piątek, 22 października 2021 r.  Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa
Wiadomości z tagiem Ministerstwo Rozwoju  RSS
MR: Rząd przyjął projekt ustawy o Małym ZUS plus

Dodano: 17.10.2021 5:09 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Około 320 tys. najmniejszych przedsiębiorców będzie mogło od nowego roku skorzystać z tzw. Małego ZUS-u plus, poinformowało Ministerstwo Rozwoju (MR).

Źródło: inwestycje.pl

Użytkowanie wieczyste - wkrótce ważne zmiany dla przedsiębiorców

Dodano: 01.10.2021 16:11 | 57 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami. W projekcie przewidziano uregulowanie nabywania przez przedsiębiorców, którzy są użytkownikami wieczystymi gruntów Skarbu Państwa i samorządów, tych gruntów z zastosowaniem rynkowych mechanizmów.

Tarcza Antykryzysowa została zaprezentowana przez rząd

Dodano: 19.03.2020 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju opublikowano dokument zatytułowany „Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2". Jest to bardziej szczegółowa wersja pakietu osłonowego ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju w komunikacie z 10 marca.

Podatkowe Espresso 10/2020

Dodano: 12.03.2020 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Przepis art. 15 ust. 1 ustawy o CIT nie może służyć jako quasi-klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania; [Express podatkowy] Objaśnienia podatkowe dotyczące sposobu ustalania dochodu zwolnionego z opodatkowania podatkiem dochodowym osiągniętego z działalności określonej w decyzji o wsparciu; Wydanie majątku udziałowcom w ramach likwidacji spółki nie powoduje powstania przychodu i obowiązku zapłaty podatku CIT; Zwrot kosztów zakwaterowania oddelegowanemu pracownikowi stanowi dla niego przychód i podlega opodatkowaniu w rozumieniu ustawy o PIT; [Legislacja] Ministerstwo Rozwoju przygotowuje pakiet osłonowy dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem.

reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone