środa, 19 września 2018 r.  Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Wiadomości z tagiem Technologii  RSS
SSL: ale o co chodzi? [Technologie IT]

Dodano: 10.09.2018 8:47 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Dosyć nieoczekiwanie w ostatnich tygodniach protokół SSL stał się na łamach Dziennika Ubezpieczeniowego głośnym tematem. Stało się to za sprawą "Raportu o stanie rynku" Ogmy oraz serii artykułów omawiających jego wyniki. I dobrze się stało, bo o bezpieczeństwie nigdy dosyć, a o tym co może na nas czyhać w internecie, nadal wiemy mało. Internet jaki jest, każdy widzi, strony WWW i aplikacje internetowe działają, wyświetlają to, co miały wyświetlać, a do tego jakoś się jeszcze prezentują. Czego chcieć więcej? Podobnie myśleli twórcy internetu. Dla nich ważna była sama komunikacja, możliwość przekazywania wiadomości i danych na odległość. Kwestie bezpieczeństwa początkowo były w zasadzie kompletnie pomijane.

Źródło: feedproxy.google.com

Sinkeviczius: Blockchain to pole potencjalnej współpracy Polski i Litwy

Dodano: 08.09.2018 9:39 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Technologia blockchain to potencjalne pole współpracy Polski i Litwy, np. w systemie informacji o samochodach - powiedział PAP minister gospodarki Litwy Virginijus Sinkeviczius. Oba kraje chcą też testować samochody autonomiczne w ruchu transgranicznym.

Źródło: biznes.interia.pl

Wiele samorządów dopiero uczy się pisać programy zdrowotne [WIDEO]

Dodano: 06.09.2018 17:08 | 4 odsłon | 0 komentarzy

- Programy zdrowotne w samorządach polegają na dwutorowym działaniu. Po pierwsze dotyczą płaszczyzny ogólnopopulacyjnej np. zdrowie publiczne i profilaktyka zdrowotna. Po drugie, są to interwencje w grupach wysokiego ryzyka. Samorządy wybierają jakie działania podejmują np. dofinansowują szczepienia – mówi Roman Topór-Mądry, prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Źródło: forsal.pl

Ulga na start zawsze bez składek na ubezpieczenia społeczne

Dodano: 05.09.2018 17:06 | 50 odsłon | 0 komentarzy


Zgodnie z komunikatem ZUS oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii przedsiębiorcy korzystający z ulgi na start nie podlegają ubezpieczeniom społecznym, czyli nie opłacają ich ani oni sami, ani ich kontrahenci

Rośnie szara strefa zamówień. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii proponuje zmiany

Dodano: 05.09.2018 11:07 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Zdecydowana większość instytucji zamawiających nie zorganizowała w ubiegłym roku ani jednego przetargu. Coraz chętniej korzystają za to z wyłączeń ustawowych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Powrót do szkoły: najpierw rzeczy najważniejsze [Technologie IT]

Dodano: 01.09.2018 21:40 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Testy są ważne, ale poza nimi trzeba pamiętać o przeglądach i inspekcjach, które też robią dobrą robotę. Jednak i one, to działania raczej obronne, reakcja na coś, co już zaistniało. Wszystkie wymienione metody muszą na czymś bazować. Oczywiście znaczenie mają stosowane metodyki projektowe określające, co i jak robimy, jak współpracujemy i jak zatwierdzamy kolejne etapy prac. To wszystko jest ważne, podobnie jak dziesiątki innych czynników, ale co jest najważniejsze? Co wpływa na wszystkie etapy prac projektowych?

Źródło: feedproxy.google.com

Ulga na start zawsze bez składek ZUS

Dodano: 31.08.2018 11:02 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Zgodnie z komunikatem ZUS oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii przedsiębiorcy korzystający z ulgi na start nie podlegają ubezpieczeniom społecznym, czyli nie opłacają składek ZUS ani oni sami, ani ich kontrahenci.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone