piątek, 22 października 2021 r.  Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa
Wiadomości z tagiem Minister  RSS
Rejestracja na kasie fiskalnej po otrzymaniu zapłaty na rachunek bankowy - termin

Dodano: 21.10.2021 14:13 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rejestracja na kasie fiskalnej a zapłata na rachunek bankowy - termin. W związku ze zgłaszanymi przez przedsiębiorców wątpliwościami, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wystąpił do Ministra Finansów o wydanie objaśnień podatkowych dotyczących momentu, w którym przedsiębiorca powinien dokonać ewidencji na kasie fiskalnej. Chodziło o sytuacje gdy: klient przedsiębiorcy dokonał wpłaty za zakup towaru na rachunek bankowy przedsiębiorcy, po zakończeniu przez niego pracy (ewidencji) w danym dniu oraz w przypadku gdy wpłata taka nastąpi w dniu wolnym od pracy.

Źródło: https:

Witold Waszczykowski w Korei Południowej

Dodano: 15.10.2021 5:09 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Spotkanie z premierem, urzędnikami rządowymi oraz z przedstawicielami biznesu. Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski rozpoczął wizytę w Korei Południowej. Jej celem jest zacieśnianie współpracy między oboma państwami

Źródło: inwestycje.pl

Wydatki na cele mieszkaniowe a zwolnienie z PIT - interpretacja ogólna

Dodano: 14.10.2021 16:25 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Wydatki na cele mieszkaniowe a zwolnienie z PIT. Podatnicy, którzy w ciągu 5 lat od zakupu (lub wybudowania) nieruchomości ją sprzedadzą, muszą zapłacić podatek dochodowy (PIT) z tego tytułu. Jeżeli jednak pozyskane w ten sposób środki wydadzą na własne cele mieszkaniowe, skorzystają ze zwolnienia z podatku (jest to tzw. ulga mieszkaniowa). 13 października 2021 r. Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej wydał interpretację ogólną wyjaśniającą wątpliwości w zakresie wydatków na cele mieszkaniowe. Interpretacja ta doprecyzowuje katalog wydatków jakie podatnik może ponieść aby pomniejszyć należny podatek do zapłaty. Na liście wydatków znalazły się m.in. wydatki przeznaczone na zakup i instalację kuchenki, płyty indukcyjnej, piekarnika, szafki umywalkowej, oświetlenia czy mebli na wymiar.

Źródło: https:

Minister porządkuje chaos w sprawie VAT od najmu

Dodano: 14.10.2021 11:05 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Wynajęcie mieszkania firmie na potrzeby jej pracowników jest z 23 proc. VAT – stwierdził minister finansów w interpretacji ogólnej. Co innego wynikało z interpretacji indywidualnych z ostatnich dwóch lat – że w tym wypadku jest zwolnienie.

Tagi: Minister
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Przedawnienie zobowiązań podatkowych a postępowanie karne skarbowe - RPO apeluje o zmianę przepisów

Dodano: 13.10.2021 10:30 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Przedawnienie zobowiązań podatkowych a postępowanie karne skarbowe. W dniu 12 października 2021 r. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie instrumentalnego wszczynania postępowań karnych skarbowych w celu zawieszenia biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego. RPO zaapelował do ministra o pilne podjęcie prac legislacyjnych, zmierzających do niezwłocznego wyeliminowania z obrotu prawnego przepisów art. 70 § 6 pkt 1 oraz art. 70 c Ordynacji podatkowej.

Wynajem mieszkań na cele mieszkaniowe a VAT - interpretacja ogólna

Dodano: 12.10.2021 13:56 | 6 odsłon | 0 komentarzy

VAT od wynajmu mieszkań. Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej wydał 8 października 2021 r. interpretację ogólną w sprawie w sprawie opodatkowania VAT wynajmu (lub wydzierżawiania) nieruchomości mieszkalnych na cele mieszkaniowe (znak PT1.8101.1.2021). Interpretacja ta dotyczy wyłącznie czynności wynajmowania lub wydzierżawiania nieruchomości przez wynajmującego lub wydzierżawiającego na rzecz podmiotu gospodarczego będącego jego kontrahentem (tj. nabywcą wykonywanej przez niego usługi). Prezentujemy pełną treść tej interpretacji (śródtytuły pochodzą od redakcji).

Źródło: https:

Będą rekompensaty za podwyżki prądu? Minister szykuje ustawę

Dodano: 09.10.2021 5:07 | 28 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Energii przygotowuje się na ewentualność rekompensowania obywatelom o niskich dochodach wzrostu cen energii, wywołanego polityką klimatyczną UE - powiedział PAP minister energii Krzysztof Tchórzewski. Nie jest to jednak przesądzone - zastrzegł.

Źródło: forsal.pl

Nowe wzory formularzy PIT do rozliczenia dochodów z 2021 roku

Dodano: 07.10.2021 15:50 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Nowe wzory formularzy PIT. Do rozliczenia uzyskanych dochodów lub poniesionych strat od dnia 1 stycznia 2021 r. będą miały zastosowanie nowe formularze zeznań i informacji podatkowych PIT. Minister Finansów przygotował dla podatników podatku dochodowego od osób fizycznych nowe wzory formularzy podatkowych oznaczonych symbolami: PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT/B, PIT/BR, PIT/D, PIT/DS, PIT/IP, PIT/M, PIT/MIT, PIT/O, PIT/PM, PIT/Z, PIT/ZG, PIT/WZ i PIT/SE. Jest już gotowy projekt rozporządzenia określającego nowe wzory tych formularzy. Aktualnie projekt jest poddawany uzgodnieniom międzyresortowym, konsultacjom publicznym i opiniowaniu.

Źródło: https:

Co Kowalski wie o "zdrowiu" [O edukacji nie tylko ubezpieczeniowej]

Dodano: 30.09.2021 8:59 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Wśród 21 postulatów Solidarności z sierpnia 1980 roku ten dotyczący "zdrowia" (piszę najogólniej - "zdrowie", bo nie wszyscy mówią i piszą o tym samym) był bardzo ogólny. Postulat 16. brzmiał "Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym". W załączniku do tego postulatu, przyjętym przez Komisję Rządową i Międzyzakładowy Komitet Strajkowy w Stoczni Gdańskiej, było wprawdzie jeszcze 30 ustaleń szczegółowych, ale z nich, u "dzisiejszego" Kowalskiego, może ze trzy nie wywołałyby zdziwienia. Były też jakby prorocze: "przywrócić dodatek za pracę z chorymi zakaźnie lub zakaźnym materiałem..."; zwiększyć liczebność taboru sanitarnego dwukrotnie - bo taka jest realna potrzeba już dziś"; "zapewnić czystość powietrza, gleby i wód - zwłaszcza morskich przybrzeżnych". I oto mamy "Białe Miasteczko" i postulaty dzisiejsze dotyczące "zdrowia". Mamy "dialog" Ministra Zdrowia z Ogólnopolskim Komitetem Protestacyjno-Strajkowym Pracowników Ochrony Zdrowia. Co Kowalski może się dowiedzieć o "zdrowiu"? Od dłuższego czasu zależy to od informatora, ale podkreślam jeszcze raz, iż informatora/ów można wybrać, pod warunkiem, że się chce.

Źródło: feedproxy.google.com

Od 18 listopada nowe wzory: PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR

Dodano: 10.11.2020 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej zmienił rozporządzenie w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie PIT. Nowe wzory będą stosowane do przychodów, dochodów (strat) uzyskanych (poniesionych) od 1 stycznia 2020 r. Chodzi o PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR.

Tagi: Minister, Nova
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone