wtorek, 18 maja 2021 r.  Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Wiadomości z tagiem Jens  RSS
Zbigniew Ćwiąkalski zeznaje przed komisją śledcza

Dodano: 17.05.2021 5:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Były minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ćwiąkalski zeznaje w czwartek przed komisją śledczą ds. VAT. Jest on drugim świadkiem przesłuchiwanym przez tę komisję.

Tagi: Jens, Zbigniew
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Polski Ład. Oddzielenie składek zdrowotnych od PIT-u

Dodano: 16.05.2021 20:34 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Polski Ład. Oddzielenie składek zdrowotnych od PIT-u. Oddzielenie składek zdrowotnych od PIT-u to najważniejszy podatkowy element Polskiego Ładu - uważa dyrektor Fundacji Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA dr Michał Myck. Jego zdaniem ciekawym rozwiązaniem jest zwolnienie z podatku dochodów z pracy uzyskiwanych przez osoby w wieku emerytalnym.

Źródło: https:

Rozliczenie składkowo-podatkowe wynagrodzenia mediatora

Dodano: 14.05.2021 17:06 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia i Prawo Pracy nr 8 (530) z dnia 10.04.2021 r.
Tytuły do ubezpieczeń emerytalnego i rentowych określa art. 6 ustawy o sus. Jest to katalog zamknięty, co oznacza, że inne osoby niż w nim wskazane nie podlegają przedmiotowym ubezpieczeniom. Osoba wykonująca obowiązki mediatora nie została wymieniona w tym przepisie, a zatem nie podlega ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym. Takiego tytułu (mediator) nie ma też w art. 66 ustawy zdrowotnej, a tym samym brak jest również podstaw do zgłoszenia takiej osoby do ubezpieczenia zdrowotnego. W konsekwencji należy uznać, iż wypłacanie wynagrodzenia osobie pełniącej funkcję mediatora nie powoduje żadnych obowiązków względem ZUS.

Źródło: www.gofin.pl

Krajowa Izba Doradców Podatkowych - nowe logo na 25-lecie

Dodano: 13.05.2021 11:21 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Krajowa Izba Doradców Podatkowych (KIDP). Samorząd doradców podatkowych w Polsce świętuje swoje 25-lecie prezentując nowe logo organizacji. Nowy znak doradców został wybrany w drodze konkursu, który wygrało studio graficzne Podpunkt. Jego autorką jest Zuza Charkiewicz.

Źródło: https:

Elektroniczny system zwrotu podatku VAT - w 2022 roku. Jest projekt rozporządzenia

Dodano: 11.05.2021 5:07 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 stycznia 2022 r. zostanie wprowadzony TAX FREE, czyli elektroniczny dokument uprawniający podróżnych spoza UE do zwrotu podatku VAT za kupione w Polsce towary - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

BM Alior Bank - Raport Futures

Dodano: 10.05.2021 5:08 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Wczorajsza sesja przyniosła niewielkie obsunięcie kursu na krajowym rynku. Kurs FW20 jest w pobliżu poprzedniego dołka sprzed niemal 2 tygodnia - 2146 pkt. Jego ewentualne przebicie wzmocni szanse realizacji potencjału spadkowego z formacji...

Źródło: inwestycje.pl

Konkurencja mile widziana

Dodano: 07.05.2021 5:10 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Jeta otworzyła kolejny sklep. Inwestycja w salon z wyposażeniem łazienek wynosi ok. 100 tys. zł. Mężczyźni oglądają projekt łazienki.

Źródło: franchising.pl

Obowiązkowy split payment ma zwiększać dochody budżetu o ok. 958 mln zł rocznie

Dodano: 07.05.2021 5:09 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, który zakłada obowiązkowe korzystanie z mechanizmu podzielonej płatności (split payment) został przesłany do Sejmu. Jego wprowadzenie spowoduje wzrost dochodów...

Źródło: inwestycje.pl

Aluzyjnie o reformowaniu zdrowia [O edukacji nie tylko ubezpieczeniowej]

Dodano: 06.05.2021 8:42 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Jest teraz czas, w którym stan naszego zdrowia wzbudza zrozumiałe zainteresowanie. Nic dziwnego, że również temat możliwej zmiany systemu ochrony zdrowia cieszy się znowu niezwykłym wzięciem. Wypowiada się nauka i praktyka. Ubezpieczyciele ponownie upominają się o wejście do systemu. Mówią, że "trzeba im na to wreszcie pozwolić" i nadal chcą "robić swoje". Nie mam przy tym takiego przekonania, jak Naczelny Dziennika Ubezpieczeniowego, że "zresztą - wszyscy to wiemy". Słucham, czytam, recenzuję, wykładam, zastanawiam się, czy nie podrasować mojej książeczki z 2007 roku o podmiotowości w zarządzaniu zmianą systemu ochrony zdrowia. Bo właśnie o podmiotowość chodzi, gdy zadaję pytanie: kto ma pozwolić i czy "wreszcie" pozwoli? Martwi mnie dominacja "zasobowego" podejścia do zmiany i sposób rozumienia podmiotowości, w każdej zmianie, ale o tym w następnym felietonie. Dzisiaj na ten temat cytatami z piosenek Wojciecha Młynarskiego. Tego od "I żadnych aluzji, i śmiech w narodzie, i o to jak najbardziej chodzi!" (ze Zmienić się w małpę). Czy to niedzisiejsze? A jaki walor edukacyjny.

Źródło: feedproxy.google.com

Szczepienia dla cudzoziemców. Ruszyły zapisy w zakładach pracy

Dodano: 05.05.2021 14:08 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Szczepienia w zakładach pracy - zgłoszenia rozpoczęły się 4 maja. Jest to możliwe tylko w tych miejscach, gdzie uda się zebrać minimum 300 chętnych. Pracodawcy mogą zgłaszać pracowników, współpracowników i członków ich rodzin. Zasady nie wykluczają obcokrajowców. Cudzoziemcy mogą zgłaszać się także samodzielnie, nawet bez numeru PESEL.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone