piątek, 22 lutego 2019 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Wiadomości z tagiem Zakup  RSS
Podatkowe Espresso 7/2019

Dodano: 21.02.2019 0:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Państwo członkowskie może ograniczyć w czasie możliwość skorygowania błędnych faktur; [Express podatkowy] Opodatkowanie PIT części wkładu wycofanego ze spółki komandytowej; Zakup towarów i usług od podmiotów zewnętrznych nie prowadzi automatycznie do utraty zwolnienia strefowego; Stawka VAT dla sprzedaży lokalu mieszkalnego i miejsca postojowego; [Legislacja] Nowa wersja projektu ordynacji podatkowej; [PwC w Prasie] Fiskus ma już Centralny Rejestr Faktur i nie waha się go użyć.

Zakaz handlu jest zgodny z Konstytucją. Komisja Ustawodawcza nie podziela obaw Lewiatana

Dodano: 19.02.2019 15:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego przez Konfederację Lewiatan cztery artykuły ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele są zgodne z Konstytucją – orzekła sejmowa Komisja Ustawodawcza.

Źródło: https:

Niedziela handlowa 17 lutego. Czy dziś obowiązuje zakaz handlu? Które sklepy będą otwarte 17 lutego?

Dodano: 17.02.2019 8:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Niedziela handlowa, zgodnie z nowymi przepisami, przypada tylko raz w miesiącu. Zakaz handlu przyprawia wiele osób o ból głowy, szczególnie jeśli zapomniały o zakupie najważniejszych produktów spożywczych w sobotę.

Tagi: Zakup
Źródło: https:

"Ta ustawa nas wykończyła". Zakaz handlu w niedziele to dla drobnych przedsiębiorców koszmar

Dodano: 17.02.2019 5:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prawo ograniczające handel w niedziele weszło w życie rok temu. Miało przywrócić godność pracownikom, wspomóc polski handel w walce o rynek z zagranicznymi sieciami. Dziś jedno jest pewne: przysłużyło się dyskontom i stacjom paliw.

Tagi: Pracy, Zakup
Źródło: biznes.interia.pl

Podatkowe Espresso 6/2019

Dodano: 14.02.2019 0:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Możliwość oszacowania przez organ przychodu w innej wysokości niż określona w umowie między spółką a podmiotem powiązanym; [Express podatkowy] Prowadzenie ewidencji prac twórczych pracowników nie jest warunkiem koniecznym do stosowania 50 proc. kosztów, Przesłanki zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odstępnego zapłaconego z tytułu wcześniejszego wypowiedzenia umowy najmu; Moment powstania obowiązku podatkowego w VAT od zaliczek otrzymanych na poczet usługi turystyki; [Legislacja] Projekt ustawy o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz innych ustaw; [PwC w Prasie] Zakup usług IT bez limitu kosztów.

Źródło: https:

Opodatkowanie VAT zaliczki przy świadczeniu usług turystycznych

Dodano: 13.02.2019 14:03 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Początek roku to okres, w którym biura podróży prowadzą intensywną walkę o klienta oraz o jak największą sprzedaż usług turystycznych na sezon letni. Zakup wymarzonej wycieczki wiąże się przeważnie z koniecznością wpłaty przez usługobiorcę zaliczki, która przy tego typu usługach zostaje wpłacona na długi czas przed datą samej wycieczki.

Źródło: https:

Opłata za roczne badanie techniczne pojazdu wykonywane w stacjach kontroli pojazdów

Dodano: 13.02.2019 11:06 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Zeszyty Metodyczne Rachunkowości nr 1 (481) z dnia 01.01.2019 r.
Badania techniczne pojazdów dokonywane są w okresach rocznych i są obowiązkowe dla wszystkich użytkowników pojazdów. Na opłatę pobieraną przez diagnostę uprawnionego do przeprowadzania badania składa się opłata ewidencyjna oraz opłata za przeprowadzenie badania technicznego. Opłata ewidencyjna mieści się w katalogu wydatków paragrafu 443 "Różne opłaty i składki". Z kolei opłata za przeprowadzenie badania technicznego pojazdu powinna zostać zaklasyfikowana do paragrafu 430 "Zakup usług pozostałych".

Zakup i sprzedaż towaru bez jego ujęcia we własnym magazynie

Dodano: 13.02.2019 5:07 | 29 odsłon | 0 komentarzy

Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych nr 2 (1009) z dnia 10.01.2019 r.
W przypadku, gdy sprzedaż towaru realizowana jest z pominięciem magazynu jednostki, nie ewidencjonuje się "sztucznego" jego przyjęcia na magazyn i wydania z magazynu. Wówczas wartość sprzedanych towarów zwiększy koszty wraz z rozliczeniem konta 30, które nastąpi po dokonaniu sprzedaży potwierdzonej fakturą. Zasady rozliczania oraz ewidencji zakupu i sprzedaży towarów powinny zostać określone przez jednostkę w ramach przyjętych do stosowania zasad (polityki) rachunkowości.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone