wtorek, 18 maja 2021 r.  Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Wiadomości z tagiem Dzienniku  RSS
Prawo celne - zmiany od 1 czerwca 2021

Dodano: 16.05.2021 19:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Prawo celne. W Dzienniku Ustaw ogłoszona została ustawa z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy

Źródło: https:

Jak będą podzielone granty i pożyczki z KPO?

Dodano: 10.05.2021 9:22 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Krajowy Plan Odbudowy (KPO). Podział na granty i pożyczki dla poszczególnych grup docelowych, czyli rządowych, samorządowych i osób prywatnych, nie jest dzisiaj ostateczny, ponieważ do dyspozycji mamy dużą część środków pożyczkowych - mówi w "Dzienniku Gazecie Prawnej" wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

=> Wyższe składki zdrowotne do systemu publicznego <= [Rynek]

Dodano: 10.05.2021 8:41 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Jan Grzegorz Prądzyński był jednym z dyskutantów w debacie Dziennika Gazety Prawnej o systemie ochrony zdrowia ( [[https://s.dzub (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Jednolity tekst ustawy o obowiązkowych w Dzienniku Ustaw [Prawo]

Dodano: 07.05.2021 8:41 | 13 odsłon | 0 komentarzy

W Dzienniku Ustaw z 6 maja opublikowano Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 31 marca 2021 r. w sprawie ogłoszenia (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Zgłoszenia ZUS ZUA i ZUS ZZA także z informacjami o zawodach

Dodano: 06.05.2021 16:43 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Wzory zgłoszeń ZUS ZUA oraz ZUS ZZA będą zawierać również pola do wykazywania kodu wykonywanego zawodu. W Dzienniku Ustaw opublikowano już rozporządzenie, które wprowadza te zmiany, dzięki czemu formularze zostaną dostosowane do zmian na poziomie ustawowym. Nowe regulacje wejdą w życie 16 maja br.

Źródło: www.podatki.biz

Aluzyjnie o reformowaniu zdrowia [O edukacji nie tylko ubezpieczeniowej]

Dodano: 06.05.2021 8:42 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Jest teraz czas, w którym stan naszego zdrowia wzbudza zrozumiałe zainteresowanie. Nic dziwnego, że również temat możliwej zmiany systemu ochrony zdrowia cieszy się znowu niezwykłym wzięciem. Wypowiada się nauka i praktyka. Ubezpieczyciele ponownie upominają się o wejście do systemu. Mówią, że "trzeba im na to wreszcie pozwolić" i nadal chcą "robić swoje". Nie mam przy tym takiego przekonania, jak Naczelny Dziennika Ubezpieczeniowego, że "zresztą - wszyscy to wiemy". Słucham, czytam, recenzuję, wykładam, zastanawiam się, czy nie podrasować mojej książeczki z 2007 roku o podmiotowości w zarządzaniu zmianą systemu ochrony zdrowia. Bo właśnie o podmiotowość chodzi, gdy zadaję pytanie: kto ma pozwolić i czy "wreszcie" pozwoli? Martwi mnie dominacja "zasobowego" podejścia do zmiany i sposób rozumienia podmiotowości, w każdej zmianie, ale o tym w następnym felietonie. Dzisiaj na ten temat cytatami z piosenek Wojciecha Młynarskiego. Tego od "I żadnych aluzji, i śmiech w narodzie, i o to jak najbardziej chodzi!" (ze Zmienić się w małpę). Czy to niedzisiejsze? A jaki walor edukacyjny.

Źródło: feedproxy.google.com

Podatki 2021: Od lipca AKC-P będzie można składać tylko przez internet

Dodano: 05.05.2021 16:32 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Od lipca br. deklaracje podatkowe AKC-P będzie można składać wyłącznie w formie elektronicznej przez portal PUESC - wynika z rozporządzenia opublikowanego już w Dzienniku Ustaw. Wzór formularza AKC-P zostanie poddany dodatkowo pewnym zmianom dostosowującym i technicznym.

Źródło: www.podatki.biz

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy - wkrótce ważna nowela

Dodano: 04.05.2021 16:27 | 22 odsłon | 0 komentarzy

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu oraz niektórych innych ustaw, która wdraża do polskiego systemu unijne wymogi ws. transparentności przepływów finansowych. Pakiet zmian obejmuje m.in. rozszerzenie katalogu tzw. instytucji obowiązanych o handlujących dziełami sztuki oraz udzielających porad w sprawach podatkowych.

Źródło: www.podatki.biz

Prawo celne do zmiany. Nowela obejmie też niektóre przepisy podatkowe

Dodano: 30.04.2021 16:14 | 29 odsłon | 0 komentarzy

W Dzienniku Ustaw opublikowano dużą nowelę Prawa celnego. Po zmianach wydawanie decyzji ws. naliczania należności celnych i podatkowych oraz opłat paliwowej i emisyjnej w związku z importem towarów ma stać się jednolite i usprawnione. Zmiany będą dotyczyć również identyfikacji cudzoziemców do celów podatkowych. Większość nowych przepisów wejdzie w życie z początkiem czerwca br.

Źródło: www.podatki.biz

Nowe przepisy ws. systemu monitorowania przewozu towarów

Dodano: 29.04.2021 16:25 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Z początkiem maja br. wejdą w życie nowe przepisy ws. systemu monitorowania drogowego  przewozu towarów. Opublikowane już w Dzienniku Ustaw rozporządzenie przewiduje stosowanie jednolitych zasad postępowania w odniesieniu do towarów objętych monitoringiem na podstawie ustawy i rozporządzenia.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone