poniedziałek, 22 października 2018 r.  Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa
Wiadomości z tagiem Szczególnie  RSS
=> Agenci chcą podwyżek prowizji <= [Ważne]

Dodano: 22.10.2018 8:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Na forach agencyjnych coraz częściej i coraz mocniej pojawiają się żądania podwyżek prowizji. Spadające już nawet o 30% stawki uderzają niemal bezpośrednio w bieżące przychody agentów. Szczególnie dla małych agentów opierających swój biznes na OC ppm to bardzo poważny problem. Po bardzo dobrym roku 2017, kiedy stawki błyskawicznie rosły, a prowizje pozostawały bez zmian, w roku 2018 większość ubezpieczycieli obniżyło efektywne wysokości prowizji. Gwałtowne rozpoczęcie wojny cenowej drastycznie obniżyło dochody agentów ubezpieczeniowych. Ubezpieczyciele nie są jednak chętni do podwyżek prowizji, bo OC komunikacyjne sprzedaje przede wszystkim niska cena. Lepszą sprzedaż zapewni więc obniżenie ceny o choćby kilka punktów procentowych niż podwyższenie agentom prowizji. Dowodem są ubezpieczyciele płacący dużo niższe prowizje niż rynek, ale wciąż sprzedający się właśnie dzięki niskim składkom.

Źródło: feedproxy.google.com

Allianz: Likwidacja szkody w samochodzie nie musi być problematyczna

Dodano: 20.10.2018 11:05 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Jak wynika z danych policji tylko od stycznia do końca sierpnia br. w całej Polsce miało miejsce 272 892 kolizji drogowych. Przyczyny tych zdarzeń są różne: niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Szczególnie w dużych miastach do „stłuczek” dochodzi często a problemy z nich wynikające bywają uciążliwe.

Źródło: prnews.pl

Inwentaryzację zapasów drogą spisu warto wspomagać informatycznie

Dodano: 20.10.2018 5:06 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Spis z natury w naszej jednostce jest bardzo pracochłonny. Szczególnie jeśli chodzi o inwentaryzację zapasów. Chcemy sobie usprawnić pracę i zastanawiamy się, jak to zrobić. Czy są jakieś wymogi odnośnie do informatycznego wsparcia?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ogrzewanie wody energią ze słońca sposobem na niższe rachunki

Dodano: 06.10.2018 6:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Widząc na dachach zamontowane kolektory słoneczne, zapewne niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie na temat ich opłacalności. Istnieje wiele teorii na ich temat, wśród których powielane są nieprawdziwe informacje. Warto zatem dowiedzieć się czegoś więcej w dziedzinie kolektorów słonecznych. Szczególnie tego, czy rzeczywiście są one takie opłacalne, czy niestety służą jedynie do zbicia wielkiego zysku przez ich producentów.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone