środa, 25 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Wiadomości z tagiem Ustawa  RSS
Planowana podwyżka renty socjalnej to koszt ok. 45 mln zł miesięcznie

Dodano: 25.04.2018 11:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Podwyższenie kwoty renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy spowoduje wzrost wydatków na renty socjalne o około 45 mln zł w skali miesiąca, podano w uzasadnieniu do projektu nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. Ustawa ma wejść w życie z dniem 1 września 2018 r. z mocą od dnia 1 czerwca 2018 r.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Polski transport drogowy wraca do czasów peerelu

Dodano: 24.04.2018 14:20 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Ustawa o transporcie drogowym cofa rynek do czasów PRL – uważa Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich. Nie zauważa istnienia nowoczesnych technologii, utrwala archaiczne zasady, a zamiast ułatwiać działalność, zwiększa koszty przedsiębiorców.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Minister o niedzieli bez handlu: nie jesteśmy gorsi od Niemców

Dodano: 21.04.2018 18:20 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Ustawa ograniczająca handel w niedziele oraz święta "jest nie najgorzej przyjmowana i realizowana" - oceniła minister Elżbieta Rafalska

Źródło: praca.wnp.pl

Rafalska: Zakaz handlu w niedziele jest "nie najgorzej przyjmowany"

Dodano: 21.04.2018 17:05 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Ustawa ograniczająca handel w niedziele oraz święta "jest nie najgorzej przyjmowana i realizowana" - mówiła minister Elżbieta Rafalska w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Boguchwały k. Rzeszowa.

Źródło: forsal.pl

OPZZ dyskwalifikuje zakaz handlu w niedzielę

Dodano: 20.04.2018 16:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jesteśmy krytyczni wobec obowiązującej ustawy o handlu w niedzielę. Ustawa jest źle przygotowana, obejmuje tylko część sklepów i zawiera mnóstwo arbitralnych wyjątków - napisał w opublikowanym stanowisku Piotr Szumlewicz, przewodniczący mazowieckich struktur OPZZ.

Źródło: biznes.interia.pl

Nowa ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu [Prawo na weekend]

Dodano: 20.04.2018 8:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Z uwagi na dużą ilość zmian ustawodawca nie zdecydował się na nowelizację obecnie obowiązującej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, lecz na uchwalenie nowego tekstu. Aby zobrazować skalę zmian, wystarczy porównać objętość obecnie obowiązującego aktu oraz Ustawy - nie licząc przepisów przejściowych i dostosowujących, Ustawa liczy 180 artykułów, podczas gdy obecnie obowiązujący akt - około 60. W niniejszym artykule zostaną przedstawione jedynie wybrane zmiany, w szczególności dotyczące sektora ubezpieczeniowego.

Tagi: Pracy, Ustawa, Nova
Źródło: feedproxy.google.com

Rozrachunki z właścicielem w księgach i sprawozdaniu finansowym firmy osoby fizycznej

Dodano: 19.04.2018 11:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zeszyty Metodyczne Rachunkowości nr 6 (462) z dnia 20.03.2018 r.
Ustawa o rachunkowości określa nadrzędne zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych. Nie reguluje natomiast w sposób szczegółowy zagadnień dotyczących ujmowania w księgach rachunkowych rozrachunków z właścicielami przedsiębiorstw prowadzonych przez osoby fizyczne. (...) Ewidencję wszelkiego rodzaju rozrachunków z właścicielem firmy osoby fizycznej, czyli zarówno tych służbowych, jak i prywatnych, przyjęło się prowadzić na koncie 24 "Pozostałe rozrachunki" (w analityce: Rozrachunki z właścicielem) z odpowiednio rozbudowaną analityką.

Konsolidacja rynku nieunikniona?

Dodano: 18.04.2018 11:07 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent podpisał nowelizację ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, zgodnie z którą nowe przepisy wejdą w życie z dniem 1 października 2018 r. Ustawa ma na celu dostosować polskie prawo do przepisów Unii Europejskiej, w tym przede wszystkim zadbać..

Źródło: inwestycje.pl

Zadzieramy z VAT-em [Profit z tego taki]

Dodano: 13.04.2018 8:49 | 1 odsłon | 0 komentarzy

VAT w Polsce istnieje i nic nie jesteśmy w stanie z tym zrobić. Nic poza pogodzeniem się z faktem i przejściem nad nim do porządku dziennego. Również w kwestii opodatkowania umów, które są zawierane między agregatorem, agentem a owcą. Ustawa o podatku VAT nie wskazuje bowiem, by te miały być zwolnione z daniny - choć bezpośrednia umowa między ubezpieczycielem a agentem zwolnieniu akurat podlega. Całe zamieszanie przez niespójność ubezpieczeniowych i podatkowych definicji. Bo o ile w naszym, ubezpieczeniowym świecie zlecenie komuś wykonania czynności związanych z umową ubezpieczenia można uznać za pośrednictwo, to w świecie podatkowym już niekoniecznie.

Tagi: Ustawa, Polsat
Źródło: feedproxy.google.com

Definicja “korzyści podatkowej” i wprowadzenie instytucji wniosku grupowego w projekcie nowelizującym Ordynację podatkową

Dodano: 11.04.2018 1:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano ​projekt ustawy o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa, który ma na celu dalsze uszczelnianie systemu podatkowego. Zmiany, które wprowadza to m.in.: wprowadzenie definicji legalnej pojęcia „korzyść podatkowa”, nowe regulacje wprowadzające instytucję wniosku grupowego, regulacje dotyczące wniosku grupowego o wydanie opinii zabezpieczającej. Ustawa ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone