sobota, 04 kwietnia 2020 r.  Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
Wiadomości z tagiem Taka  RSS
Rajd notowań niklu

Dodano: 04.04.2020 5:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Początek lata na rynkach metali przemysłowych nie jest szczególnie dobry. Notowania większości z nich znajdują się pod wyraźną presją podaży od wielu miesięcy. Taka sytuacja ma miejsce w szczególności na rynku cyny, a także miedzi oraz cynku

Źródło: inwestycje.pl

Firmy jak na wojnie. Nawet w optymistycznym scenariuszu liczba bankructw może wzrosnąć o jedną piątą [WYWIAD]

Dodano: 01.04.2020 17:05 | 11 odsłon | 0 komentarzy

- Racjonalnie myślący przedsiębiorca, jeśli widzi, że w perspektywie najbliższego półrocza gospodarka nie ruszy, dochodzi do wniosku, że lepiej dla niego i dla firmy byłoby wszystkich zwolnić. Taka jest brutalna prawda - mów Tomasz Starus, członek zarządu do spraw oceny ryzyka w firmie ubezpieczeniowej Euler Hermes.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wierzę, że ETPC zajmie się sprawami osób objętych ustawą dezubekizacyjną - mówi mecenas Anna Rakowska-Trela

Dodano: 17.03.2020 5:07 | 34 odsłon | 0 komentarzy

- Taki jest cel moich skarg - próbny. Jeśli trybunał uzna, a jestem przekonana, że tak się stanie, iż są zasadne, otworzą drogę do odwołania się innym osobom. Bo w kraju ta droga została dla nich zamknięta: sądy nie procedują ich spraw, czekając, aż Trybunał Konstytucyjny wypowie się, czy ustawa dezubekizacyjna jest zgodna z konstytucją - mówi mecenas Anna Rakowska-Trela, reprezentująca osoby objęte ustawą dezubekizacyjną.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Czego nas uczą gospodarcze klęski II RP, czyli niebezpieczeństwa polexitu i mit interwencjonizmu państwowego

Dodano: 10.03.2020 5:07 | 175 odsłon | 0 komentarzy

Istnieje ryzyko, że rządzący, uwiedzeni mitycznym wyobrażeniem o sukcesach działalności gospodarczej państwa w II RP, uznają, że trzeba powielić takie rozwiązanie. Taka strategia mogłaby spowolnić postęp cywilizacyjny kraju.

Tagi: Taka
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czy czynsze nadążają za inflacją?

Dodano: 18.02.2019 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Latem 2018 r. portal RynekPierwotny.pl opublikował analizę wskazującą, że przeciętne czynsze za wynajem mieszkań na terenie metropolii nadążają za rosnącymi cenami metrażu. Warto pokusić się o sprawdzenie, czy podwyżki takich stawek czynszowych przynajmniej kompensują właścicielom lokali wpływ inflacji. Nowa analiza ekspertów RynekPierwotny.pl dotycząca poziomu czynszów oraz inflacji, oprócz ostatnich 3-4 lat obejmuje również znacznie dłuższy przedział czasowy. Taka długookresowa perspektywa prowadzi do ciekawych wniosków.

Tagi: Taka, Nova, Warka
Źródło: biznes.interia.pl

iTaxi z 8 mln zł finansowania od Experior Venture Fund

Dodano: 22.03.2016 9:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Firma taksówkowa iTaxi pozyskała 8 milionów złotych finansowania z funduszu Experior Venture Fund. Kapitał ma zostać w całości przeznaczony na rozwój spółki. iTaxi to należąca do Dirlango Łukasza Wejherta i Macieja Żaka platforma służąca do zamawiania taksówek i realizacji przewozów. ...

Tagi: Firmy, Taka
Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone