wtorek, 20 listopada 2018 r.  Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
Wiadomości z tagiem Uniwersytetu  RSS
Kontrola efektów. Eksperci o działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza

Dodano: 14.11.2018 11:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wyzwaniem dla rozwiązań na rzecz poprawy jakości powietrza pozostaje kontrola skuteczności i efektywności stosowanych instrumentów - zauważają eksperci Uniwersytetu Łódzkiego

Źródło: samorzad.pap.pl

Mniejsze fundusze strukturalne mogą oznaczać cięcia urzędniczych etatów

Dodano: 09.11.2018 5:10 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska założyła, że rozmowy o unijnym budżecie po 2020 r. uda się sfinalizować jeszcze przed wyborami europejskimi w maju przyszłego roku. Czasu zostało niewiele. Tymczasem projekt w obecnym kształcie nie jest dla Polski łaskawy – otrzymamy 64,4 mld euro. To o ponad 23 proc. mniej w stosunku do blisko 84 mld euro, które polskie regiony mają do dyspozycji w obecnej perspektywie. Co samorządy mogą zrobić, by w kolejnych latach wydać pieniądze bardziej efektywnie? Według Tomasza Dorożyńskiego z Uniwersytetu Łódzkiego przydałoby się lepsze zarządzanie i ograniczenie biurokracji. Nieuniknione będą też cięcia etatów wśród urzędników zajmujących się unijnymi środkami. Urzędy marszałkowskie na razie nie chcą o niczym przesądzać.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Ilustrowane prawo autorskie

Dodano: 29.10.2018 12:53 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska ukazał się nowy przewodnik po współczesnym polskim i europejskim prawie autorskim Ryszarda Markiewicza, profesora na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dyrektora Katedry Prawa Własności Intelektualnej.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone