poniedziałek, 22 lipca 2019 r.  Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Zakłady  RSS
Konsorcjum ze spółką Bumechu ma umowę na prace dla JSW za 16 mln zł netto

Dodano: 19.07.2019 17:05 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Konsorcjum złożone ze spółki zależnej Bumechu, tj. Bumech Mining (generalny wykonawca), oraz Bytomskiego Zakładu Usług Górniczych (lider konsorcjum) i BEPRINŻ Strefy (członek konsorcjum) zawarło umowę z Jastrzębską Spółką Węglową (JSW), podał Bumech

Źródło: inwestycje.pl

Ustawa o emeryturach - ważne zmiany dla kobiet z rocznika 1953

Dodano: 16.07.2019 15:42 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Do Sejmu skierowano senacki projekt nowelizacji, który zakłada, że kobiety urodzone w 1953 r., pobierające wcześniejszą emeryturę, będą mogły składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wnioski o przeliczenie świadczenia. W takich przypadkach nie będą odliczane wcześniej pobrane wypłaty. Nowela ma dostosować przepisy do niedawnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Szacuje się, że na zmianie skorzystać może nawet ok. 75,9 tys. osób.

Źródło: www.podatki.biz

ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami

Dodano: 15.07.2019 15:08 | 9 odsłon | 0 komentarzy

W ostatnich dniach część Polaków otrzymała fałszywe wiadomości e-mail, które miały rzekomo pochodzić z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak ostrzega ZUS, otwarcie załączników z takich wiadomości może skutkować zainfekowaniem komputera oraz utratą wrażliwych danych.

Tagi: Zakłady
Źródło: www.podatki.biz

"Money. To się liczy". Emerytury dla Ukraińców. Gościem prezes ZUS

Dodano: 15.07.2019 8:33 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Dziś w "Money. To się liczy" gościem będzie prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska. Rozmawiamy o obywatelach Ukrainy ubezpieczonych w ZUS i podwyższonej składce dla przedsiębiorców. W drugiej części bloger finansowy Tomasz Jaroszek radzi, jak najkorzystniej kupić walutę na wakacje i co zrobić, gdy podczas wypoczynku za granicą zgubimy dokumenty. Zapraszamy od 9.15.

Lista ostrzeżeń SII. 15 spółek giełdowych naruszyło przepisy

Dodano: 12.07.2019 10:06 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Podwoiła się liczba spółek giełdowych, które nie wywiązały się z obowiązku przeprowadzenia walnego zgromadzenia akcjonariuszy podsumowującego 2018 rok. Na liście ostrzeżeń znalazły się m.in. firma Kulczyka i Zakłady Mięsne Henryk Kania.

Źródło: https:

PZU zmieni zasady, gdy klient będzie wypowiadał umowę komunikacyjnego OC

Dodano: 11.07.2019 5:07 | 56 odsłon | 0 komentarzy


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uznał, że praktyka Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) może ograniczać prawo konsumenta do wypowiedzenia automatycznie przedłużonej umowy ubezpieczenia OC, podał Urząd. PZU zobowiązał się do zmiany...

Źródło: inwestycje.pl

Kary za cold calling i naruszenia przepisów AML [Prawo dla nieprawnika]

Dodano: 09.07.2019 9:01 | 7 odsłon | 0 komentarzy

O beneficjencie rzeczywistym już wielokrotnie pisałem - to w dużym uproszczeniu osoba, która faktycznie kontroluje naszego klienta. Zakłady ubezpieczeń na życie i dystrybutorzy oferujący takie ubezpieczenia powinni identyfikować takie osoby m.in. przy zawarciu umowy ubezpieczenia. Kłopot w tym, że samodzielnie zakład ubezpieczeń czy dystrybutor nie są w stanie tego zrobić - konieczne jest współdziałanie klienta. Zaś definicja legalna pojęcia "beneficjent rzeczywisty" jest tak zawiła, że trudno klientowi wytłumaczyć o co właściwie chodzi.

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone