poniedziałek, 10 grudnia 2018 r.  Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Wiadomości z tagiem Taka  RSS
Wierzę, że ETPC zajmie się sprawami osób objętych ustawą dezubekizacyjną - mówi mecenas Anna Rakowska-Trela

Dodano: 09.12.2018 5:06 | 5 odsłon | 0 komentarzy

- Taki jest cel moich skarg - próbny. Jeśli trybunał uzna, a jestem przekonana, że tak się stanie, iż są zasadne, otworzą drogę do odwołania się innym osobom. Bo w kraju ta droga została dla nich zamknięta: sądy nie procedują ich spraw, czekając, aż Trybunał Konstytucyjny wypowie się, czy ustawa dezubekizacyjna jest zgodna z konstytucją - mówi mecenas Anna Rakowska-Trela, reprezentująca osoby objęte ustawą dezubekizacyjną.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Podatek cukrowy - minister zdrowia przekonuje ministra fnansów

Dodano: 03.12.2018 14:16 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapytany przez PAP o możliwość wprowadzenia tzw. podatku cukrowego stwierdził, że ten temat jest poruszany w rozmowach prowadzonych przez resort zdrowia z ministrem finansów. Zdaniem ministra zdrowia, podatek od produktów żywnościowych (w tym napojów) o dużej zawartości cukru może być korzystny dla zdrowia Polaków. Taki podatek wywiera presję na producentów, by obniżali poziom cukrów w artykułach spożywczych.

Źródło: https:

Czego nas uczą gospodarcze klęski II RP, czyli niebezpieczeństwa polexitu i mit interwencjonizmu państwowego

Dodano: 02.12.2018 5:06 | 30 odsłon | 0 komentarzy

Istnieje ryzyko, że rządzący, uwiedzeni mitycznym wyobrażeniem o sukcesach działalności gospodarczej państwa w II RP, uznają, że trzeba powielić takie rozwiązanie. Taka strategia mogłaby spowolnić postęp cywilizacyjny kraju.

Tagi: Taka, Czesi
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Grupa Polnord prezentuje wyniki finansowe za trzy kwartały 2018 r.

Dodano: 30.11.2018 11:07 | 30 odsłon | 0 komentarzy


W okresie styczeń-wrzesień 2018 r. Polnord zaraportował 185,1 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, odnotowując wzrost o 25,2% r/r. Taki poziom przychodów osiągnięty został głównie za sprawą zwiększenia liczby przekazań lokali z 394 mieszkań...

Tagi: Grupy, Taka
Źródło: inwestycje.pl

Od 2019 roku pacjenci mogą mieć problem z dostępem do 2500 leków

Dodano: 29.11.2018 6:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W polskich aptekach obecnie brakuje ponad 300 leków. Od 2019 roku pacjenci mogą mieć utrudniony dostęp do kolejnych. Taki może być niezamierzony efekt toczących się obecnie negocjacji między Ministerstwem Zdrowia a firmami farmaceutycznymi ws. dalszego obniżania cen.

Źródło: biznes.interia.pl

Polskie detergenty i kosmetyki są mniej skuteczne niż niemieckie? Eksperci to wyjaśniają

Dodano: 27.11.2018 5:58 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Płyny do mycia naczyń i proszki do prania, które są sprzedawane w Polsce, zawierają mniej środków ułatwiających usuwanie zanieczyszczeń niż artykuły dostępne w Niemczech. Znany odplamiacz nie ma rozjaśniaczy optycznych, jakie są obecne w tamtejszej wersji. Ponadto niektóre analizowane towary mają inne substancje zapachowe. Nie zawsze można to stwierdzić, bo czasem bywają one nieokreślane. Tak wykazało badanie przeprowadzone przez platformę TakeTask i Instytut Badawczy ABR SESTA. Zdaniem części ekspertów, niepełne czy niejasne opisy są dosyć częstą praktyką stosowaną przez producentów. Dzięki temu trudniej jest im ewentualnie cokolwiek zarzucić.

Źródło: biznes.interia.pl

Propozycja związkowców nie jest dobra? Kasjerzy mocno podzieleni w kwestii wydłużenia zakazu handlu

Dodano: 21.11.2018 5:52 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Projekt wydłużenia czasu zakazu handlu niedzielnego do 31 godzin, proponowany przez NSZZ "Solidarność", budzi kontrowersje wśród pracowników. Z badania platformy TakeTask wynika, że 44 proc. kasjerów jest przeciwnych takiemu rozwiązaniu, a 47 proc. je akceptuje.

Tagi: Projekt, Taka
Źródło: biznes.interia.pl

Zmiany w podatkach: po Nowym Roku więcej mieszkań na

Dodano: 20.11.2018 11:07 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Mniej mieszkań na sprzedaż w tym roku, wysyp nieruchomości na rynku wtórnym po 1 stycznia. Taki doraźny skutek będzie mieć podpisana przez prezydenta 14 listopada nowelizacja ustawy o podatkach - ocenia ekspert Nowodworski Estates

Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone