środa, 19 czerwca 2019 r.  Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Wiadomości z tagiem Taka  RSS
Regulacje wysokich lotów, czyli przedmioty, których nie wniesiesz na pokład samolotu

Dodano: 13.06.2019 11:05 | 30 odsłon | 0 komentarzy


Zbliżają się wakacje, na które coraz częściej wybieramy się samolotem. Taka podróż, choć kojarzy nam się z przyjemnością, ma też swoją bardziej restrykcyjną stronę. Wymaga dostosowania się do przepisów celnych oraz bezpieczeństwa.

Źródło: inwestycje.pl

=> Kim będzie agent? <= [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 11.06.2019 8:38 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Nie jest wielką tajemnicą, że większości zachodnich managerów przyjeżdżających do Polski trzeba dość długo tłumaczyć, kim jest nasz multiagent. Taka koncepcja na Zachodzie po prostu nie jest znana. Z drugiej strony może najprostszym wytłumaczeniem jest, że to taki broker, tylko ze względów formalno-prawno-praktycznych "wtłoczony" w szkielet agenta ubezpieczeniowego. A broker, bo trudno przyjąć, że multiagent w jakikolwiek sposób (poza formalnym) jest reprezentantem ubezpieczyciela; jest reprezentantem klienta.

Źródło: feedproxy.google.com

Waloryzacja rent i emerytur napędzana wyższymi cenami. Seniorzy dostaną więcej i zapłacą więcej

Dodano: 06.06.2019 21:08 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Nie 3 proc., nie 3,24 proc., a co najmniej 3,6 proc. Taka może być przyszłoroczna waloryzacja rent i emerytur. Seniorzy nie mają jednak powodów do radości. Podwyżki załatwić im mogą rosnące ceny. PiS tuż przed wyborami będzie mógł za to pochwalić się wysokimi procentami w planach.

Źródło: https:

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

Dodano: 03.06.2019 11:05 | 37 odsłon | 0 komentarzy


Wall Street zakończył tydzień pod kreską. Taka reakcja spowodowana była nałożeniem ceł na meksykański eksport w wysokości 5%, które mają obowiązywać od 10 czerwca. Prezydent D. Trump dokonał tego ruchu ze względu na umożliwianie nielegalnej migracji...

Wierzę, że ETPC zajmie się sprawami osób objętych ustawą dezubekizacyjną - mówi mecenas Anna Rakowska-Trela

Dodano: 01.06.2019 5:07 | 37 odsłon | 0 komentarzy

- Taki jest cel moich skarg - próbny. Jeśli trybunał uzna, a jestem przekonana, że tak się stanie, iż są zasadne, otworzą drogę do odwołania się innym osobom. Bo w kraju ta droga została dla nich zamknięta: sądy nie procedują ich spraw, czekając, aż Trybunał Konstytucyjny wypowie się, czy ustawa dezubekizacyjna jest zgodna z konstytucją - mówi mecenas Anna Rakowska-Trela, reprezentująca osoby objęte ustawą dezubekizacyjną.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Odmowa zwrotu VAT

Dodano: 31.05.2019 10:38 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Zajęcie nieprawidłowych, wzajemnie sprzecznych stanowisk, w sytuacji dokonania korzystnej i niekorzystnej dla przedsiębiorcy oceny prawnej stanu faktycznego, umożliwiło organom podatkowym wybranie tej niekorzystnej oceny. Fiskus musiał doprowadzić do takiego kuriozum. Taki był jego pomysł na uzasadnienie odmowy zwrotu VAT.

Tagi: Taka, Fiskus
Źródło: https:

Fiskus uważa, że wie lepiej niż TSUE

Dodano: 30.05.2019 11:06 | 36 odsłon | 0 komentarzy

Skarbówka nie musi brać pod uwagę wyroków sądów i unijnego trybunału przy wydawaniu decyzji. Taki wniosek płynie nie tylko z ordynacji podatkowej, lecz także z odpowiedzi wiceszefa KAS Pawła Cybulskiego na poselską interpelację. Wyjaśnił on, że urzędy samodzielnie oceniają stan faktyczny i mogą oprzeć się na orzecznictwie sądów oraz Trybunału Sprawiedliwości UE, ale nie muszą.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czego nas uczą gospodarcze klęski II RP, czyli niebezpieczeństwa polexitu i mit interwencjonizmu państwowego

Dodano: 25.05.2019 5:07 | 112 odsłon | 0 komentarzy

Istnieje ryzyko, że rządzący, uwiedzeni mitycznym wyobrażeniem o sukcesach działalności gospodarczej państwa w II RP, uznają, że trzeba powielić takie rozwiązanie. Taka strategia mogłaby spowolnić postęp cywilizacyjny kraju.

Tagi: Taka, Czesi
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone