niedziela, 24 stycznia 2021 r.  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Wiadomości z tagiem Ustawa  RSS
MR: Ustawa dot. ograniczenia zatorów płatniczych wpłynie pozytywnie m.in. na MŚP

Dodano: 21.01.2021 5:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Ustawa dotycząca ograniczenia zatorów płatniczych, która zacznie obowiązywać 1 stycznia 2020 r. nie tylko ma pomóc w obniżeniu skali związanych z nieterminowymi płatnościami, ale także wzmocnić pozycję mniejszych firm na rynku.

Tagi: Ustawa
Źródło: inwestycje.pl

Wiele niejasności wokół ulgi abolicyjnej

Dodano: 20.01.2021 11:05 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 stycznia br. pełna preferencja dotyczy tylko Polaków pracujących za granicą i to „poza terytorium lądowym państw”. Ustawa o PIT nie definiuje jednak tego pojęcia.

Tagi: Wielu, Ustawa
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

My, króliki [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 20.01.2021 7:45 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Na początku stycznia wszelkimi kanałami dostawałem raz po raz nowe rozporządzenie o OC podmiotu przeprowadzającego eksperyment medyczny. Ludziska się przerazili, bo skojarzyli to ze startem akcji szczepionkowej. Ludziska nie zauważyli, że zmieniła się też podstawa prawna rozporządzenia. 1 stycznia weszła w życie nowelizacja Ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw. Nowelę uchwalono już w okresie globalnego stanu wyjątkowego, w lipcu. Odtąd eksperymentem medycznym jest badanie materiału biologicznego, w tym genetycznego pobranego do celów naukowych. Nadal - bez zmian - eksperymentem jest wprowadzenie nowych albo tylko częściowo wypróbowanych metod leczniczych lub profilaktycznych. Czyli szczepienie.

Źródło: feedproxy.google.com

Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów przed dużymi zmianami

Dodano: 18.01.2021 15:59 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Polskie przepisy dotyczące ochrony konkurencji i konsumentów zostaną dostosowane do unijnych regulacji - wynika z projektu nowelizacji, który przygotował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Docelowo pakiet nowych rozwiązań ma prowadzić do wzmocnienia ochrony konkurencji i konsumentów, przy jednoczesnym zapewnieniu stabilności obrotu gospodarczego.

Źródło: www.podatki.biz

Czy korekta ceny transferowej podlega opodatkowaniu VAT?

Dodano: 13.01.2021 15:31 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Korekta ceny transferowej a VAT. Współpracujące ze sobą podmioty powiązane muszą ustalić warunki transakcji takie same jak podmioty rynkowe. Dlatego częstą praktyką jest bazowanie na benchmarkach lub na kosztach planowanych, które następnie są porównywane z kosztami realnymi. W przypadku pojawienia się różnic konieczna jest korekta ceny transferowej, mająca na celu wyrównanie cen do poziomu rynkowego. Ustawa o VAT nie wskazuje wyraźnie, czy korekta ceny transferowej dokonywana pomiędzy podmiotami powiązanymi (lub inna korekta rentowności) powinny być uznane za zdarzenia podlegające lub niepodlegające VAT.

Tagi: Ustawa
Źródło: https:

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy - zmiany 2021

Dodano: 12.01.2021 16:44 | 10 odsłon | 0 komentarzy

12 stycznia 2021 r. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu oraz niektórych innych ustaw. Projekt ten ma na celu implementację unijnych przepisów. Nowe przepisy adresowane są do instytucji oraz organów właściwych w sprawach przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Co się zmieni?

Źródło: https:

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych

Dodano: 11.01.2021 11:05 | 18 odsłon | 0 komentarzy

UWAGA: Pogrubioną czcionką zaznaczyliśmy nowe i zmienione przepisy oraz informacje o uchylonych. Ponadto kursywą wyróżniliśmy przepisy o dacie wejścia w życie innej niż 1 stycznia br., a samą datę zaznaczyliśmy na czerwono, natomiast przy ważnych zmianach umieściliśmy dodatkową informację.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ustawa akcyzowa do zmiany. Powstanie nowy rejestr podmiotów akcyzowych

Dodano: 28.12.2020 15:18 | 27 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, w której przewidziano m.in. utworzenie nowego Centralnego Rejestru Podmiotów Akcyzowych (CRPA). Podmioty będą musiały poddać się ponownej weryfikacji i składać odpowiednie zgłoszenia rejestracyjne. Większość nowych regulacji wejdzie w życie 1 lutego 2021 r.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone