wtorek, 21 września 2021 r.  Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Jednym  RSS
Świadczenie ubezpieczeniowe w polisie NNW. Co to jest i ile może wynosić?

Dodano: 19.09.2021 5:07 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Jednym z najważniejszych punktów wszystkich umów polisy na życie jest właśnie świadczenie ubezpieczeniowe. Co to w zasadzie jest, na czym polega i ile może wynosić? Podpowiadamy!

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

Pakiet SLIM VAT 2 wchodzi w życie od 1 października [SPRAWDŹ CO SIĘ ZMIENI]

Dodano: 17.09.2021 11:05 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 października br. wchodzi w życie większość zmian wprowadzonych przez ustawę z 11 sierpnia 2021 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo bankowe (Dz.U. poz. 1626), potocznie zwaną pakietem SLIM VAT 2. Jest to kontynuacja inicjatywy zapoczątkowanej przez zmiany określane mianem SLIM VAT, które zostały wprowadzone od początku tego roku ustawą z 27 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 2419). Pomimo deklarowanych przez resort finansów celów i założeń związanych z uproszczeniem rozliczeń VAT niektóre zmiany przewidziane w pierwszej części SLIM VAT okazały się kontrowersyjne i w praktyce utrudniły rozliczenia podatników. W związku z tym kolejna odsłona pakietu „uproszczeń” – tj. SLIM VAT 2 – budziła niepokój podatników. Jednak tym razem zmiany wynikające z nowelizacji są zdecydowanie korzystne i korespondują z nazwą nadaną pakietowi przez resort finansów, która pochodzi od słów „SIMPLE, LOCAL and MODERN VAT”.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Klient "nieuspołeczniony" [O edukacji nie tylko ubezpieczeniowej]

Dodano: 16.09.2021 8:47 | 7 odsłon | 0 komentarzy

W najnowszym, jeszcze ciepłym, dostarczonym na Kongres Brokerów, Miesięczniku Ubezpieczeniowym, Redaktor Naczelny sugeruje, że "ubezpieczenia pełnią ważną, choć niestety poza branżą rzadko docenianą, funkcję społeczną". Nie odważam się polemizować z całym zdaniem Naczelnego, bo ubezpieczenia pełnią bardzo ważną funkcję społeczną. Zastanawiam się nawet, czy w felietonach nie przewartościowuję "uspołecznienia" funkcji społecznych ubezpieczenia. Z czego to wynika, tłumaczyłem w jednym z felietonów, przywołując tworzenie Katedry Ubezpieczenia Społecznego na SGH przed 26 laty. Jednym z argumentów było gospodarstwo domowe jako jeden z dwóch podstawowych podmiotów ekonomicznych, korzystających z ochrony ubezpieczeniowej. Jednakże ze zdania Naczelnego wykreśliłbym "poza branżą", bo rzadko doceniana jest ta funkcja również przez branżę. Trochę inaczej przez zakłady ubezpieczeń, trochę inaczej przez agentów, trochę inaczej przez brokerów, jeszcze inaczej przez instytucje-organy państwa. I też nie należy tego uogólniać. Na szczęście docenianie funkcji społecznej zawsze można zwiększyć, i poza branżą, i wewnątrz branży. Pytanie tylko, jak to zrobić? Proponuję zacząć od "uspołecznienia" klienta.

Źródło: feedproxy.google.com

Emerytury bez podatku od 1 stycznia 2022 r.

Dodano: 09.09.2021 14:43 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Emerytura bez podatku. Ponad 8 mln emerytów i rencistów zyska dzięki nowym regulacjom Polskiego Ładu ujętym w projekcie ustawy przyjętej przez Radę Ministrów. Jednym z jej założeń jest brak opodatkowania świadczeń emerytalnych i rentowych do wysokości 2500 zł brutto - wskazuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Źródło: https:

Przychody z przeniesienia praw autorskich

Dodano: 08.09.2021 15:54 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Pracownicy i samodzielni profesjonaliści, którzy wykonują w ramach swoich obowiązków czynności o twórczym charakterze, mogą liczyć na preferencyjne traktowanie w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Jednym z profitów jest możliwość korzystniejszego rozliczenia kosztów uzyskania przychodu związanych z przeniesieniem praw autorskich do utworów przez nich wytwarzanych. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z takiej możliwości?

Źródło: https:

Czy pracodawca może żądać od pracownika informacji o szczepieniu przeciw Covid-19?

Dodano: 08.09.2021 12:40 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Rozporządzenie o ochronie danych osobowych zakazuje, co do zasady, przetwarzania danych dotyczących zdrowia. Jednak zakaz ten nie jest bezwzględny, a RODO przewiduje szereg wyjątków od niego. Jednym z nich jest wyjątek legalizujący przetwarzanie tych danych m.in. do celów profilaktyki zdrowotnej, medycyny pracy etc., przy czym ma się to odbywać w warunkach określonych w RODO

Źródło: https:

II i III kwartał 2021 r. z waloryzacją podstawy do świadczenia rehabilitacyjnego

Dodano: 08.09.2021 11:10 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 63 (1834) z dnia 09.08.2021 r., autor: Honorata Urbaniak
Jednym ze świadczeń z tytułu choroby jest świadczenie rehabilitacyjne. Aby móc je pobierać, ubezpieczony korzysta najpierw w ramach okresu zasiłkowego z zasiłku chorobowego. Świadczenie rehabilitacyjne przysługuje bowiem po jego wyczerpaniu. Prawo do niego ustalane jest w oparciu o inne przesłanki niż zasiłek chorobowy, ale jego wysokość w głównej mierze uzależniona jest od podstawy wcześniej obliczonej dla celów zasiłku. Może ona jedynie być zwiększana w ramach ustawowej waloryzacji.

Źródło: www.gofin.pl

Czy warto ubezpieczyć samochód od kradzieży

Dodano: 08.09.2021 11:06 | 32 odsłon | 0 komentarzy


W świetle prawa, właściciele samochodów muszą posiadać przynajmniej jeden rodzaj ubezpieczenia, którym jest OC. Jednak taka polisa nie chroni samego pojazdu, dlatego warto pomyśleć nad jej rozszerzeniem o dodatkowe ubezpieczenie AC.

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

Polska transformacja musi przyspieszyć

Dodano: 07.09.2021 11:05 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Rząd ma zamiar zaktualizować krajowe strategie energetyczne, gdy Unia będzie kończyć prace nad swoim ambitniejszym prawem klimatycznym (Fit for 55). Jednak polskich eksporterów już niedługo może zacząć wymiatać z rynków UE zielona konkurencja.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Polski Ład wprowadza grupy VAT

Dodano: 06.09.2021 13:20 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Grupy VAT. Polski Ład zawiera propozycję dotyczącą możliwości wspólnego rozliczania się przez kilku podatników w ramach tzw. grupy VAT. Jest to kolejne podejście fiskusa do tematyki podatkowych grup VAT. Jednak tym razem ustawodawca zrezygnował z uzależnienia utworzenia grupy VAT od posiadania statusu Podatkowej Grupy Kapitałowej dla celów CIT.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone