środa, 19 czerwca 2019 r.  Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Wiadomości z tagiem Wielką  RSS
Godło 'Teraz Polska' otrzymało m.in. 13 produktów i 7 usług

Dodano: 03.06.2019 18:15 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Kapituła konkursu "Teraz Polska" nagrodziła godłem 13 produktów, 7 usług, 3 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 2 gminy, podała Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego. Wręczenie nagród laureatom nastąpi dzisiaj w Teatrze Wielkim w Warszawie. Agencja ISBnews jest partnerem "Teraz Polska".

Źródło: https:

Fatalna wiosna, lato może być jeszcze gorsze. Ubezpiecz dom

Dodano: 30.05.2019 17:13 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Nad Polską pada, przez kraj przepływa fala powodziowa na Wiśle. IMiGW wciąż ostrzega mieszkańców województw mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego przed podwyższonym stanem wód. Wielkie szkody woda wyrządziła na południu Polski. Ponadto synoptycy zapowiadają, że zbliżające się lato może być kapryśne i ostrzegają przed silnym wiatrem, opadami i burzami. Tegoroczna wiosna nie należy do przyjemnych. A żywioły tj. woda czy wiatr w jednej chwili potrafią zabrać dorobek całego życia. Dlatego naprawdę trzeba się ubezpieczać.

Źródło: https:

Kiedy odszkodowanie nie podlega VAT?

Dodano: 24.05.2019 12:39 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Ustawa o podatku od towarów i usług (dalej jako ustawa o VAT) nie definiuje pojęcia odszkodowania. Stosując wykładnię językową należy odnieść się do definicji przedstawionej w Wielkim Słowniku Języka Polskiego (https://wsjp.pl), który wskazuje, iż za odszkodowanie należy uznać pieniądze wypłacane komuś jako zadośćuczynienie za poniesione przez niego straty i krzywdy. Na gruncie ustawy o VAT wystąpienie odszkodowania należy każdorazowo oceniać, czy pozostaje ono w bezpośrednim związku z konkretnym świadczeniem.

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone