wtorek, 02 marca 2021 r.  Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
Wiadomości z tagiem Takim  RSS
Podatki 2021: Dłuższe terminy płatności zaliczek dla części płatników PIT

Dodano: 19.02.2021 16:05 | 15 odsłon | 0 komentarzy

W życie weszło rozporządzenie przedłużające terminy przekazania zaliczek na podatek dochodowy i zryczałtowanego podatku dochodowego, pobranych od podatników przez płatników w styczniu 2021 r. Płatnicy z kilkudziesięciu branż mogą skorzystać z terminu wydłużonego do 20 sierpnia br. Takie wsparcie obejmie w sumie ok. 99 tys. płatników.

Tagi: Podatki, Takim
Źródło: www.podatki.biz

Koniec deklaracji VAT zbliża się nieuchronnie

Dodano: 19.02.2021 5:10 | 9 odsłon | 0 komentarzy

W przyszłym roku nowa struktura jednolitego pliku kontrolnego (JPK_VDEK) zastąpi składane dziś JPK_VAT i deklaracje podatkowe. Powstanie też długo oczekiwany Centralny Rejestr Faktur. Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o VAT, którego zapowiedź opublikowano w piątek w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Wysokie składki dla firm lub potężne dotacje z budżetu. Takie mogą być skutki reformy pomostówek

Dodano: 19.02.2021 5:07 | 24 odsłon | 0 komentarzy

ZUS na zlecenie rządu przygotował raport dotyczący nie tylko prognozy finansowej Funduszu Emerytur Pomostowych w latach 2019–2040, ale także wprowadzenia samofinansowania wypłat świadczeń z tego funduszu.

Źródło: forsal.pl

Nieodpłatne udostępnienie pracownikom koncentratorów tlenu oraz pulsoksymetrów - co z PIT?

Dodano: 12.02.2021 14:46 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Sprzęt medyczny dla pracownika a PIT. Udostępnianie możliwości korzystania przez pracownika lub członków jego rodziny z zakupionych przez pracodawcę sprzętów medycznych, tj. koncentratorów tlenu oraz pulsoksymetrów, nie stanowi nieodpłatnego świadczenia opodatkowanego PIT. Takie świadczenia dla pracowników nie tylko ograniczają rozprzestrzenianie się wirusa, ale i leczą jednostki chorobowe przez niego wywołane, czym niweluje absencję personelu pracodawcy, co z kolei jest istotne dla terminowego wywiązywania się przez pracodawcę z zawartych kontraktów. Tak uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 29 stycznia 2021 r.

Ceny transferowe - oświadczenie o rynkowości stosowanych cen

Dodano: 05.02.2021 16:29 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Ceny transferowe. Nowe przepisy wprowadziły modyfikację do oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych poprzez jego rozszerzenie o konieczność deklarowania, że w transakcjach objętych dokumentacją zastosowane zostały ceny rynkowe. Takie oświadczenie będą musieli złożyć w formie elektronicznej wszyscy członkowie zarządu (lub innego organu zarządzającego), jeżeli podatnik był zobowiązany do sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych.

Tagi: Ceny, Nova, Takim
Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone