niedziela, 19 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Wiadomości z tagiem Ulga  RSS
Ulga prorodzinna: Liczy się dochód, a nie metoda wykluczająca podwójne opodatkowanie

Dodano: 09.08.2018 11:06 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Rodzic straci prawo do ulgi prorodzinnej, gdy jego syn bądź córka zarobią za granicą więcej niż równowartość 3089 zł – wynika z interpretacji dyrektora KIS.

Tagi: Ulga
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ulga mieszkaniowa tylko na nieruchomość, w której się zamieszka

Dodano: 03.08.2018 5:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Podatnik nie ma co liczyć na to, że zakup trzech mieszkań na wynajem zostanie potraktowany jako wydatek na cel mieszkaniowy – to sedno wczorajszego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Ulga mieszkaniowa tylko dla pożyczek z banku lub SKOK

Dodano: 02.08.2018 5:06 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Kto za pieniądze ze sprzedaży mieszkania spłacił zakładową pożyczkę, musi zapłacić PIT od dochodu ze zbycia – orzekł WSA w Gliwicach.

Tagi: Ulga
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ulga na start rozpędza się powoli

Dodano: 31.07.2018 11:08 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Pierwsze dwa miesiące jej funkcjonowania nie przyniosły rewolucji. Z nowych rozwiązań skorzystało niecałe 35 tys. przedsiębiorców. Zdaniem ekspertów winna może być możliwość prowadzenia działalności nierejestrowanej

Tagi: Pierwszy, Ulga
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Nowa ordynacja podatkowa zmieni życie podatników. Nie zawsze na lepsze

Dodano: 30.07.2018 11:06 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Ulga jeszcze przed zaległością, zmiany postępowania przed sądami administracyjnymi, kontrola na zamówienie, nowe zasady przedawnień zobowiązań podatkowych czy możliwość podpisania umowy podatkowej z urzędem. Projekt nowej ordynacji podatkowej, który już opisywaliśmy na łamach DGP, na tych propozycjach się jednak nie kończy. Otóż w skierowanym do konsultacji społecznych dokumencie znajduje się wiele innych, czasami z pozoru drobnych zmian, które mają od 2020 r. przyczynić się do usprawnienia postępowania podatkowego. I to właśnie o ich przeanalizowanie poprosiliśmy ekspertów. Okazuje się, że nie wszyscy są przekonani do nowych rozwiązań, m.in. z uwagi na pułapki, jakie będą czyhać na podatników.

Tagi: Projekt, Ulga, Nova
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ulgi w opłacie składek na FP i FGŚP

Dodano: 28.07.2018 5:10 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 52 (1509) z dnia 28.06.2018 r., autor: Aneta Dąbrowska
Płatnik składek opłaca za zatrudnione osoby m.in. składki na FP i FGŚP. Nalicza je za ubezpieczonych od kwoty stanowiącej podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalno-rentowe. Może być jednak zwolniony - przez określony czas bądź bezterminowo - z obowiązku ich regulowania do ZUS za niektórych zatrudnionych. Prawo do zwolnienia z ich opłacania przysługuje mu m.in. za osoby powracające z urlopów z tytułu urodzenia dziecka, za zatrudnionych bezrobotnych, a także za osoby mające ukończony odpowiedni wiek.

Źródło: www.gofin.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone