niedziela, 25 lipca 2021 r.  Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, Walentyny
Wiadomości z tagiem Ministerstwo Rozwoju  RSS
MR: Rząd przyjął projekt ustawy o Małym ZUS plus

Dodano: 22.07.2021 5:09 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Około 320 tys. najmniejszych przedsiębiorców będzie mogło od nowego roku skorzystać z tzw. Małego ZUS-u plus, poinformowało Ministerstwo Rozwoju (MR).

Źródło: inwestycje.pl

Bezpieczna praca sezonowa. Resort rozwoju rozpoczął kampanię informacyjną

Dodano: 21.07.2021 15:59 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii rozpoczęło nową kampanię informacyjną dla pracowników sezonowych. Prowadzona w ramach Europejskiej Sieci Służb Zatrudnienia (EURES) akcja ma służyć głównie promowaniu wiedzy nt. praw i obowiązków dotyczących pracy sezonowej w krajach Unii Europejskiej. Kampania będzie prowadzona do końca października br.

Aktywowano bony turystyczne o wartości 2 mld zł

Dodano: 19.07.2021 16:20 | 11 odsłon | 0 komentarzy

W ciągu niecałego roku od startu programu Polski Bon Turystyczny beneficjenci aktywowali ponad 2,3 mln bonów o łącznej wartości na poziomie 2 mld zł. Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, do tej pory w ramach programu do firm z sektora turystycznego trafiło już ok. 880 mln zł.

Źródło: www.podatki.biz

Służby zatrudnienia do reformy. Urzędy pracy czekają duże zmiany

Dodano: 14.07.2021 15:21 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii szykuje szeroką reformą systemu publicznych usług służb zatrudnienia. Zapowiadane jest odbiurokratyzowanie i unowocześnienie urzędów pracy, które mają koncentrować się w większym stopniu na aktywizacji zawodowej. Obecnie planowane zmiany są na etapie prekonsultacji.

Źródło: www.podatki.biz

Pozwolenia na budowę - od 1 lipca wnioski także przez internet

Dodano: 29.06.2021 16:32 | 30 odsłon | 0 komentarzy

Już od początku lipca br. wniosek o pozwolenie na budowę będzie można składać online w serwisie e-budownictwo - przypomina Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. W sumie przez internet składać można będzie 23 rodzaje formularzy. Resort zaznacza, że będzie to oznaczać nie tylko ułatwienie procesów, ale również konkretne oszczędności.

Źródło: www.podatki.biz

Tarcza Antykryzysowa została zaprezentowana przez rząd

Dodano: 19.03.2020 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju opublikowano dokument zatytułowany „Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2". Jest to bardziej szczegółowa wersja pakietu osłonowego ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju w komunikacie z 10 marca.

Podatkowe Espresso 10/2020

Dodano: 12.03.2020 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Przepis art. 15 ust. 1 ustawy o CIT nie może służyć jako quasi-klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania; [Express podatkowy] Objaśnienia podatkowe dotyczące sposobu ustalania dochodu zwolnionego z opodatkowania podatkiem dochodowym osiągniętego z działalności określonej w decyzji o wsparciu; Wydanie majątku udziałowcom w ramach likwidacji spółki nie powoduje powstania przychodu i obowiązku zapłaty podatku CIT; Zwrot kosztów zakwaterowania oddelegowanemu pracownikowi stanowi dla niego przychód i podlega opodatkowaniu w rozumieniu ustawy o PIT; [Legislacja] Ministerstwo Rozwoju przygotowuje pakiet osłonowy dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem.

reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone