poniedziałek, 06 lipca 2020 r.  Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Wiadomości z tagiem Takim  RSS
Wydawcy liczą na zerowy VAT na prasę

Dodano: 02.07.2020 8:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Przez pandemię koronawirusa wydawcy stracili od 50 do nawet 80 proc. przychodów z reklam. Dużą pomocą dla branży byłby zerowy VAT na prasę. Takie rozwiązanie, ale w odniesieniu do książek, zapowiedział minister kultury, prof. Piotr Gliński. Wymaga ono jednak zgody Komisji Europejskiej.

Źródło: https:

Koniec deklaracji VAT zbliża się nieuchronnie

Dodano: 29.06.2020 5:10 | 9 odsłon | 0 komentarzy

W przyszłym roku nowa struktura jednolitego pliku kontrolnego (JPK_VDEK) zastąpi składane dziś JPK_VAT i deklaracje podatkowe. Powstanie też długo oczekiwany Centralny Rejestr Faktur. Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o VAT, którego zapowiedź opublikowano w piątek w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

COVID-19. Zwolnienia z obowiązku opłacania składek ZUS nie podlegają opodatkowaniu

Dodano: 19.06.2020 9:44 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Zwolnienia z obowiązku opłacania składek (umorzenia składek ZUS) nie stanowią przychodu w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT). W związku z tym przychody te nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Takie rozwiązanie zostało przyjęte w art. 31zx ustawy COVID-19.

Źródło: https:

Wnioski o zwolnienie ze składek tylko do 30 czerwca

Dodano: 17.06.2020 16:49 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Już 30 czerwca br. upłynie termin, w którym można jeszcze złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Takie zwolnienie może dotyczyć opłacania składek za trzy miesiące (od marca do maja 2020 r.), a w części przypadków zwolnienie może odnosić się tylko do kwietnia i maja. Do tej pory ZUS umorzył składki o łącznej wartości przeszło 7,5 mld zł.

Źródło: www.podatki.biz

Wysokie składki dla firm lub potężne dotacje z budżetu. Takie mogą być skutki reformy pomostówek

Dodano: 09.06.2020 5:06 | 46 odsłon | 0 komentarzy

ZUS na zlecenie rządu przygotował raport dotyczący nie tylko prognozy finansowej Funduszu Emerytur Pomostowych w latach 2019–2040, ale także wprowadzenia samofinansowania wypłat świadczeń z tego funduszu.

Źródło: forsal.pl

Całość sama się złoży [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 08.06.2020 10:16 | 28 odsłon | 0 komentarzy

W piątek postawny "przywódca wolnego świata" (jak to się mówiło za zimnej wojny) ogłosił triumf, bo w jego kraju w maju bezrobocie spadło. Oczywiście Trump musi demonstracyjnie triumfować i musi wygrać wybory, ale całkowite wyjście z kryzysu do jesieni nie jest prawdopodobne. Gdy w 2009 roku ktoś ukuł optymistyczne hasło "New Normal", nikt poważny nie uwierzył, że wróci jakkolwiek rozumiana normalność. Recesja niby skończyła się na Zachodzie w 2012 roku, ale do normalności było daleko. Zwłaszcza że wcześniej oficjalną ideologią biznesu była euforia ekspansji aż do końca dziejów. Myślę, że dziś już zupełnie nikt na serio nie słucha proroków ekspansji. Trump też nie. Ale mamić lud musi, biedaczek. Takie wymogi demokracji.

Tagi: Marcina, Takim
Źródło: feedproxy.google.com

Sklep zamknięty z powodu COVID-19 nie zapłaci podatku od przychodów z budynków

Dodano: 08.06.2020 9:13 | 16 odsłon | 0 komentarzy

W sytuacji gdy galerię handlową lub część sklepów w niej zamknięto na mocy decyzji rządu podjętej z powodu COVID-19, to odpowiednio - cały budynek lub jego część nie powinny podlegać opodatkowaniu podatkiem od przychodów z budynków (zwanym również podatkiem minimalnym). Takie stanowisko zajęło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytania DGP.

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone