wtorek, 18 maja 2021 r.  Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Wiadomości z tagiem Jeżewo  RSS
Jakie zdarzenia trzeba ująć po dacie bilansu

Dodano: 18.05.2021 5:07 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Zdarzenia z 2021 r. mogą wpływać na treść niezatwierdzonego sprawozdania finansowego za 2020 r. Jeżeli więc dotyczą np. wcześniejszych transakcji i są istotne w skali prowadzonej działalności, to powodują, że należy skorygować raport i poinformować o tym biegłego rewidenta, który prowadził lub nadal prowadzi audyt. Takim zdarzeniem może być np. zwrot firmie wadliwych towarów sprzedanych pod koniec ubiegłego roku. Oczywiście nie chodzi o sytuację, gdy zwrot dotyczy kilku towarów, ale całego zamówienia. Decyduje tu poziom istotności, który powinien być zapisany w polityce rachunkowości firmy.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Spóźniona opinia z innego kraju nie ochroni przed ZUS

Dodano: 17.05.2021 5:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli instytucja ubezpieczeniowa jednego kraju UE spóźni się z przekazaniem innemu opinii na temat podlegania obywatela UE ubezpieczeniom społecznym, nie oznacza to, że tymczasowe ustalenie ustawodawstwa właściwego jest wiążące dla ZUS. Jeżeli świadczeniobiorca nie spełnia warunków do objęcia ubezpieczeniami w innym kraju, ma odprowadzać składki do ZUS.

Tagi: Jeżewo
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Gruza: Polski system podatkowy narażony na zjawisko międzynarodowego omijania opodatkowania

Dodano: 17.05.2021 5:11 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli w światowym systemie podatkowym mamy ewidentne luki, intencjonalnie wykreowane przez niektóre jurysdykcje, to zawsze znajdzie się klient na tego typu ofertę - powiedział PAP były wiceminister finansów odpowiedzialny za politykę podatkową, obecnie wiceprezes KGHM Paweł Gruza. Na świecie jest szereg państw, które stosują regulacje podatkowe umożliwiające agresywną optymalizację podatkową - stwierdził.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

Dodano: 17.05.2021 5:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy

15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Korepetycje a podatek. Nauczyciel przed niełatwą decyzją

Dodano: 10.05.2021 11:05 | 21 odsłon | 0 komentarzy

W pierwszej kolejności należy ustalić źródło przychodów. Jeżeli korepetycje są udzielane w ramach działalności gospodarczej, trzeba jeszcze wybrać właściwą formę opodatkowania - pisze doradca podatkowy Jarosław Sekita.

Tagi: Jeżewo
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kantory online jaki wybrać

Dodano: 08.05.2021 20:25 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Czy korzystacie z kantorów online ? Jeżeli tak to jakie polecacie i proszę krótko napisać dlaczego akurat ten. Z góry dzięki za informację

Tagi: Jeżewo
Źródło: www.az-finanse.pl

Można skorygować zeznanie złożone przez ZUS i skorzystać z ulg

Dodano: 08.05.2021 11:05 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli emeryt uzna, że w latach za które rozliczył go Zakład Ubezpieczeń Społecznych miał prawo do skorzystania z preferencji podatkowych np. ulgi rehabilitacyjnej to może to uwzględnić w składając korektę zeznania PIT-37.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kiedy warto wziąć leasing, a kiedy pożyczkę?

Dodano: 08.05.2021 5:09 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Prowadząc firmę należy liczyć się ze sporymi kosztami zakupu środków trwałych niezbędnych w prowadzeniu działalności. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającymi środkami własnymi, warto rozważyć skorzystanie z finansowania zewnętrznego...

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Mam kontakty do prywatnych inwestorow

Dodano: 01.05.2021 5:07 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Witam posiadam 25 kontaktów do prywatnych inwestorów którzy udzielają pożyczek prywatnych.Chce 50zł za 25 kontaktow.pozyczki sa pewne ponieważ sam korzystalem.Jeżeli liczycie ze znajdziecie na forach lub na stronach ogłoszeniowych pozyczke to jesteście w błędzie,stratą waszego czasu.Ja mam pewne na 100%namiary na pozyczkodawcow ale to każdego inwidualny wybór.Ja nikogo nie namawiam,każdy ma swój rozum.jezeli ktos jest zainteresowny prosze o odpowiedz.

Tagi: Chce, Jeżewo
Źródło: www.az-finanse.pl

Pomoc Kredytowa! Napisz dziś a Ci od razu pomożemy

Dodano: 01.05.2021 5:07 | 30 odsłon | 0 komentarzy

Masz dług i już nie dajesz rady go spłacać? Potrzebujesz pieniędzy na inne rzeczy ale rata jest za duża? Zaczęło Ciebie to wszystko już przytłaczać? Jeżeli masz zadłużenie, które wciąż rośnie, Nie możesz poradzić sobie ze spłatą zadłużeń, Boisz się komornika lub windykacji? Ustalimy dla Ciebie najlepszą formę pomocy! 100% dyskrecji i bezpieczeństwa! Napisz do mnie, pomogę! Do każdej sprawy podchodzę indywidualnie! Porady są zupełnie darmowe, pomogę z całych swoich sił! Moje rozwiązania...

Źródło: www.az-finanse.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone