niedziela, 23 września 2018 r.  Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Wiadomości z tagiem Wprowadzenie  RSS
Ulga na złe długi w CIT i PIT od 2020 r.

Dodano: 21.09.2018 8:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wprowadzenie ulgi na złe długi w CIT i PIT, podobnie jak ma to miejsce w przypadku VAT - takie rozwiązanie zawiera projekt nowelizacji prawa dotyczący ograniczenia zatorów płatniczych. Ulga na złe długi w podatkach dochodowych ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2020 r. W projekcie przewidziano także krótsze terminy płatności, publikowanie informacji o praktykach płatniczych i terminach zapłaty przez największe firmy, a także szybką ścieżkę do nakazu zapłaty. Projekt trafił do konsultacji.

Źródło: https:

Wydatki na ubezpieczenie samochodu osobowego w kosztach uzyskania przychodu

Dodano: 11.09.2018 14:17 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W większości przedsiębiorstw samochód osobowy jest w nich obecny jako składnik majątku. W jednoosobowych działalnościach gospodarczych zazwyczaj są to prywatne samochody właścicieli wprowadzane na stan środków trwałych i używane od tego momentu w celach mieszanych (tj. zarówno w celach prywatnych jak i w celach służbowych). Wprowadzenie samochodu jako składnika majątku firmy pozwala na zminimalizowanie skutków podatkowych, poprzez zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z tym pojazdem.

Źródło: https:

Emilewicz: W przyszłym tygodniu do konsultacji ma trafić projekt ustawy o zatorach płatniczych

Dodano: 07.09.2018 17:06 | 41 odsłon | 0 komentarzy

Wprowadzenie nowych uregulowań prawnych dotyczących rozliczeń między przedsiębiorcami zapowiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że w przyszłym tygodniu pod konsultacje społeczne trafi projekt ustawy o tzw. zatorach płatniczych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Co RODO wniosło do polskiego biznesu?

Dodano: 05.09.2018 14:41 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Wprowadzenie unijnych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych miało być obopólną korzyścią dla przedsiębiorców i ich klientów. Jedni widzieli w RODO receptę na bolączki obywateli umęczonych nagminnym wykorzystywaniem danych osobowych, inni dopatrywali się w rozporządzeniu uregulowania zasad współpracy z obecnymi i potencjalnymi kontrahentami. Czy nowe regulacje wniosły do polskiego biznesu coś więcej niż setki nonsensownych sytuacji, których firmy doświadczają obecnie na co dzień?

Źródło: https:

Czy exit tax doprowadzi do masowej ucieczki firm za granicę?

Dodano: 04.09.2018 12:25 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wprowadzenie exit tax od 2019 r., czyli podatku dla firm przenoszących się za granicę, może doprowadzić jeszcze w tym roku do

Źródło: https:

Dozór techniczny bardziej racjonalny

Dodano: 30.08.2018 5:07 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Wprowadzenie elektronicznych protokołów kontroli, wzajemne uznawanie uprawnień czy wprowadzenie terminowych zaświadczeń kwalifikacyjnych dla eksploatujących urządzenia – to tylko część zmian, które niesie zatwierdzony przez Radę Ministrów projekt nowelizacji ustawy o dozorze technicznym (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1351 ze zm).

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Teresa Czerwińska: Nie wykluczamy nowej ustawy o VAT

Dodano: 29.08.2018 5:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wprowadzenie tzw. exit tax czy obowiązku raportowania schematów podatków nie jest skierowane przeciwko uczciwym przedsiębiorcom, chcemy walczyć z podmiotami stosującymi agresywne optymalizacje - mówi w wywiadzie dla "DGP" minister finansów Teresa Czerwińska.

Źródło: biznes.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone