piątek, 03 kwietnia 2020 r.  Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
Wiadomości z tagiem Takim  RSS
Koronawirus - spłata rat leasingowych i kredytów przez przedsiębiorców

Dodano: 20.03.2020 14:25 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Podstawową regułą stosunków zobowiązaniowych, umów, jak i podstawowym obowiązkiem ich stron, jest spełnienie ciążących na nich zobowiązań. Potwierdza to Kodeks cywilny, który wskazuje, że w stosunkach tych wierzyciel może żądać od dłużnika świadczenia, a dłużnik powinien świadczenie spełnić. Od reguły tej istnieją odstępstwa, a jedną z przesłanek takich odstępstw jest wystąpienie siły wyższej, czyli czynnika, który uniemożliwia dłużnikowi spełnienie świadczenia. Takim czynnikiem jest panująca obecnie pandemia koronawirusa. Czy firmy mogą się na nią powoływać i nie spłacać rat leasingowych oraz rat kredytowych?

Źródło: https:

Wysokie składki dla firm lub potężne dotacje z budżetu. Takie mogą być skutki reformy pomostówek

Dodano: 14.03.2020 5:06 | 43 odsłon | 0 komentarzy

ZUS na zlecenie rządu przygotował raport dotyczący nie tylko prognozy finansowej Funduszu Emerytur Pomostowych w latach 2019–2040, ale także wprowadzenia samofinansowania wypłat świadczeń z tego funduszu.

Źródło: forsal.pl

Czy przychodem jest nieodpłatne oddelegowanie pracownika w ramach nadzoru

Dodano: 06.03.2020 10:22 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Nieodpłatne delegowanie przez akcjonariusza swoich pracowników do spółki zależnej celem przeprowadzenia w niej czynności kontrolnych nie powoduje powstania przychodu z nieodpłatnego świadczenia. Takie stanowisko potwierdził NSA, który nie dopatrzył się nieodpłatnego świadczenia, ponieważ praca pracownika spółki matki była wykonywana w ramach uprawnień nadzorczych oraz kontrolnych.

Tagi: Takim
Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone