środa, 19 stycznia 2022 r.  Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
Wiadomości z tagiem Osoby  RSS
Polski Ład a kwota zmniejszająca podatek. Czy pracodawca może pomniejszyć kwotę zaliczki?

Dodano: 17.01.2022 17:05 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Osoba pobierająca emeryturę pracuje także na umowę o pracę. Czy jest jakiś sposób, aby to pracodawca, a nie ZUS pomniejszał kwotę zaliczki o 1/12 kwoty zmniejszającej podatek?

Tagi: Polsat, Osoby
Źródło: https:

Na czym, przede wszystkim, powinien skupić się menedżer sprzedaży [Sprzedaż]

Dodano: 12.01.2022 7:45 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Nie możemy skutecznie wpływać na drugiego człowieka, jeśli między nami nie powstała nić porozumienia, wzajemny szacunek i zaufanie. Tak samo rodzic, który nie zbudował i nie rozwija pozytywnej relacji ze swoim dzieckiem, będzie miał problem z kolejnymi etapami jego rozwoju. Osoby, które nie potrafią rozwijać właściwych relacji, mają tylko jedno wyjście - zarządzają poprzez autorytet stanowiska. Wykorzystują oficjalną podrzędność współpracowników do zmuszenia ich do działania. Tak samo rodzic, który nie jest partnerem dla swoich dzieci, działa siłą swojej pozycji.

Tagi: Osoby
Źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl

Firma na próbę: Plusy i minus tego rozwiązania

Dodano: 04.01.2022 5:12 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Od 30 kwietnia rozpoczynający działalność gospodarczą mogą założyć firmę na próbę, czyli działalność nieewidencjonowaną. Taką możliwość wprowadził art. 5 ustawy z 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (Dz.U. poz. 646). Zgodnie z nim nie stanowi działalności gospodarczej działalność wykonywana przez osobę fizyczną, której przychód z niej należny nie przekracza w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia, o którym mowa w ustawie z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. z 2017 r. poz. 847 oraz z 2018 r. poz. 650). To oznacza, że w tym roku nie może być to więcej niż 1050 zł miesięcznie. Dodatkowo wprowadzono wymóg, że taka osoba nie mogła w okresie ostatnich 60 miesięcy prowadzić firmy. Osoby zainteresowane takim rodzajem działalności muszą jednak pamiętać, że jeśli przychód przekroczy kwotę graniczną, to ich firma zmienia charakter począwszy od dnia, w którym to nastąpiło.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Działalność nierejestrowa to także obowiązki

Dodano: 04.01.2022 5:12 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Osoby, które dorabiają, nie muszą składać wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, lecz nadal są zobowiązane do prowadzenia uproszczonej ewidencji sprzedaży. Zwraca na to uwagę Ministerstwo Przedsiębiorczości w broszurze informacyjnej, która zostanie dziś publicznie udostępniona.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

reklama

Copyright © 2008-2022 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone