środa, 16 października 2019 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem TSUE  RSS
Podatkowe Espresso 33/2019

Dodano: 10.10.2019 1:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE - Zwolnienie z VAT świadczenia obsługi bankomatów; [Express podatkowy] Przekazanie składników majątku likwidowanej spółki udziałowcom nie skutkuje powstaniem przychodu po stronie spółki; Pytanie prejudycjalne do TSUE - Czy dodatkowe zobowiązanie podatkowe takie jak przewidziane w treści art. 112b ust. 2 ustawy o VAT jest zgodne z przepisami UE; Podstawę prawną powstania przychodu ze wspólnego przedsięwzięcia stanowi art. 14 ust. 1 w zw. z art. 14 ust 1c ustawy o PIT; [Legislacja] Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wzorów zeznań podatkowych obowiązujących w zakresie PIT.

Źródło: https:

Złoty odrabia straty przed wyborami. Wyrok TSUE poszedł w niepamięć

Dodano: 08.10.2019 17:07 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Wrześniowa słabość złotego brała się ze strachu o konsekwencje wyroku w sprawie frankowiczów. Te jednak rozłożą się w czasie. Podobnie jak notowania akcji banków na giełdzie, złoty wraca do łask. Pomagają dane z Niemiec.

Źródło: https:

Woźniak: Zaskarżyliśmy do TSUE kwestię przesyłu gazu OPAL-em

Dodano: 08.10.2019 17:05 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Końcówka 2019 roku jest dla nas niesłychanie ryzykownym okresem - mówi w rozmowie z DGP na Kongresie 590 Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG.

Tagi: Piotr, TSUE
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Na GPW flauta, wybory nie zajmują inwestorów

Dodano: 08.10.2019 9:32 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Warszawa, 08.10.2019 (ISBnews/ CMC Markets) - Ani nadchodzące wybory, ani zeszłotygodniowe orzeczenie TSUE ws. kredytów frankowych nie budzą emocji inwestorów aktywnych na GPW, co znajduje odzwierciedlenie w niskich obrotach i niskiej zmienności cen akcji. Rynek czeka na kolejną rundę rozmów handlowych między USA i Chinami, które rozpoczną się w czwartek, oraz na decyzje ratingowe dla polskiego długu, które poznamy w piątek.

Tagi: Rynku, TSUE
Źródło: https:

Wyrok TSUE. Jest termin kolejnej rozprawy państwa Dziubaków

Dodano: 07.10.2019 20:23 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Sprawa państwa Justyny i Kamila Dziubaków zostanie wznowiona 4 listopada - poinformował Sąd Okręgowy w Warszawie. To właśnie ich przypadek był przedmiotem wyroku TSUE z ubiegłego tygodnia.

Źródło: https:

Treść wyroku TSUE w sprawie kredytów indeksowanych do franka szwajcarskiego (CHF)

Dodano: 04.10.2019 9:25 | 5 odsłon | 0 komentarzy

3 października 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu (TSUE) orzekł, że w zawartych w Polsce umowach kredytu indeksowanego do waluty obcej, nieuczciwe warunki umowy dotyczące różnic kursowych nie mogą być zastąpione przepisami ogólnymi polskiego prawa cywilnego. Zdaniem TSUE jeżeli po usunięciu nieuczciwych warunków charakter i główny przedmiot tych umów może ulec zmianie w zakresie, w jakim nie podlegałyby one już indeksacji do waluty obcej równocześnie podlegając stopie oprocentowania opartej na stopie obowiązującej w odniesieniu do tej waluty, prawo Unii nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu tych umów.

Orzeczenie TSUE dotyczy tylko kredytów z abuzywnymi umowami

Dodano: 04.10.2019 9:15 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczy wyłącznie kredytów, w odniesieniu do których sąd krajowy (np. polski) stwierdzi wcześniej abuzywność (tj. zawarcie w umowie kredytowej niedozwolonych - w świetle art. 385(1) Kodeksu cywilnego- postanowień) - powiedział prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz. Ma on nadzieję, że nie dojdzie do "absurdalnego uprzywilejowania" kredytobiorców.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone