środa, 19 czerwca 2019 r.  Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Wiadomości z tagiem Szczególnie  RSS
Zamiatanie pomysłów byłej minister finansów. Piątka Kaczyńskiego będzie wyglądała inaczej, niż chciała Teresa Czerwińska

Dodano: 13.06.2019 11:05 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Ledwie Teresa Czerwińska zdążyła przejść na drugą stronę ul. Świętokrzyskiej i zamienić gmach Ministerstwa Finansów na stanowisko w zarządzie Narodowego Banku Polskiego, a już wiele z jej zapowiedzi z ostatnich tygodni przechodzi do historii. Szczególnie pomysły związane z modyfikacją piątki Kaczyńskiego, czyli pakietu obietnic wyborczych, które prezes PiS ogłosił w lutym.

KNF zwraca uwagę na kredyty konsumpcyjne o wysokim wskaźniku DSTI

Dodano: 13.06.2019 9:04 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Szczególnej uwagi ze strony banków i klientów wymagają długoterminowe kredyty o wysokich (Debt-Service-to-Income). Kredyty takie mogą prowadzić do nadmiernego zadłużenia się części gospodarstw domowych oraz generować nadmierne ryzyko po stronie banków, ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

Źródło: https:

Allianz: Likwidacja szkody w samochodzie nie musi być problematyczna

Dodano: 09.06.2019 11:05 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Jak wynika z danych policji tylko od stycznia do końca sierpnia br. w całej Polsce miało miejsce 272 892 kolizji drogowych. Przyczyny tych zdarzeń są różne: niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Szczególnie w dużych miastach do „stłuczek” dochodzi często a problemy z nich wynikające bywają uciążliwe.

Źródło: prnews.pl

Kolejne zmiany zasad przetwarzania danych osobowych w ubezpieczeniach, cz. 2 [Prawo na weekend]

Dodano: 24.05.2019 9:01 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Szczególnie interesujące rozwiązanie wprowadzono w nowym art. 41 ust. 1c UDUiR. Zgodnie z nim, "zakład ubezpieczeń może przetwarzać dane osobowe, o których mowa w ust. 1b, dotyczące ubezpieczonych, ubezpieczających lub innych uprawnionych z umowy ubezpieczenia, bez zgody osoby, której te dane dotyczą, w celach, o których mowa w art. 33 ust. 3, nie dłużej niż 12 lat od dnia rozwiązania umowy ubezpieczenia". Przepis ten pozwala na przetwarzanie danych określonych kategorii osób, już po rozwiązaniu umowy ubezpieczenia. Przy czym możliwość ta dotyczy stosunkowo szerokiej grupy danych, tzn. wszystkich tych kategorii, które wymieniono w ust. 1b na potrzeby podejmowania przez ubezpieczycieli decyzji w oparciu o zautomatyzowane przetwarzanie danych, w tym profilowanie.

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone