sobota, 23 czerwca 2018 r.  Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Wiadomości z tagiem WNPPL  RSS
Kończy się łatwy czas dla OZE. Resort energii ma na to sposób

Dodano: 09.06.2018 18:50 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Klastry zyskują na popularności powstaje ich coraz więcej. Andrzej Kaźmierski, dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej w Ministerstwie Energii zdradza w rozmowie z WNP.PL, że przeprowadzona będzie kolejna runda certyfikacji klastrów, zwłaszcza, że wiele ciekawych inicjatyw nie wystartowało w poprzednim konkursie resortu energii.

Źródło: energetyka.wnp.pl

„Nasze spółki węglowe mogłyby się włączyć w program budowy farm wiatrowych lub bloków atomowych”

Dodano: 08.06.2018 14:15 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Polska to jeden z nielicznych krajów, gdzie kopalnie pracują przez pięć dni w tygodniu. Generalnie rzecz biorąc, w świecie praca w kopalniach odbywa się przez siedem dni w tygodniu. U nas daje się tu przykład prywatnego Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia. - Górnictwo wymaga reorganizacji i innowacji, ale pomysł wydłużenia tygodnia pracy kopalń do 6 lub 7 dni nie jest najszczęśliwszy i nie sprawdza się - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. Całkiem inaczej uważa Marian Kostempski, były prezes Kopeksu.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Nazwa Statoil ostatecznie zniknęła ze wszystkich stacji paliw w Polsce. Czy rebranding się opłacił?

Dodano: 08.06.2018 12:00 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Znaczący wzrost liczby klientów, a także wzrost wolumenu sprzedaży na wszystkich naszych stacjach - takie są efekty zakończonego niedawno procesu zmiany barw firmowych stacji Statoil na Circle K - mówi w rozmowie z WNP.PL Rafał Droździak, dyrektor marketingu i komunikacji Circle K Polska.

Tagi: WNPPL
Źródło: nafta.wnp.pl

„Rynek indyjski jednym z kluczowych kierunków naszej ekspansji”

Dodano: 08.06.2018 10:29 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Indie to trzeci producent węgla w świecie. Polskie firmy były obecne na indyjskim rynku od lat 60. i to właśnie one budowały na rynku indyjskim pierwsze kopalnie głębinowe. Teraz pora powrócić na ten rynek z kompleksową ofertą. - Strategia Go Global, którą realizujemy już od kilku lat, jest jednym z kluczowych elementów naszego rozwoju. Indie są jednym z rynków docelowych, na których chcielibyśmy budować naszą pozycję - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Mirosław Bendzera, prezes Grupy Famur.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Megafuzja stworzy giganta i nową firmę w Polsce

Dodano: 08.06.2018 6:04 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Celem fuzji dywizji kolejowych Siemensa i Alstomu jest przede wszystkim zwiększenie możliwości wdrażania innowacji. Chcemy skupiać się m.in. na rozwoju systemów sterowania ruchem kolejowym oraz inteligentnych systemów transportowych, które są warunkiem upowszechnienia autonomiczności pojazdów w ruchu miejskim - mówi w rozmowie z WNP.PL Krzysztof Celiński, dyrektor branży Mobility w Siemens Polska. Po fuzji Alstomu i Siemensa powstanie drugi co do wielkości na świecie koncern w branży taboru kolejowego. Łącząc się z zakładem produkcyjnym Alstomu, nowa polska spółka z holdingu Siemens Mobility będzie zatrudniała ponad 1000 osób.

Źródło: logistyka.wnp.pl

PGG może zostać sponsorem Górnika Zabrze

Dodano: 07.06.2018 9:04 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Mówi się o tym, że Polska Grupa Górnicza może się zaangażować w sponsorowanie zabrzańskiego Górnika, który był rewelacją minionego sezonu w ekstraklasie. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal WNP.PL nie ma jeszcze w tej sprawie konkretów i żadne decyzje nie zapadły, choć niewykluczone, że od następnego sezonu PGG zaangażuje się w sponsorowanie Górnika.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

"To przełomowa zmiana, może uwolnić kilkanaście miliardów złotych inwestycji rocznie"

Dodano: 06.06.2018 6:01 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Ostatnio głośno u nas o tym, że cała Polska zamienia się w jedną wielką strefę ekonomiczną. - Jest to przełomowa zmiana, bardzo ważna dla przedsiębiorców w Polsce i dla rozwoju Polski - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Źródło: finanse.wnp.pl

Skąd ciągłe problemy z infrastrukturą Orlenu w Czechach? Daniel Obajtek ucina spekulacje

Dodano: 05.06.2018 8:34 | 22 odsłon | 0 komentarzy

- To naturalne, że przyglądamy się i analizujemy kontrakty, które zostały wcześniej zawarte przez PKN Orlen. Tak właśnie rozumiem odpowiedzialne zarządzanie. Obecnie czekamy na decyzję Czeskiego Banku Narodowego w sprawie uzasadnienia ceny, którą zaproponowaliśmy w przymusowym wezwaniu na akcje czeskiej spółki. Osiągnięcie pełnej kontroli nad Unipetrolem jest kluczowe - mówi w rozmowie z WNP.PL Daniel Obajtek, prezes Orlenu.

Źródło: nafta.wnp.pl

Stawiają na zagranicę, również poza górnictwem. "W Wietnamie jesteśmy od 20 lat"

Dodano: 05.06.2018 6:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

- Wszystkie firmy obrały ten sam kierunek, czyli tam, gdzie są rynki wschodzące, tam gdzie nasze urządzenia mogą być użyteczne, potrzebne i relatywnie tanie, tam jesteśmy obecni - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Henryk Stabla, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki "Carboautomatyka" SA. -  Dla Carboautomatyki są to między innymi kraje Dalekiego Wschodu. W Wietnamie jesteśmy obecni od 20 lat - podkreśla prezes Henryk Stabla.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Szansa na 800 miejsc pracy dla górników i kilka razy tyle w otoczeniu nowej kopalni

Dodano: 04.06.2018 11:15 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Mamy przygotowaną pełną dokumentację, złożyliśmy w RDOŚ całość dokumentacji i czekamy na przyjęcie uwarunkowań środowiskowych - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Krzysztof Wilgus, prezes zarządu Silesian Coal International Group of Companies SA, mówiąc o projekcie nowej kopalni. - Chcemy wydobywać trzy miliony ton węgla energetycznego rocznie.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

« Nowsze wiadomości Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone