środa, 21 marca 2018 r.  Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Wiadomości z tagiem WNPpl  RSS
Robert Gwiazdowski: Głównym celem przejęcia Lotosu przez Orlen są potrzeby budżetowe

Dodano: 28.02.2018 8:24 | 15 odsłon | 0 komentarzy

- PKN Orlen i Grupę Lotos można połączyć. Pytaniem jest natomiast, po co, a po drugie jak, bo to są najbardziej istotne kwestie. Z tego, co widać, główną motywacją do tego kroku ze strony rządu są potrzeby budżetowe - ocenia w rozmowie z WNP.PL Robert Gwiazdowski, prawnik i komentator gospodarczy.

Źródło: biznes.interia.pl

Orlen czeka szybka konsolidacja, nowa strategia i mocniejsze wejście w energetykę

Dodano: 27.02.2018 19:51 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Trzy najważniejsze zadania stojące przed Orlenem połączonym z Lotosem to sprawna integracja, czyli faktyczne obniżenie kosztów i racjonalizacja. Następnym - głoszenie nowej strategii, która powinna opierać się nie tyle na detalicznym rynku paliw, co na petrochemii. Trzeci kierunek to rynek energii elektrycznej. To nie tylko elektromobilność, ale i własne wytwarzanie energii elektrycznej - mówi WNP.pl Dawid Piekarz z Instytutu Staszica, były rzecznik PKN Orlen.

Źródło: nafta.wnp.pl

Robert Gwiazdowski: głównym celem przejęcia Lotosu przez Orlen są potrzeby budżetowe

Dodano: 27.02.2018 15:59 | 20 odsłon | 0 komentarzy

PKN Orlen i Grupę Lotos można połączyć. Pytaniem jest natomiast po co, a po drugie jak, bo to są najbardziej istotne kwestie. Z tego co widać, główną motywacją do tego kroku ze strony rządu są potrzeby budżetowe - ocenia w rozmowie z WNP.PL Robert Gwiazdowski, prawnik i komentator gospodarczy.

Źródło: nafta.wnp.pl

Połączenie Orlenu z Lotosem ma sens, korzystne dla akcjonariuszy

Dodano: 27.02.2018 13:44 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Połączenie Orlenu z Lotosem ma sens biznesowy i wierzymy w poprawę zysku EBITDA połączonego podmiotu - mówi WNP.pl Łukasz Prokopiuk, analityk Domu Maklerskiego BOŚ. Jego zdaniem nie ma ryzyka, że transakcję zablokuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Źródło: nafta.wnp.pl

Marek Gróbarczyk o dalszych ulgach i pomocy dla przemysłu stoczniowego

Dodano: 26.02.2018 20:00 | 17 odsłon | 0 komentarzy

- Przyjęta w ub.r. ustawa o aktywizacji przemysłu stoczniowego i przemysłów komplementarnych będzie w tym roku uzupełniona i rozszerzona o nowe mechanizmy - zapowiada w rozmowie z WNP.PL Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Tagi: Marsa, WNPpl
Źródło: logistyka.wnp.pl

O programie dla górnictwa i płacach na spotkaniu zespołu trójstronnego

Dodano: 23.02.2018 10:21 | 20 odsłon | 0 komentarzy

W poniedziałek, 5 marca, obradował będzie w Katowicach Zespół Trójstronny do spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. W trakcie obrad będzie m.in. mowa o uzgodnieniu realizacji programu dla górnictwa. - Będzie też omawiana aktualna sytuacja w górnictwie, w tym zapewne również kwestie płacowe w Polskiej Grupie Górniczej - mówi portalowi WNP.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Coraz więcej fuzji i przejęć na globalnym rynku naftowym

Dodano: 23.02.2018 10:13 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Po trudnym 2015 roku, początek 2016 roku również był pełen wyzwań, ale już druga połowa roku przyniosła powolny wzrost liczby i wartości transakcji, który utrzymywał się także w 2017 roku - ocenia w rozmowie z WNP.PL Karolina Szymanek, doradca w warszawskim biurze A.T. Kearney.

Tagi: Corsa, WNPpl
Źródło: nafta.wnp.pl

Taryfa antysmogowa to nie tylko korzyści, ale także koszty

Dodano: 23.02.2018 6:01 | 15 odsłon | 0 komentarzy

- Czterech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce zaoferowało swoim klientom taryfy antysmogowe. Tak jak w przypadku każdego produktu, zawsze trzeba się zastanowić i dokładnie przeliczyć, czy z taryfy antysmogowej warto skorzystać, czy też niekoniecznie - mówi WNP.PL Marek Kulesa, dyrektor Towarzystwa Obrotu Energią (TOE). Skorzystanie z taryfy antysmogowej warto poprzedzić analizą zużycia ciepła, a w razie konieczności termomodernizacją budynku, dzięki czemu spadnie zapotrzebowanie na ciepło.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Stefan Dzienniak: Rynek mocy dobije przemysł energochłonny. Ta perspektywa przeraża

Dodano: 22.02.2018 18:16 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Liczymy się z tym, że zapłacimy za prąd 3 razy więcej niż Niemcy. Wprowadzenie w Polsce rynku mocy w obecnym kształcie spowoduje znaczny wzrost kosztów energii elektrycznej dla przemysłu. Aktualnie jest ona dwukrotnie droższa niż w Niemczech. Przemysł energochłonny może tego nie wytrzymać – mówi w rozmowie z WNP.PL Stefan Dzienniak, prezes Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej i przewodniczący rady nadzorczej Stalprofilu.

Źródło: hutnictwo.wnp.pl

Słowacy ze Szczyrku nie wykluczają innych inwestycji w Polsce

Dodano: 22.02.2018 6:00 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Przedstawiciel Tatry Mountain Resorts (TMR) Vladimir Ligda przekonuje WNP.pl, że Górny Śląsk ma duży potencjał turystyczny. Słowacy nie pytali więc czy, a kiedy inwestować w polskich górach.

Tagi: WNPpl
Źródło: budownictwo.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone