poniedziałek, 16 września 2019 r.  Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
Wiadomości z tagiem TSUE  RSS
Podatkowe Espresso 29/2019

Dodano: 12.09.2019 1:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE - Uznanie fotografii za dzieła sztuki mogące korzystać z obniżonej stawki podatku VAT; [Express podatkowy] Zasady ustalania kosztów uzyskania przychodów w przypadku przeniesienia wierzytelności w drodze czynności datio in solutum; Czynności operatora w zakresie prowadzonej platformy sprzedażowej długów korzystają ze zwolnienia od VAT; Sfinansowanie przez pracodawcę noclegów pracownikom w czasie oddelegowania skutkuje powstaniem po ich stronie przychodu; [Legislacja] Projekt ustawy o rozstrzyganiu sporów dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawieraniu uprzednich porozumień cenowych po I czytaniu w Sejmie.

Źródło: https:

ME: TSUE wydał korzystny dla Polski wyrok ws. korzystania przez Gazprom z OPAL-u

Dodano: 10.09.2019 10:19 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał dziś korzystny dla Polski wyrok ws. korzystania przez Gazprom z gazociągu OPAL - uchylił decyzję Komisji Europejskiej dającą rosy jskiemu koncernowi prawo korzystania z gazociągu w 100%, podało Ministerstwo Energii.

Banki już czekają na europejski wyrok. Prezes ZBP ostrzega przed "niesprawiedliwością"

Dodano: 08.09.2019 12:13 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kredytów we frankach może poważnie zachwiać polskim systemem bankowym - ostrzega Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich w rozmowie z money.pl. Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój tłumaczył, dlaczego TSUE powinien bardzo dokładnie przyjrzeć się sprawie i jej skutkom dla Polski i polskiej gospodarki. Prezes ZBP zwrócił również uwagę, że rozwiązania skrajnie korzystne dla tzw. frankowiczów byłyby niesprawiedliwe dla kredytobiorców płacących od lat zobowiązanie w polskiej walucie. Więcej w materiale wideo.

Stawka 0% VAT w eksporcie towarów: istotny jest wyłącznie fakt, że towary opuściły terytorium UE (wyrok TSUE z 28 marca 2019 r., Milan Vinš, C- 275/18)

Dodano: 04.09.2019 5:11 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Eksport towarów zgodnie z zasadą neutralności powinien być co do zasady zwolniony z opodatkowania (opodatkowany stawką 0%). Zgodnie z polską ustawą o podatku od wartości dodanej (VAT) stosowanie tej stawki jest obwarowane spełnieniem wielu warunków...

Źródło: inwestycje.pl

SN: Wycofanie zażalenia, na podstawie którego skierowano pytania do TSUE - niedopuszczalne

Dodano: 01.09.2019 5:11 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Sąd Najwyższy uznał za niedopuszczalne wycofanie przez oddział ZUS w Jaśle zażalenia, na kanwie którego SN wystosował w sierpniu 5 pytań prejudycjalnych do TSUE - poinformował w środę PAP zespół prasowy tego sądu. Według SN cofnięcie zażalenia m.in. narusza dobre obyczaje, o których mowa w przepisach cywilnych.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Bochenek: Po orzeczeniu TSUE liczba spraw w sądach przeciw bankom wzrośnie

Dodano: 28.08.2019 10:01 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) potwierdzi tezy Rzecznika Generalnego TSUE, to można zakładać, że większość spraw dotyczących kredytów indeksowanych do CHF będzie rozstrzygana na korzyść klientów. Dotychczasowe orzecznictwo sądów oraz "istotne poglądy w sprawie" wydane przez krajowego Rzecznika Finansowego tę tezę wzmacniają, a tym samym można oczekiwać zwiększonej liczby pozwów przeciw bankom po ogłoszeniu decyzji TSUE, uważa radca prawny, radca prawny Wojciech Bochenek z Bochenek i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Sp. Komandytowa

Przełomowy wyrok. TSUE po stronie pasażerów

Dodano: 25.08.2019 7:47 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Przez opóźniony wylot na wakacje przepadła rezerwacja samochodu? Czekając na nowe połączenie trzeba było z własnej kieszeni opłacić hotel lub taksówkę? A może odwołany lot zaprzepaścił szansę na intratny kontrakt? Można uzyskać za to dodatkowe odszkodowanie.

Tagi: TSUE
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone