niedziela, 25 lipca 2021 r.  Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, Walentyny
Wiadomości z tagiem Obecnie  RSS
Rezygnacja ze zwolnienia z VAT przy sprzedaży nieruchomości w akcie notarialnym

Dodano: 21.07.2021 13:59 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Podatnik korzystający ze zwolnienia z VAT przy dostawie nieruchomości, która jest sprzedawana 2 lata po pierwszym zasiedleniu, może zastosować zwolnienie lub z niego zrezygnować. Obecnie zawiadomienie o rezygnacji ze zwolnienia należy złożyć do urzędu przed dokonaniem dostawy. Od 1 października 2021 r. w ramach pakietu SLIM VAT 2 zostanie wprowadzona zmiana, która umożliwi rezygnację ze zwolnienia poprzez oświadczenie w akcie notarialnym. Jest to reakcja na dość wyraźny sygnał płynący z orzecznictwa sądów administracyjnych, które już obecnie uznają takie oświadczenia za skuteczne.

Źródło: https:

MF i KAS ostrzegają przed nielegalnym hazardem w internecie

Dodano: 20.07.2021 15:51 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów oraz Krajowa Administracja Skarbowa ostrzegają przed nielegalnymi grami hazardowymi w internecie. Obecnie udział w zagranicznej grze hazardowej albo grze hazardowej urządzanej lub prowadzonej wbrew ustawie o grach hazardowych albo warunkom koncesji/zezwolenia podlega grzywnie w wysokości do 120 stawek dziennych. Wykaz legalnych domen i podmiotów można znaleźć w internecie.

Twisto liczy na 0,5 mln klientów w Polsce w 2022 r., wprowadza kartę płatniczą

Dodano: 20.07.2021 5:07 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Twisto liczy, że w 2022 roku z jego usług będzie korzystało 0,5 mln klientów w Polsce, poinformował CEO Twisto Michał Smida. Obecnie wprowadza kartę płatniczą pod swoją marką do codziennych płatności, połączoną z aplikacją.

Źródło: inwestycje.pl

Podatki 2021: Umorzone subwencje PFR - rozporządzenie czeka na publikację w Dzienniku Ustaw

Dodano: 19.07.2021 16:20 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Dochody z umorzonych subwencji finansowych lub finansowania preferencyjnego udzielonych przez Polski Fundusz Rozwoju zostaną zwolnione z podatków dochodowych PIT i CIT. Zaniechanie poboru podatku będzie mieć zastosowanie do dochodów uzyskanych w okresie od 1 czerwca 2021 do 31 grudnia 2022 r. Obecnie rozporządzenie w tej sprawie czeka jeszcze na publikację w Dzienniku Ustaw.

Służby zatrudnienia do reformy. Urzędy pracy czekają duże zmiany

Dodano: 14.07.2021 15:21 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii szykuje szeroką reformą systemu publicznych usług służb zatrudnienia. Zapowiadane jest odbiurokratyzowanie i unowocześnienie urzędów pracy, które mają koncentrować się w większym stopniu na aktywizacji zawodowej. Obecnie planowane zmiany są na etapie prekonsultacji.

Źródło: www.podatki.biz

Opodatkowanie spółdzielni mieszkaniowych - biznes apeluje o zmiany

Dodano: 09.07.2021 17:17 | 93 odsłon | 0 komentarzy

Prawo podatkowe dotyczące spółdzielni mieszkaniowych powinno zostać znowelizowane - twierdzą eksperci Business Centre Club. Obecnie kontrowersje dotyczą nierównego traktowania takich spółdzielni względem innych podmiotów gospodarczych. Problemy spółdzielnie sygnalizują już od lat.

Źródło: www.podatki.biz

Nowy KSR - zaproszenie do konsultacji

Dodano: 08.07.2021 16:26 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Przez ostatnie 3 lata Komitet Standardów Rachunkowości pracował nad projektem nowego Krajowego Standardu Rachunkowości pn. "Przychody ze sprzedaży wyrobów gotowych, półproduktów, towarów i materiałów". Obecnie prowadzone są konsultacje dotyczące tego projektu, a Stowarzyszenie Księgowych w Polsce zaapelowało do wszystkich księgowych o udział i przesyłanie uwag.

Źródło: www.podatki.biz

Ulga dla klasy średniej - dla zarabiających do 11 tys. zł

Dodano: 08.07.2021 10:04 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Ulga dla klasy średniej. Obecnie Ministerstwo Finansów proponuje modyfikację wersji pierwotnie zawartej w Polskim Ładzie. Początkowo była mowa o kwocie 13 tys. brutto (do której nie rosłyby obciążenia podatkami i daninami publicznymi), teraz propozycja jest nieco zmodyfikowana - dla osób zarabiających do 11 tys. zł.

Źródło: https:

Zwrot prowizji bankowej - co to takiego?

Dodano: 01.07.2021 5:07 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Obecnie kredyt to częste rozwiązanie, po które sięga wiele osób, i to o różnym statusie majątkowym. Kredytobiorcom nieraz udaje się także spłacić zadłużenie wcześniej, niż przewidywał to harmonogram spłaty, np. przy użyciu środków ...

Tagi: Obecnie, Zwrot
Źródło: inwestycje.pl

Resort finansów zaproponował nowe ułatwienia w cenach transferowych

Dodano: 30.06.2021 11:05 | 55 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorcy handlujący z podmiotami powiązanymi będą mogli składać informacje TPR do końca jedenastego miesiąca po zakończeniu roku obrotowego. Obecnie powinni zrobić to dwa miesiące szybciej. Wydłużone miałyby też zostać terminy na sporządzenie lokalnej dokumentacji cen transferowych i na przedstawienie dokumentacji, gdy zażąda jej urzędnik fiskusa. Takie są najważniejsze założenia projektu nowelizacji ustaw o PIT i CIT, które opublikował resort finansów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone