niedziela, 23 lutego 2020 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Wiadomości z tagiem Urzędy  RSS
Rok 2020 rokiem nadzoru inspekcyjnego nad dystrybutorami ubezpieczeń [Prawo i praktyka]

Dodano: 19.02.2020 7:51 | 8 odsłon | 0 komentarzy

W dniu 31 stycznia 2020 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli sektora ubezpieczeniowego i Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego ("UKNF"). Podczas spotkania UKNF przedstawił priorytety nadzoru ubezpieczeniowego na najbliższe lata, akcentując równocześnie kierunek planowanej aktywności, której nacisk położony będzie m.in. na nadzór inspekcyjny nad dystrybutorami ubezpieczeń oraz ochronę konsumentów.

Źródło: feedproxy.google.com

Mniejsze fundusze strukturalne mogą oznaczać cięcia urzędniczych etatów

Dodano: 16.02.2020 5:10 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska założyła, że rozmowy o unijnym budżecie po 2020 r. uda się sfinalizować jeszcze przed wyborami europejskimi w maju przyszłego roku. Czasu zostało niewiele. Tymczasem projekt w obecnym kształcie nie jest dla Polski łaskawy – otrzymamy 64,4 mld euro. To o ponad 23 proc. mniej w stosunku do blisko 84 mld euro, które polskie regiony mają do dyspozycji w obecnej perspektywie. Co samorządy mogą zrobić, by w kolejnych latach wydać pieniądze bardziej efektywnie? Według Tomasza Dorożyńskiego z Uniwersytetu Łódzkiego przydałoby się lepsze zarządzanie i ograniczenie biurokracji. Nieuniknione będą też cięcia etatów wśród urzędników zajmujących się unijnymi środkami. Urzędy marszałkowskie na razie nie chcą o niczym przesądzać.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Praca za granicą a prawo do renty socjalnej

Dodano: 15.02.2020 5:10 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 100 (1662) z dnia 16.12.2019 r., autor: Bożena Dziuba
Osoba uprawniona do renty socjalnej może podejmować działalność zarobkową, w tym także za granicą. Musi się jednak liczyć z tym, iż uzyskiwane z tego tytułu przychody mogą spowodować zawieszenie prawa do świadczenia. Dokonywane jest ono za miesiąc, w którym zostały osiągnięte przychody w łącznej kwocie wyższej niż 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego do celów emerytalnych.

Źródło: www.gofin.pl

Ipopema TFI złożyło wnioski do UOKiK ws. przejęcia 6 funduszy Lartiq

Dodano: 14.02.2020 5:23 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Ipopema Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) złożyło wnioski do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad sześcioma funduszami zarządzanymi wcześniej przez Lartiq TFI, podał Urząd.

Spółka kontrolowana przez Ares MC wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia Murapolu

Dodano: 12.02.2020 5:08 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Luksemburska Aeref V PL Investment, kontrolowana ostatecznie przez Ares Management Corporation, złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ws. przejęcia kontroli nad Murapolem, podał Urząd.

Księgi wieczyste w internecie - dostęp do danych budzi kontrowersje

Dodano: 11.02.2020 15:25 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Do biura rzecznika praw obywatelskich napływają skargi obywateli, którzy wskazują, że z dostępnych w internecie ksiąg wieczystych każdy może poznać m.in. numery PESEL oraz imiona rodziców właścicieli i osób posiadających prawa/roszczenia do nieruchomości. Rzecznik zwrócił się w tej sprawie do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO), aby ten odniósł się do problemu.

Źródło: www.podatki.biz

TFI BDM złożył wniosek do UOKiK ws. przejęcia zarządzania 4 funduszami

Dodano: 11.02.2020 5:08 | 55 odsłon | 0 komentarzy


Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BDM (TFI BDM) złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia zarządzania funduszami...

Skarbiec TFI złożyło wniosek do UOKiK ws. przejęcia FIZ-u od Lartiq

Dodano: 08.02.2020 5:08 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Lartiq Globalni Liderzy Wzrostu Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym, podał Urząd.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone