wtorek, 16 października 2018 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Tempo  RSS
Stanisław Gomułka: Wojna handlowa spowolni światowy wzrost gospodarczy

Dodano: 10.10.2018 5:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Tempo wzrostu gospodarczego w skali światowej wyniosło 3,5 proc. w ostatnim roku. Jest to jeden z najwyższych wyników, między innymi dlatego, że dwie największe gospodarki - Chin i Indii - rosną w wysokim tempie. Nie jest oczekiwane istotne spowolnienie gospodarcze w tych dwóch krajach. Światowe spowolnienie może mieć miejsce na skutek wojny handlowej, jaką zaproponował Donald Trump. Międzynarodowy Fundusz Walutowy ogłosił dane szacunkowe wpływu tej wojny na światowe tempo wzrostu - może być niższe o 0,5 punktu procentowego rocznie.

Źródło: biznes.interia.pl

DM BOŚ: Raport surowcowy 9/10/2018

Dodano: 09.10.2018 17:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Międzynarodowy Fundusz Walutowy zrewidował wczoraj wieczorem swoje prognozy gospodarcze z lipca. Temat wojen handlowych, oraz pogarszające się warunki finansowania na rynkach wschodzących, mogą obniżyć jego dynamikę o 0,2 p.p. w tym i przyszłym roku...

Źródło: inwestycje.pl

Polski przemysł znalazł się na krawędzi

Dodano: 05.10.2018 6:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W polską gospodarkę uderzyło pogorszenie się światowej koniunktury. We wrześniu, według najnowszych danych PMI, koniunktura w polskim sektorze przemysłowym była bliska stagnacji. Tempo ogólnej poprawy warunków gospodarczych było najwolniejsze od prawie dwóch lat, a liczba nowych zamówień spadła po raz pierwszy od października 2016 r.

Tagi: Polsat, Tempo
Źródło: biznes.interia.pl

Temat Włoch bardzo szybko został wyciszony

Dodano: 01.10.2018 17:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Niepokojące doniesienia z Italii zostały przyćmione przez ogłoszenie wstępnego porozumienia między USA, Meksykiem i Kanadą. Nie ma jednak wątpliwości, że musi dojść do ostrych rozmów z włoskiego rządu z włodarzami z UE, co może się przełożyć na kłopoty ws

Źródło: inwestycje.pl

Służba zdrowia - ruszy pilotaż elektronicznych skierowań

Dodano: 27.09.2018 6:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Tempo cyfryzacji ochrony zdrowia w Polsce znacząco przyspieszyło w ostatnich kilkunastu miesiącach - podkreśla wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Na ten i przyszły rok zaplanowane jest wdrożenie kolejnych e-usług dla pacjentów. W ciągu miesiąca ruszy pilotaż elektronicznych skierowań.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone