piątek, 20 września 2019 r.  Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Wiadomości z tagiem Warka  RSS
Używane warszawskie lokale - czy są tańsze od nowych?

Dodano: 17.09.2019 11:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Osoby zniechęcone szybkimi wzrostami cen nowych stołecznych mieszkań, coraz częściej spoglądają na rynek wtórny. Warto zatem sprawdzić, czy używane warszawskie "M" są tańsze.

Tagi: Osoby, Warka
Źródło: inwestycje.pl

Wyzwania dla branży i jej prawników [Prawo dla nieprawnika]

Dodano: 17.09.2019 8:51 | 9 odsłon | 0 komentarzy

W Polsce mamy kłopot: kwestia pojazdów autonomicznych, a w szczególności kwestia zasad odpowiedzialności za wypadki z ich udziałem, jest całkowicie nieuregulowana. Wobec tego na dzień dzisiejszy możemy jedynie zgadywać jak do tego podejdą sądy. Warto byłoby wystąpić z inicjatywą wprowadzenia do kc i Prawa o ruchu drogowym, przepisów, które zapewniałyby racjonalne i jasne zasady.

Źródło: feedproxy.google.com

Dlaczego nie za każdy wypadek drogowy można uzyskać odszkodowanie?

Dodano: 14.09.2019 11:06 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Wypadek drogowy to zazwyczaj stres i powód do zmartwienia. Warto jednak już w chwili zdarzenia, zadbać należycie o swoje interesy, aby uzyskać odszkodowanie. Prawo brytyjskie reguluje okoliczności, które uprawniają do wypłaty środków z polisy...

Tagi: Pracy, Warka
Źródło: inwestycje.pl

Prezes Skarbiec TFI: Warto rozważyć ulgi dla pracodawców za obsługę PPK

Dodano: 11.09.2019 14:03 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Wprowadzenie programu pracowniczych planów kapitałowych (PPK) wiąże się z dodatkowymi obciążeniami dla pracodawców, dlatego warto rozważyć wprowadzenie dla nich ulg, np. podatkowych, oceniła w rozmowie z ISBnews prezes Skarbiec TFI Anna Milewska. Zwróciła też uwagę, że wprowadzenie PPK wymaga bardzo dużej i intensywnej akcji edukacyjnej skierowanej do objętych nimi pracowników.

Źródło: https:

Wypadek ubezpieczeniowy - zdarzenie, szkoda czy jej ujawnienie? [Meandry ubezpieczeń OC]

Dodano: 10.09.2019 12:42 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Przystępując do omawiania triggera wystąpienia szkody (loss occurrence), znajdujemy się na osi czasu niejako pomiędzy zdarzeniem wywołującym szkodę (act committed) a ujawnieniem się szkody (loss manifestation). Wszystkie trzy elementy czasowe stanowią bowiem odmienne triggery, we wszystkich OWU OC zdefiniowane jako "wypadek ubezpieczeniowy". Tymczasem pojęcie "wypadku ubezpieczeniowego" występuje w przepisach kodeksu cywilnego o umowie ubezpieczenia. Warto zatem zastanowić się, czy są to pojęcia tożsame, a jeżeli nie, to o który ze wskazanych wariantów chodziło ustawodawcy w danym przypadku - o potencjalną szkodę, która dopiero może wystąpić, o szkodę, która już wystąpiła, ale jeszcze się nie ujawniła, czy może o szkodę, która już wystąpiła i się ujawniła?

Źródło: feedproxy.google.com

Które "hipoteki" spłacamy najgorzej?

Dodano: 08.09.2019 11:07 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Nadzoru Finansowego niedawno podała ciekawe informacje dotyczące spłacalności kredytów mieszkaniowych. Warto sprawdzić, które roczniki "hipotek" są najbardziej problematyczne

Tagi: Warka, Komisje
Źródło: inwestycje.pl

Czy deweloperzy budują za dużo?

Dodano: 07.09.2019 11:06 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Krajowi deweloperzy nadal utrzymują wysoką aktywność inwestycyjną. Warto sprawdzić, jak aktywność inwestorów przez ostatnie lata wyglądała w stosunku do popytu na nowe mieszkania.

Tagi: Krajowe, Warka
Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone