czwartek, 18 października 2018 r.  Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Wiadomości z tagiem Zasady  RSS
Usługi budowlane świadczone przez podwykonawcę w PKPiR

Dodano: 10.10.2018 17:06 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych nr 26 (997) z dnia 10.09.2018 r.
Przepisy w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów nakładają obowiązek sporządzenia opisu do materiałów dostarczonych przed otrzymaniem faktury oraz obowiązek ich wpisania do księgi niezwłocznie po ich otrzymaniu. Zasada ta ma również odpowiednie zastosowanie w odniesieniu do zakupionych usług podwykonawców stanowiących główny element wyrobu gotowego (wykonanej usługi) wpisywanych w kolumnie 10 "Zakup towarów handlowych i materiałów wg cen zakupu". Zatem, w przypadku wykonania takiej usługi, która nie została jeszcze potwierdzona fakturą, należy sporządzić jej opis.

Zasady małżeńskiej odpowiedzialności za długi podatkowe

Dodano: 10.10.2018 5:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Urząd skarbowy może dochodzić zapłaty zaległości podatkowej obciążającej osobę będącą w związku małżeńskim nie tylko z jej majątku osobistego, ale również z mienia zgromadzonego wspólnie z małżonkiem. Intercyza, separacja czy rozwód nie zawsze chronią przed spłatą podatków małżonka. Planuje się jednak wprowadzenie przepisów umożliwiających organom podatkowym odstąpienie od dochodzenia zapłaty cudzych zaległości podatkowych po powołaniu się na klauzulę rażącej niesłuszności.

Tagi: Zasady
Źródło: biznes.interia.pl

ZUS od nieodpłatnej umowy zlecenia

Dodano: 05.10.2018 11:07 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 80 (1537) z dnia 04.10.2018 r., autor: Aneta Dąbrowska
Generalnie osoba wykonująca pracę na podstawie umowy zlecenia podlega z tego tytułu obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu w ZUS. Obowiązek tych ubezpieczeń nie powstanie natomiast dla zleceniobiorcy, gdy umowa zlecenia ma nieodpłatny charakter. Zasada ta nie dotyczy jednak współmałżonka przedsiębiorcy pomagającego mu w prowadzeniu działalności gospodarczej na podstawie nieodpłatnej umowy zlecenia.

Źródło: www.gofin.pl

Zasady ustalania „centrum interesów życiowych” dla określenia rezydencji podatkowej

Dodano: 03.10.2018 1:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, w którym wskazał, że nie można przyjąć, że aby mówić o centrum życiowym podatnika w innym kraju, musi on zerwać jakiekolwiek więzi z dotychczasowym krajem, czyli np. sprzedać dom lub mieszkanie, zrezygnować z ubezpieczenia społecznego, zamknąć rachunki bankowe.

Źródło: https:

Niemiecka furtka do abonamentu RTV. Będziemy płacić od mieszkania?

Dodano: 02.10.2018 11:08 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Zasady poboru opłaty RTV można zmodyfikować bez konieczności zatwierdzania zmian przez Komisję Europejską – wynika z opinii rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Źródło: forsal.pl

Niemiecka furtka do abonamentu RTV. Będziemy płacić od mieszkania?

Dodano: 02.10.2018 11:05 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Zasady poboru opłaty RTV można zmodyfikować bez konieczności zatwierdzania zmian przez Komisję Europejską – wynika z opinii rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Źródło: forsal.pl

Państwowych zasad pobierania abonamentu RTV nie trzeba konsultować z KE

Dodano: 02.10.2018 9:30 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Zasady poboru opłaty RTV można zmodyfikować bez konieczności zatwierdzania zmian przez Komisję Europejską - wynika z opinii rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Źródło: biznes.interia.pl

Zasada neutralności podatku VAT w praktyce

Dodano: 01.10.2018 12:23 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Zasada neutralności jest jedną z podstawowych zasad konstrukcyjnych podatku VAT. Przejawia się ona w możliwości obniżenia podatku należnego od sprzedaży towarów i usług o podatek naliczony przy zakupach oraz możliwości uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym. Jak zasada neutralności wygląda w praktyce?

Tagi: Zasady
Źródło: https:

Zasady ustalenia kosztów uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia udziałów spółki z o.o. powstałej z przekształcenia spółki cywilnej

Dodano: 28.09.2018 1:00 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku wydał wyrok, w którym wskazał, że w przypadku przekształcenia nie bierze się pod uwagę wartości udziałów, lecz wartość całego przedsiębiorstwa spółki cywilnej.

Źródło: https:

Zasady pobierania podatku u źródła - zmiany od 2019 r.

Dodano: 25.09.2018 11:14 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Projekt nowelizacji przepisów podatkowych, którego zapisy mają wejść w życie już od 2019 r., zakłada modyfikację zasad dotyczących pobierania podatku u źródła. Jednak, jak wyjaśnia ekspert Grant Thornton, zmian w zasadzie nie odczują wypłacający podatek w kwocie do 2 mln zł rocznie, gdyż będą mogli zaniechać poboru podatku u źródła, choć stare wątpliwości, kiedy pobierać podatek, nie znikną.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone