piątek, 23 lutego 2018 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Wiadomości z tagiem WNPPL  RSS
Prof. Andrzej Barczak: czas pokaże, jak przebiegać będzie realizacja programu dla górnictwa i na jakie kompromisy pójdzie rząd

Dodano: 31.01.2018 6:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy

- Trzeba przystopować presję na podwyżkę płac w górnictwie. Wyniki sektora uległy poprawie dzięki koniunkturze na rynku węgla i wysokim cenom surowca i już zewsząd słychać: „dajcie podwyżki!” Nie tędy droga - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL prof. Andrzej Barczak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

"Ten, który zmienia polski przemysł". Relacja wideo z uroczystej gali XX-lecia

Dodano: 28.01.2018 13:25 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Redakcja Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu WNP.PL już po raz osiemnasty nadała honorowe tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł". Tegoroczna edycja tych wyróżnień jest wyjątkowa, bo zorganizowana w formule 20-lecia nawiązującej do jubileuszu Nowego Przemysłu.

Źródło: finanse.wnp.pl

Bez inteligentnej energetyki rozwój elektromobilności jest niemożliwy

Dodano: 27.01.2018 12:00 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli chcemy, aby w 2025 r. po polskich drogach jeździł 1 milion pojazdów elektrycznych i jeżeli chcemy, aby do 2020 r. wywiązać się z zobowiązań ws. wyposażenia odbiorców energii w inteligentne liczniki (80 proc. rozpowszechnienia), to inwestycje w obszar IT w dystrybucji energii powinny szybko ruszyć. Czasu już za dużo nie ma. Rozwój inteligentnej energetyki może być jedną z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki - mówi WNP.PL Roman Szwed, prezes Atende.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Marian Kostempski, były prezes Kopeksu, o nowych kopalniach i tym, co zrobić, by górnictwo przeżyło dekoniunkturę

Dodano: 26.01.2018 11:15 | 8 odsłon | 0 komentarzy

To, że górnictwo będzie państwowe, wynika z polityki rządu. Nie mówi się bowiem nic o prywatyzacji sektora węglowego. A budować w Polsce nowe kopalnie będą najpewniej spółki państwowe. I nie ma w tym nic złego, bowiem w świecie tego typu rozwiązania się sprawdzają - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.pl Marian Kostempski, były prezes Kopeksu.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Roman Kluska dla WNP.PL: Pieniądze nie są dla mnie celem. Już je zarobiłem

Dodano: 26.01.2018 6:00 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Oni tam w Brukseli, bez żadnego mandatu społeczeństwa, wymyślają regulacje, które nie podlegają żadnej kontroli. Jan Paweł II dawno temu przestrzegał, że jeżeli prawo będzie tworzone bez opamiętania i będzie chęć regulowania wszystkiego, to w konsekwencji zrodzi to kolejny system totalitarny - podkreśla w rozmowie z portalem WNP.PL Roman Kluska, przedsiębiorca, twórca i były prezes spółki Optimus SA, obecnie m.in. hodowca owiec i producent serów.

Źródło: finanse.wnp.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone