poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Wiadomości z tagiem Zasady  RSS
Branża internetowa zyska na zakazie handlu w niedziele

Dodano: 08.01.2018 12:32 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wprowadzany etapami zakaz handlu w niedziele będzie korzystny dla firm działających w internecie oraz przedsiębiorstw kurierskich - twierdzi Rada Izby Gospodarki Elektronicznej. Prognozy zakładają przeniesienie części obrotów do sieci. Pierwszym etapem wdrażania zakazu będzie ograniczenie możliwości otwierania większości sklepów do dwóch niedziel w miesiącu. Zasada ta zacznie obowiązywać w marcu br.

Źródło: www.podatki.biz

Podatkowe Espresso 1/2018

Dodano: 04.01.2018 0:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Interpretacja Ogólna Ministra Finansów] Stosowanie zwolnienia z VAT na czynności wykonywane w związku ze świadczoną przez podmioty lecznicze usługą w zakresie opieki medycznej, które realizowane są najczęściej w ramach outsourcingu przez podmioty zewnętrzne; [Express podatkowy] Zakres przedmiotowy pojęcia „wydatki z tytułu kosztów używania samochodu”; Zasady ustalania kosztów uzyskania przychodów przy sprzedaży nieruchomości nabytej w wyniku likwidacji spółki z o.o.; [Legislacja] Ustawa o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (split payment) podpisana przez Prezydenta.

Źródło: https:

Zasady ustalania kosztów uzyskania przychodów przy sprzedaży nieruchomości nabytej w wyniku likwidacji spółki kapitałowej

Dodano: 03.01.2018 0:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu wydał wyrok, w którym wskazał, że określoną w bilansie likwidacyjnym wartość otrzymanej przez udziałowców nieruchomości, należy przyjąć jako udokumentowany koszt nabycia, o którym mowa w ustawie o PIT.

Kredyt zaciągnięty przez jednostkę samorządu terytorialnego

Dodano: 28.12.2017 5:06 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Zeszyty Metodyczne Rachunkowości nr 20 (452) z dnia 20.10.2017 r.
Zasady zaciągania kredytów przez jednostki samorządu terytorialnego regulują przepisy ustawy o finansach publicznych. Z ustawy wynika, że jednostki mogą zaciągać kredyty na: pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu budżetu jednostki samorządu terytorialnego, finansowanie planowanego deficytu budżetu jednostki samorządu terytorialnego, spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych pożyczek i kredytów, wyprzedzające finansowanie działań finansowanych ze środków pochodzących z budżetu UE.

Zasady należytej staranności przy VAT firmy poznają z opóźnieniem

Dodano: 27.12.2017 11:08 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Firmy poczekają jeszcze na ustalenie zasad należytej staranności przy rozliczeniach VAT. W wariancie pesymistycznym nawet do lipca.

Tagi: Firmy, Zasady
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Zasady należytej staranności przy VAT firmy poznają z opóźnieniem

Dodano: 27.12.2017 11:08 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Firmy poczekają jeszcze na ustalenie zasad należytej staranności przy rozliczeniach VAT. W wariancie pesymistycznym nawet do lipca.

Tagi: Firmy, Zasady
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone