niedziela, 25 lipca 2021 r.  Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, Walentyny
Wiadomości z tagiem Jednym  RSS
Świadczenie ubezpieczeniowe w polisie NNW. Co to jest i ile może wynosić?

Dodano: 23.07.2021 5:07 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Jednym z najważniejszych punktów wszystkich umów polisy na życie jest właśnie świadczenie ubezpieczeniowe. Co to w zasadzie jest, na czym polega i ile może wynosić? Podpowiadamy!

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

Data sporządzenia sprawozdania finansowego za 2020 r.

Dodano: 21.07.2021 5:07 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 49 (1820) z dnia 21.06.2021 r., autor: Dorota Przybyszewska
Jednostki przygotowujące sprawozdanie finansowe w postaci ustrukturyzowanej muszą wpisać w formularzu tego sprawozdania datę jego sporządzenia. Jaka powinna to być data, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami? Zasadniczo sprawozdanie finansowe należy sporządzić w ciągu 3 miesięcy od dnia bilansowego. Jednak w przypadku sprawozdania finansowego na dzień bilansowy 31 grudnia 2020 r. wydłużono datę jego sporządzenia o dodatkowe 3 miesiące ze względu na trudności spowodowane epidemią COVID-19.

Źródło: https:

Kilka słów o potędze radia. W jaki sposób ekonomiści analizują jego siłę

Dodano: 16.07.2021 11:05 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Znaczenie radia, wynalazku z początku XX w., stało się dziś o wiele mniejsze, a to za sprawą pojawienia się nowych mediów. Do tego większość stacji postawiła na miłą dla ucha rozrywkę, zarzucając dziennikarstwo informacyjne. Jednak radio wciąż jest podziwiane za swoją moc oddziaływania, zwłaszcza w przeszłości. W jaki sposób ekonomiści analizują tę jego siłę i do czego była wykorzystywana?

Tagi: Jednym, Kilka
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Umowa dotycząca usług finansowych zawarta na odległość [Prawo na weekend]

Dodano: 16.07.2021 8:45 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. ("ustawa o prawach konsumenta") wprowadza szereg wymogów w odniesieniu do treści i procesu zawierania na odległość umów dotyczących umów finansowych, w tym umów ubezpieczenia. Jednak zawarta w tej ustawie definicja "umowy zawartej na odległość" jest nieprecyzyjna. W związku z tym, w praktyce mogą pojawić się wątpliwości, czy w konkretnym przypadku konsument będzie mógł korzystać z instrumentów ochrony określonych w tej ustawie.

Źródło: feedproxy.google.com

Utrata prawa do ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

Dodano: 14.07.2021 17:49 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Utrata prawa do ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Jeżeli podatnik płacący ryczałt od przychodów ewidencjonowanych osiągnie chociaż część przychodu z tytułu prowadzenia działalności wyłączonej z opodatkowania w ramach tego ryczałtu, na przykład sprzedaży części, czy akcesoriów do pojazdów mechanicznych - to traci prawo do opodatkowania ryczałtem. A w takim przypadku podatnik jest obowiązany zaprowadzić właściwe księgi - chyba, że jest zwolniony z tego obowiązku - i opłacać podatek dochodowy na ogólnych zasadach. Jednak w niektórych sytuacjach można anulować sprzedaż i pozostać przy ryczałcie.

Źródło: https:

Zmiana stawek amortyzacyjnych wstecz

Dodano: 14.07.2021 15:37 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Zmiana stawek amortyzacyjnych. Spółka w oparciu o ustawę o podatku dochodowym od osób prawnych chciała dokonywać zmian stawek amortyzacyjnych wstecz, za wcześniejsze lata swojej działalności. Jednak organ podatkowy całkowicie odmiennie rozumiał przepis, na który powoływał się przedsiębiorca. Stwierdził, że zmian tych stawek można dokonywać jedynie w latach następnych. Spór na korzyść spółki rozstrzygnął sąd.

Źródło: https:

Sprzedaż indywidualnych ubezpieczeń na życie w multiagencji [Sprzedaż]

Dodano: 14.07.2021 8:47 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Pomysł na to, aby w multiagencji implementować sprzedaż ubezpieczeń na życie, zdecydowanie nie jest już nową ideą. W praktyce okazało się jednak, że droga, która miała początkowo prowadzić do zakupu przez klienta właściwego rozwiązania, chroniącego jego i rodzinę, skręciła w stronę zupełnie odwrotnej koncepcji. Jest nią zakup ubezpieczenia grupowego lub tak zwanej grupy otwartej. Rozwiązania te w niewielkim stopniu pokrywają, z poziomu odszkodowań, faktyczne potrzeby klientów. Jednak są na tyle łatwe w sprzedaży, że zdominowały określenie "ubezpieczenia na życie" w świecie ubezpieczeń majątkowych.

Tagi: Jednym, Jens
Źródło: feedproxy.google.com

Czy warto ubezpieczyć samochód od kradzieży

Dodano: 12.07.2021 5:06 | 38 odsłon | 0 komentarzy


W świetle prawa, właściciele samochodów muszą posiadać przynajmniej jeden rodzaj ubezpieczenia, którym jest OC. Jednak taka polisa nie chroni samego pojazdu, dlatego warto pomyśleć nad jej rozszerzeniem o dodatkowe ubezpieczenie AC.

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

Opóźnienie w podpisaniu porozumienia USA-Chiny byłoby szansą dla złota

Dodano: 08.07.2021 5:07 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Inwestorom na rynku złota w ostatnim czasie dostarczanych jest wiele bodźców i informacji wpływających na ceny kruszcu. Jednak i tak panuje wśród nich konsternacja...

Źródło: inwestycje.pl

Wszystko, co trzeba wiedzieć o pakiecie e-commerce

Dodano: 05.07.2021 11:05 | 35 odsłon | 0 komentarzy

Nowe zasady opodatkowania VAT są ważne dla biur rachunkowych, których klientami są przedsiębiorcy z branży e-handlu, dokonujący transgranicznych dostaw towarów i świadczący usługi konsumentom z innych krajów unijnych niż Polska. Jednak z regulacjami powinni zapoznać się wszyscy księgowi.

Tagi: Jednym, Nova
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone