czwartek, 28 stycznia 2021 r.  Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
Wiadomości z tagiem Zatem  RSS
"Edukacja reklamująca" [O edukacji nie tylko ubezpieczeniowej]

Dodano: 28.01.2021 7:43 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Dzisiaj sprzedanie czegoś bez reklamy jest trudne, wręcz niemożliwe. Reklama ma też pomagać sprzedać więcej. Zatem wszystkie chwyty marketingowe stają się dozwolone. Pisałem już o edukacji wizerunkowej, którą traktuję marketingowo, która mnie nie dziwi. Nie dziwię się, że prezes, który lubi biegać, namawia innych do biegania i przy okazji promuje markę swojej firmy. Nie dziwię się i kibicuję organizowaniu przez ubezpieczycieli - nazwijmy to tak - festiwali promocji zdrowia, popularyzujących zachowania prozdrowotne, namawiających do profilaktyki, co jest szczytnym celem, a nie tylko promocją marki inspiratora. Dziwi mnie oczywiście niezbyt zrozumiałe - nie tylko pod względem marketingowym - traktowanie przez ubezpieczycieli edukacji ubezpieczeniowej, czemu daję wyraz, ale dzisiaj nie o tym. Dzisiaj o "edukacji reklamującej", o dziwnym wykorzystywaniu portali edukacyjnych w celach reklamowych.

Źródło: feedproxy.google.com

SN o odszkodowaniu z OC ppm dla leasingobiorcy [Prawo dla nieprawnika]

Dodano: 26.01.2021 7:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Art. 709(11) kc nakłada na korzystającego obowiązek dokonywania konserwacji rzeczy i jej napraw niezbędnych do zachowania rzeczy w stanie niepogorszonym. Zatem chodzi o bieżące naprawy, a nie naprawy istotne. Taki pogląd możemy znaleźć m.in. w komentarzu do kc pod red. prof. Gniewka (wyd. 4, str. 1208). Jeśli więc umowa leasingu nie reguluje, kto ponosi koszty napraw istotnych pojazdu, można byłoby założyć, że leasingodawca.

Tagi: Pracy, Taka, Zatem
Źródło: feedproxy.google.com

Ewidencja zakupu nieruchomości zabudowanej za łączną wartość

Dodano: 14.01.2021 5:07 | 62 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 92 (1758) z dnia 16.11.2020 r., autor: Dorota Przybyszewska
Budynek i grunt stanowią dwa odrębne obiekty inwentarzowe. Według KŚT budynki zalicza się do grupy 1 "Budynki i lokale oraz spółdzielcze prawo do lokalu użytkowego i spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego", a grunty do grupy 0 "Grunty". Zatem budynek i grunt powinny być wprowadzone do ewidencji środków trwałych jako dwa różne składniki majątku.

Źródło: https:

Uwaga! Naprawy samochodów z użyciem części – bez oznaczenia „GTU_07” i obowiązkowego split payment

Dodano: 17.11.2020 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nawet gdy wartość części samochodowych przekracza koszt robocizny, to przyjmuje się, że w przypadkach napraw i serwisu samochodów mamy do czynienia z kompleksową usługą naprawy pojazdów. Zatem mimo że nowa ewidencja powinna zawierać m.in. oznaczenia dostawy pojazdów oraz części samochodowych (o kodach wyłącznie CN 8701-8708 oraz CN 8708 10), jak i oznaczenie „MPP” (tam, gdzie obowiązkowy split payment ma miejsce) – przy naprawach dochodzi zwykle do świadczenia kompleksowego, gdzie prym wiedzie usługa i to na usłudze zależy klientowi najbardziej.

Tagi: Nawet, Zatem
Źródło: https:

Bogacenie się jako religia czyli Mark Stevens.

Dodano: 14.11.2019 12:18 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Nie ma to jak zacząć od dobrej historyjki. Zatem – jesteśmy w Bedford, stan Nowy Jork, tuż po tenisowym meczu przedsiębiorcy i autora książek, Marka Stevensa z jego sąsiadem, miliarderem, specjalistą od wrogich przejęć, Carlem Icahnem. Aha – jest połowa lat 90-tych XX wieku i Carl wart jest wtedy marne 1,2 miliarda dolarów (dziś ma... pochodzi z serwisu .

Tagi: Nova, Zatem, Marsh, Cash
Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone