poniedziałek, 06 lipca 2020 r.  Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Wiadomości z tagiem Tylka  RSS
Nowa matryca stawek VAT - jak ustalić stawkę dla dostaw towarów i usług dokonanych w okresie przejściowym

Dodano: 24.06.2020 9:00 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 lipca 2020 r. zmianie ulegną stawki VAT na towary i usługi. Zostanie wprowadzona nowa matryca stawek VAT. Jednak w okresie przejściowym może powstać problem, jaka data decyduje o zastosowaniu właściwej stawki VAT. Według zasad wskazanych w ustawie o VAT będzie to zasadniczo data dokonania dostawy lub wykonania usługi. Tylko w przypadku WNT i importu towarów decydować będzie data powstania obowiązku podatkowego.

Tagi: Jednym, Nova, Tylka
Źródło: https:

Trudno o bogactwo na kredyt

Dodano: 24.06.2020 5:06 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Tylko przez pół roku mogliśmy się cieszyć tym, że aktywa finansowe polskich gospodarstw domowych przekraczają 2 bln zł – w IV kwartale 2017 r. i w I kwartale 2018 r. W II kwartale br. znów spadły poniżej tej bariery – wynika z danych Narodowego Banku Polskiego.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Śliż: Tylko obowiązkowy split payment zapewni uszczelnienie system poboru VAT [WYWIAD]

Dodano: 22.06.2020 5:10 | 7 odsłon | 0 komentarzy

- Spodziewaliśmy się, że jeśli wystąpi problem z płynnością w firmach, to będzie o tym świadczyć lawina wniosków o uwolnienie środków z konta VAT i przelanie ich na zwykłe rachunki rozliczeniowe. Nic takiego nie nastąpiło - przyznaje Wojciech Śliż, dyrektor departamentu VAT w Ministerstwie Finansów.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Doskonała digitalizacja ubezpieczycieli [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 09.06.2020 8:50 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczyciele doskonale poradzili sobie w czasie zamrożenia. Wysłali pracowników do domu, pięknie przeszli na pracę zdalną. I my ich chwaliliśmy, i oni sami czuli się dumni. Że mogli, że się udało, że obyło się właściwie bez żadnej większej wpadki. Oczywiście przy okazji pomyśleli też o agentach. Czy też bardziej o swojej sprzedaży u agentów. Przewidując, że agenci zrobią to samo... że się zamkną... wszyscy, dosłownie wszyscy przeszli na jakąś formę zdalnych ofert, zdalnych polis, zdalnych rozliczeń. Bardzo, bardzo dobrze! I przyszłościowo zapewne! Tylko że... agenci wcale nie przeszli na pracę zdalną...

Źródło: feedproxy.google.com

Taeho Kgil z Samsunga: Koncentrujemy się na kompleksowym cyberbezpieczeństwie

Dodano: 09.06.2020 5:12 | 145 odsłon | 0 komentarzy


Tylko kompleksowy i spójny ekosystem cyberbezpieczeństwa jest w stanie zaspokoić potrzeby konsumentów w kwestii bezpieczeństwa online, ocenił w rozmowie z ISBnews Taeho Kgil, wiceprezes Samsung Research.

Tagi: Tylka, ISBnews
Źródło: inwestycje.pl

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone