czwartek, 23 maja 2019 r.  Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Wiadomości z tagiem Zakup  RSS
Zakaz konkurencji w spółce jawnej

Dodano: 14.05.2019 12:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy kodeksu spółek handlowych statuują w pewnym zakresie zakaz prowadzenia działalności konkurencyjnej, który odnosi się do zasady wspólników w przypadku spółek osobowych oraz do członków zarządu, w przypadku spółek kapitałowych.

Źródło: https:

Ujęcie w księdze opłaty recyklingowej za reklamówki

Dodano: 14.05.2019 11:07 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 29 (1591) z dnia 11.04.2019 r., autor: Karolina Paszkowska
Przedsiębiorcy prowadzący jednostkę handlu detalicznego lub hurtowego, w której są oferowane lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego przeznaczone do pakowania produktów, są obowiązani pobrać opłatę recyklingową od nabywającego lekką torbę na zakupy z tworzywa sztucznego. (...) Jeśli torby foliowe wydawane są klientom bezpłatnie, to koszty związane z ich zakupem ujmuje się w księdze w kolumnie 13. Natomiast gdy są one odsprzedawane po cenie wyższej od opłaty recyklingowej, to wydatki na ich nabycie wpisuje się do księgi w kolumnie 10 "Zakup towarów handlowych i materiałów wg cen zakupu".

Zakup samochodu firmowego w innym kraju UE - rozliczenie VAT

Dodano: 10.05.2019 13:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Klient jest czynnym podatnikiem VAT. Nie zarejestrował się do VAT UE. Prowadzi jednoosobową firmę. Świadczy usługi kurierskie. 2 stycznia 2019 r. kupił w Niemczech samochód (bus). Sprzedawca wystawił fakturę tego samego dnia z 19% VAT. Potraktował sprzedaż jak sprzedaż dla osoby prywatnej. Na fakturze są tylko dane mojego klienta - imię, nazwisko i adres. Klient zarejestrował samochód w urzędzie jak osoba prywatna. Czy w takim przypadku należy rozpoznać WNT i złożyć czynny żal? Samochód jest wart 7000 zł. Klient nie będzie się starał o zwrot VAT z Niemiec.

Źródło: https:

Zakaz handlu w niedzielę uderza w małe centra handlowe. Wielkie rosną w siłę

Dodano: 08.05.2019 9:23 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Galerie handlowe straciły pierwszym kwartale pół miliona odwiedzających. Spadki nie rozkładają się równomiernie. Najbardziej ucierpiały małe galerie, natomiast te największe nawet zyskały ponad 2 proc.

Źródło: https:

Kasy fiskalne 2019: Podatnicy mogą już stosować kasy online

Dodano: 07.05.2019 14:36 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Od początku maja br. podatnicy mogą już stosować tzw. kasy fiskalne online - przypomina Ministerstwo Finansów. Zmiany w założeniu powinny pomóc rządowi w uszczelnianiu systemu podatkowego. Zakup tego rodzaju kas ma być częściowo refundowany, a dotychczasowe kasy rejestrujące z elektronicznym i papierowym zapisem kopii zostaną z czasem całkowicie wycofane z rynku.

Źródło: www.podatki.biz

Zakaz plotek. W jednym z miast Filipin burmistrz chce oficjalnego zakazu plotkowania

Dodano: 06.05.2019 16:17 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Burmistrz jednego z filipińskich miast zapowiada wprowadzenie oficjalnego zakazu rozpowszechniania plotek w całym mieście. Jego plany musi zatwierdzić rada miejska.

Tagi: Zakup, Jens
Źródło: samorzad.pap.pl

Zakaz handlu w niedzielę. Włochy coraz bliżej powrotu do ograniczeń

Dodano: 02.05.2019 11:20 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rządzące Włochami populistyczne partie od wielu miesięcy obiecują przywrócenie zakazu handlu, który obowiązywał w tym kraju do 2012 roku. W kwietniu debatę na ten temat rozpoczął włoski parlament, ale droga do wprowadzanie zakazu nie będzie łatwa.

Tagi: Zakup
Źródło: https:

Zakaz dystrybucji inhalatorów Salmex w Szwecji, Danii i Niemczech

Dodano: 26.04.2019 11:05 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Decyzjami sądów na terenie Niemiec spółki z Grupy GlaxoSmithKline uzyskały zabezpieczenie procesowe obejmujące zakaz wprowadzania przez Glenmark Arzmeimittel GmbH, partnera dystrybucyjnego Celon Pharma, do obrotu na terenie: Szwecji, Danii oraz Niemiec...

Tagi: Grupy, Zakup, Celem
Źródło: inwestycje.pl

Wydatki budżetowe na zakup sprzętu dla osób przebywających w domu pomocy społecznej

Dodano: 25.04.2019 5:07 | 45 odsłon | 0 komentarzy

Zeszyty Metodyczne Rachunkowości nr 4 (484) z dnia 20.02.2019 r.
Wydatki budżetowe związane z zakupem aparatów do mierzenia ciśnienia dla osób przebywających w domu pomocy społecznej wskazane jest zakwalifikować do paragrafu 423 "Zakup leków, wyrobów medycznych i produktów biobójczych", z odpowiednią czwartą cyfrą. (...) Paragraf 423 obejmuje w szczególności wydatki zakładów leczniczych i sanitarnych, zakładów dla podopiecznych, zakładów dla nieuleczalnie chorych, wydatki jednostek wymiaru sprawiedliwości, wydatki inspektoratów weterynarii, inspekcji sanitarnych na zakup stosowanych u ludzi i zwierząt leków, krwi od krwiodawców, środków opatrunkowych, opakowań do leków, błon, papierów i chemikaliów rentgenowskich, materiałów do analiz, środków dezynfekcyjnych i produktów biobójczych itp.

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone