niedziela, 25 lipca 2021 r.  Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, Walentyny
Wiadomości z tagiem Kościński  RSS
MF podpisało rozporządzenie w sprawie braku PIT i CIT od tarczy finansowej

Dodano: 19.07.2021 11:05 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku od dochodów z umorzonych subwencji Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), podał resort finansów.

Umorzone subwencje z Tarczy Finansowej bez podatku

Dodano: 17.07.2021 15:32 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Umorzone subwencje z Tarczy Finansowej bez podatku. 16 lipca 2021 r. minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru podatku (PIT i CIT) od dochodów z umorzonych subwencji z Tarczy Finansowej PFR.

Brak opodatkowania od umorzeń z Tarczy Finansowej. Jest rozporządzenie ministra finansów

Dodano: 17.07.2021 5:07 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński podpisał w piątek rozporządzenie ws. zaniechania poboru podatku od dochodów z umorzonych subwencji PFR - poinformował resort finansów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Płatności bezgotówkowe: Jest kij, dojdzie marchewka

Dodano: 28.06.2021 17:05 | 34 odsłon | 0 komentarzy

„Podatnik bezgotówkowy” – to nowy pomysł Ministerstwa Finansów, w ramach którego resort zapowiedział ostatnio wprowadzenie zachęt dla przedsiębiorców, którzy będą korzystać z terminali płatniczych. Wygląda zatem na to, że zmienia się podejście do podatnika, bo obecnie chcąc zachęcić do stosowania płatności bezgotówkowych, a po prawdzie zniechęcić do gotówkowych, fiskus – przy większych transakcjach – stosuje sankcje. Jakie? Warto sobie o nich przypomnieć, bo nic nie wskazuje na odejście od dotychczasowego kierunku działań. I to mimo że z drugiej strony mamy złożony w Sejmie przez prezydenta Andrzej Dudę, na wniosek prezesa NBP, projekt ustawy nakazującej przedsiębiorcom akceptację płatności w gotówce. Idzie on pod prąd. Jej obsługa, a dokładnie transport, przechowywanie itd., to duży koszt – argumentował niedawno minister finansów Tadeusz Kościński. Nie bez znaczenia jest zapewne i to, że przez płatności gotówkowe do budżetu nie wpływa tyle podatków, ile powinno, gdyby wszyscy płacili kartami lub przelewami.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone