czwartek, 15 kwietnia 2021 r.  Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
Wiadomości z tagiem Takim  RSS
Opłatę ostrożnościową odlicza tylko bank

Dodano: 14.04.2021 11:05 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Kredytobiorca, który w związku z umową cywilnoprawną zapłaci ekwiwalent opłaty ostrożnościowej na rzecz banku, nie zaliczy tej kwoty do kosztów uzyskania przychodu. Takie prawo mają natomiast od 9 października 2016 r. banki – wynika z kolejnego już wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Tagi: Takim, Sądu
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Koniec deklaracji VAT zbliża się nieuchronnie

Dodano: 20.03.2021 5:11 | 20 odsłon | 0 komentarzy

W przyszłym roku nowa struktura jednolitego pliku kontrolnego (JPK_VDEK) zastąpi składane dziś JPK_VAT i deklaracje podatkowe. Powstanie też długo oczekiwany Centralny Rejestr Faktur. Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o VAT, którego zapowiedź opublikowano w piątek w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Wysokie składki dla firm lub potężne dotacje z budżetu. Takie mogą być skutki reformy pomostówek

Dodano: 20.03.2021 5:07 | 43 odsłon | 0 komentarzy

ZUS na zlecenie rządu przygotował raport dotyczący nie tylko prognozy finansowej Funduszu Emerytur Pomostowych w latach 2019–2040, ale także wprowadzenia samofinansowania wypłat świadczeń z tego funduszu.

Źródło: forsal.pl

OFE kontra ZUS [O edukacji nie tylko ubezpieczeniowej]

Dodano: 18.03.2021 7:40 | 21 odsłon | 0 komentarzy

W poprzednim felietonie pisałem o bałaganie w emerytalnej szafie. Starałem się Czytelników dość ogólnie przekonać, że powstały bałagan, który z czasem się powiększał, pojawił się już na samym początku wprowadzania rewolucyjnej zmiany z 1999 r. Przyjrzyjmy się więc bliżej tym elementom nowego systemu emerytalnego, które miały porządek zaprowadzić, a stały się - wprost przeciwnie - przyczyną postępującego bałaganu. Zaczęło się od spektakularnego przeciwstawiania OFE ZUS-owi. Było o to łatwo. W tej sytuacji "nieprzemyślane" decyzje dotyczące OFE można było łatwiej ukryć. Czy wyłącznie dlatego, że niewyedukowani byli politycy? Z kolei, ze zrozumieniem zasady zdefiniowanej składki i parametru przeciętnego dalszego trwania życia w obliczaniu emerytury, co miało dotyczyć całego systemu emerytalnego, i OFE, i ZUS, trudności miał nie tylko Kowalski. "Popisywali się" tym nawet dziennikarze od spraw ekonomicznych. Takie były zaczyny edukacji emerytalnej.

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone