piątek, 22 października 2021 r.  Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa
Wiadomości z tagiem Forum  RSS
Fundusze inwestycyjne - MF pracuje nad projektem ograniczającym goldplating

Dodano: 19.10.2021 12:39 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Fundusze inwestycyjne a goldplating. Ministerstwo Finansów pracuje nad projektem ograniczającym zjawisko goldplatingu - poinformował 19 października 2021 r. minister Tadeusz Kościński. W opinii uczestników XV Forum Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami (IZFiA) goldplating jest jedną z przeszkód utrudniających funkcjonowanie rynku, tworzenie nowych produktów i przyciąganie inwestorów.

Źródło: https:

MANAGER REPORT 2019/12: Cyfrowa Transformacja Biznesu - Fujitsu Forum 2019 (korespondencja własna z Monachium)

Dodano: 18.10.2021 5:06 | 15 odsłon | 0 komentarzy

9,5 tys. uczestników bezpośrednio z 70 krajów oraz 300 tys. zdalnie wzięło udział w europejskiej edycji konferencji Fujitsu, która odbyła się w Monachium na początku listopada br. Jej hasłem przewodnim było "kierując się ku zaufanej przyszłości"

Źródło: inwestycje.pl

CAPITAL MARKET FORUM 2018

Dodano: 15.10.2021 5:11 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Capital Market Forum to konferencja integrująca środowisko związane z polskim rynkiem kapitałowym. W tegorocznej edycji udział wezmą polscy i zagraniczni inwestorzy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele sektora MŚP. Obecność potwierdzili również...

Źródło: inwestycje.pl

Polsko - Koreańskie Forum Gospodarcze

Dodano: 15.10.2021 5:09 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Polacy chcą zacieśniać kontakty z Koreańczykami. W Seulu odbyło się Forum Gospodarcze Polska - Korea, zorganizowane między innymi przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w tym kraju oraz przez Pracodawców RP.

Źródło: inwestycje.pl

Ceny transferowe a COVID-19 - co dalej z APA?

Dodano: 13.10.2021 15:12 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Ceny transferowe a COVID-19 - APA. Kolejnym istotnym tematem, z jakim muszą zmierzyć się polscy podatnicy, to kwestia aktualności uprzednich porozumień cenowych (APA) w czasach pandemii COVID-19. Przedstawiamy główne wnioski dotyczące tego tematu wynikające z prac Forum Cen Transferowych, działającego przy Ministerstwie Finansów.

Źródło: https:

I Forum Innowacji - zarządzanie innowacjami w spółce giełdowej

Dodano: 10.10.2021 5:11 | 7 odsłon | 0 komentarzy


27 lutego br. odbędzie się I Forum Innowacji - pionierska konferencja poświęcona innowacyjności w polskich przedsiębiorstwach. Wydarzenie skierowane jest do działów badań i rozwoju oraz osób zajmujących się wdrażaniem innowacji wfirmach

Źródło: inwestycje.pl

Forum Akcyzowe. Dobry krok do uszczelnienia systemu kontroli nad suszem tytoniowym

Dodano: 07.10.2021 17:05 | 14 odsłon | 0 komentarzy

30 spotkań, 40 ekspertów. Pierwszy etap prac czterech 10-osobowych grup eksperckich Forum Akcyzowego dobiegł końca. Zdaniem Wojciecha Krawczyka, szefa grupy nr 4 dotyczącej suszu tytoniowego rekomendacje związane ze skutkami harmonizacji prawodawstwa krajowego z Unijnym to dobry krok, w celu uszczelnienia systemu kontroli nad suszem tytoniowym - bez konieczności podnoszenia obciążeń administracyjnych i formalnych dla podmiotów legalnie funkcjonujących na rynku.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Forum Akcyzowe. Grupa trzecia rekomenduje MF zmianę podstawy naliczania akcyzy od wyrobów nowatorskich

Dodano: 07.10.2021 17:05 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Z końcem września spotkania robocze wyłonionych spośród czterech 10-osobowych grup eksperckich w obszarach e-papierosów, wyrobów nowatorskich, papierosów tradycyjnych i suszu tytoniowego zaowocowały rekomendacjami w sprawie zmian podatku akcyzowego. Nadesłane do Ministerstwa Finansów cztery podsumowania niebawem mogą zostać przekute w nowe rozwiązania prawne i wprowadzone być może już od 1 stycznia 2022 r. Wojciech Krok, doradca podatkowy, kierownik grupy roboczej nr 3 w zakresie regulacji dot. wyrobów nowatorskich (podgrzewany tytoń) twierdzi, że w czasie prac omówiono również postulaty podmiotów, których nie było w grupie, ale te zostały zgłoszone w ramach Głosu Podatnika.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Forum Akcyzowe. Witkowski: Główna istota spotkań 2 grupy kumuluje się wokół zmian definicji płynów do e-papierosów

Dodano: 07.10.2021 17:05 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Niebawem Forum Akcyzowe wkroczy w drugą fazę prac. Ministerstwo Finansów obecnie przegląda jeszcze raporty wszystkich czterech grup dotyczących: e-papierosów, wyrobów nowatorskich, papierosów tradycyjnych i suszu tytoniowego. Te mają pomóc MF w podjęciu ważnych decyzji legislacyjnych w zakresie podatku akcyzowego i regulacji mechanizmów rynkowych. Szymon Witkowski, kierownik grupy nr 2 w zakresie papierosów elektronicznych, podsumowując prace zespołu twierdzi, że główna istota spotkań kumuluje się wokół zmian definicji płynów do e-papierosów. Wokół niej wciąż krążą wątpliwości i kontrowersje. Konkretnie w zakresie wyrobów, które powinny być objęte tą definicją.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Europejskie Forum Przyszłości. Miketa: Wychodzimy z ofertą pomocy przedsiębiorcom poza region

Dodano: 07.10.2021 17:05 | 17 odsłon | 0 komentarzy

O tym, czego potrzebują regionalni przedsiębiorcy i jak pomaga Fundusz – rozmawia z Jackiem Jacek Miketą, wiceprezesem zarządu Funduszu Górnośląskiego SA Robert Bohdanowicz.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone