poniedziałek, 17 lutego 2020 r.  Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
Wiadomości z tagiem Tomasza  RSS
Mniejsze fundusze strukturalne mogą oznaczać cięcia urzędniczych etatów

Dodano: 16.02.2020 5:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska założyła, że rozmowy o unijnym budżecie po 2020 r. uda się sfinalizować jeszcze przed wyborami europejskimi w maju przyszłego roku. Czasu zostało niewiele. Tymczasem projekt w obecnym kształcie nie jest dla Polski łaskawy – otrzymamy 64,4 mld euro. To o ponad 23 proc. mniej w stosunku do blisko 84 mld euro, które polskie regiony mają do dyspozycji w obecnej perspektywie. Co samorządy mogą zrobić, by w kolejnych latach wydać pieniądze bardziej efektywnie? Według Tomasza Dorożyńskiego z Uniwersytetu Łódzkiego przydałoby się lepsze zarządzanie i ograniczenie biurokracji. Nieuniknione będą też cięcia etatów wśród urzędników zajmujących się unijnymi środkami. Urzędy marszałkowskie na razie nie chcą o niczym przesądzać.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Ziobro: Trybunał Stanu dla Grodzkiego? Do rozważenia

Dodano: 10.02.2020 5:10 | 9 odsłon | 0 komentarzy

- Jest kwestią do rozważenia odpowiedzialność prawna, jeśli chodzi o Trybunał Stanu - powiedział Zbigniew Ziobro w TVP Info, pytany o możliwość złamania Konstytucji przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego w kontekście zaproszenia na rozmowy Komisji Weneckiej. - Nie chcę się w tej sprawie wypowiadać, bo potem ktoś może sformułować zarzut, że jako prokurator generalny, minister sprawiedliwości, przesądzam sprawę - zastrzegł Ziobro.

Źródło: https:

Rada Etyki Mediów krytykuje „Wiadomości” o Grodzkim. „Nagonka”

Dodano: 10.02.2020 5:10 | 7 odsłon | 0 komentarzy

„Jednostronność przekazu, brak materialnych dowodów przestępstwa przy równoczesnym powtarzaniu oskarżeń, stosowanie negatywnie nacechowanych określeń łamie wszystkie siedem zasad Karty Etycznej Mediów (prawdy, obiektywizmu, oddzielenia informacji od komentarza, uczciwości, szacunku i tolerancji, pierwszeństwa dobra odbiorcy oraz wolności odpowiedzialności)” - stwierdziła Rada Etyki Mediów w oświadczeniu dotyczącym materiałów „Wiadomości” TVP na temat marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego

Źródło: https:

Tomasz Chróstny powołany na prezesa UOKiK-u [Rynek]

Dodano: 28.01.2020 7:43 | 39 odsłon | 0 komentarzy

Premier Mateusz Morawiecki powołał Tomasza Chróstnego na stanowisko prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ( [[https://s.dzub (...)

Tomasz Chróstny został powołany na prezesa UOKiK

Dodano: 28.01.2020 5:06 | 38 odsłon | 0 komentarzy

Prezes Rady Ministrów powołał Tomasza Chróstnego na stanowisko prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), podał Urząd.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone