sobota, 23 lutego 2019 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Wiadomości z tagiem TSUE  RSS
SN: Wycofanie zażalenia, na podstawie którego skierowano pytania do TSUE - niedopuszczalne

Dodano: 10.02.2019 5:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Sąd Najwyższy uznał za niedopuszczalne wycofanie przez oddział ZUS w Jaśle zażalenia, na kanwie którego SN wystosował w sierpniu 5 pytań prejudycjalnych do TSUE - poinformował w środę PAP zespół prasowy tego sądu. Według SN cofnięcie zażalenia m.in. narusza dobre obyczaje, o których mowa w przepisach cywilnych.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Sąd Najwyższy nie musi słuchać ZUS

Dodano: 01.02.2019 5:10 | 3 odsłon | 0 komentarzy

SN może się nie wycofać z pytania prejudycjalnego do TSUE w sprawie statusu sędziów, którzy przekroczyli 65. rok życia. Ale nawet jeśli zdecyduje inaczej, ma w zanadrzu jeszcze awaryjne opcje.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Podatkowe Espresso 4/2019

Dodano: 31.01.2019 17:08 | 6 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE - Ustalanie proporcji mającej zastosowanie do kosztów ogólnych oddziału z państwa członkowskiego; [Express podatkowy] Brak możliwości stosowania uproszczonej amortyzacji do nieruchomości mieszkalnych w leasingu finansowym; Skutki podatkowe w CIT nabycia przez jedynego udziałowca majątku likwidowanej spółki zależnej; Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla usługi kompleksowej; [Legislacja] Ministerstwo Finansów - Nowe terminy i sposoby przesyłania informacji o dochodach; [PwC w Prasie] Wydatki związane z reklamacją towarów są kosztem podatkowym.

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone