UE) wysłała pracownika do Niemiec. W podróży służbowej pracownik przebywał od 6.00 w dniu 22 listopada 2021 r. do 22.00 w dniu 23 listopada 2021 r. Odbywał podróż służbowym samochodem osobowym, nie ponosił zatem wydatków związanych z przejazdem. Pracodawca zapewnił oddelegowanemu pracownikowi jeden nocleg oraz całodobowe wyżywienie w ciągu dwóch dni, nabywając je w niemieckim hotelu (płatnik podatku od wartości dodanej). Cena za nocleg wyniosła 100 euro, a łączny koszt wyżywienia (śniadanie, obiad i kolacja) 60 euro (30 euro za dzień). Zakup tych usług został udokumentowany niemiecką fakturą wystawioną 23 listopada 2021 r. na spółkę na kwotę brutto 160 euro. Spółka uregulowała tę fakturę przelewem. W związku z zapewnieniem noclegów i całodobowego wyżywienia pracownik za każdy dzień otrzymał tylko 25 proc. diety, tj. 12,25 euro (łącznie 24,50 euro). Pracownik nie otrzymał zaliczki na poczet podróży służbowej. Spółka rozlicza VAT i zaliczki na CIT na zasadach ogólnych za okresy miesięczne, a jej rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy. Jak spółka powinna rozliczyć w CIT i VAT usługi noclegowe i gastronomiczne nabyte w Niemczech?

Źródło: https:

Pracodawcy apelują o wydłużenie vacatio legis dla obowiązkowego split payment

Dodano: 28.11.2021 5:09 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Przedsiębiorcy nie zdążą się przygotować do obowiązkowej podzielonej płatności w podatku VAT, która ma obowiązywać od 1 września br., uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan. Rada apeluje do premiera, ministrów finansów i przedsiębiorczości...

Rozwiązanie umowy o pracę a termin wypłaty wynagrodzenia

Dodano: 25.11.2021 9:52 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Rozwiązanie umowy o pracę a termin wypłaty wynagrodzenia. Pracodawcy mają wątpliwości kiedy powinni wypłacić pracownikowi wynagrodzenie za pracę w przypadku rozwiązania umowy o pracę. Czy w zwykłym terminie wypłaty wynagrodzenia u danego pracodawcy? A może z dniem rozwiązania umowy o pracę? Wyjaśnia Państwowa Inspekcja Pracy.

Źródło: https:

Polski Ład: Konsekwencje zatrudnienia na czarno poniesie pracodawca, a nie pracownik

Dodano: 22.11.2021 17:05 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Od początku przyszłego roku to pracodawca, a nie pracownik będzie musiał zapłacić podatki i składki w sytuacji, kiedy zostanie potwierdzone, że zatrudnia pracowników na czarno lub część wynagrodzenia wypłaci poza oficjalną ewidencją. Pracodawca poniesie także dodatkową karę.

Źródło: https:

Pracodawcy zweryfikują szczepienia pracowników? Biznes zadowolony z projektu

Dodano: 18.11.2021 15:52 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Sejm ma zająć się poselskim projektem nowelizacji umożliwiającej pracodawcom sprawdzanie, czy pracownicy są zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. O takie zmiany od miesięcy apelowały organizacje zrzeszające przedsiębiorców. Biznes przekonuje, że nowe uprawnienie dotyczące szczepień ułatwi zapewnianie bezpiecznych warunków zatrudnienia w zakładach pracy.

Źródło: www.podatki.biz

Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony - projekt poselski

Dodano: 17.11.2021 15:55 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Szczepienia na COVID-19 pracowników. Do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19

Źródło: https:

Nie tylko opłacanie składek. Jakie obowiązki ma pracodawca wobec ZUS

Dodano: 07.11.2021 5:12 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Pracodawca ma obowiązek terminowego zgłaszania pracowników do ubezpieczenia (oraz ich wyrejestrowania), powinien także regularnie odprowadzać składki do ZUS.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Pracownicze Plany Kapitałowe – Jak działa PPK, w co inwestuje środki i kto je prowadzi?

Dodano: 07.01.2020 10:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Obecny system emerytalny staje się coraz bardziej niewydolny, a większość Polaków niestety nie oszczędza na stare lata na własną rękę. Aby zachęcić pracowników do zbierania środków na emeryturę, rząd postanowił wprowadzić tzw. Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli system oszczędzania, w którym udział weźmie zarówno pracownik, jak i jego pracodawca, państwo, oraz prywatne towarzystwa ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Warto przyjrzeć się bliżej, na czym polega to rozwiązanie. W jaki sposób będzie działać PPK? Pracodawca osób objętych Pracowniczym Planem Kapitałowym będzie co miesiąc wpłacał obowiązkową składkę na rzecz PPK wybranego przez pracownika. Ponadto, beneficjent będzie mógł dobrowolnie wpłacać dodatkowe środki do PPK, aby zwiększyć

Źródło: bse.pl

reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone