niedziela, 27 września 2020 r.  Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Wiadomości z tagiem Szczególnie  RSS
Wyłączeni(a) [Podsumowanie tygodnia]

Dodano: 21.09.2020 8:54 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Axa zmierza do wyłączenia się z polskiego rynku. Jako marka. Bo po połączeniu z Uniqą ducha Axy zapewne jeszcze długo będzie czuć, czy to w ludziach, którzy zostaną, czy we wspólnych już działaniach obu ubezpieczycieli. Wyłączenia... no właśnie. Ubezpieczyciele zawsze byli ich pewni. Wyłączenia w warunkach to świętość. Nie dla wszystkich jednak. To, że ubezpieczyciel twierdzi, że coś jest wyłączone, nie oznacza jeszcze, że podobnie uważać będzie sąd. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z bardzo skomplikowanymi warunkami. Jak przy BI chociażby.

Źródło: feedproxy.google.com

Allianz: Likwidacja szkody w samochodzie nie musi być problematyczna

Dodano: 15.09.2020 11:05 | 47 odsłon | 0 komentarzy


Jak wynika z danych policji tylko od stycznia do końca sierpnia br. w całej Polsce miało miejsce 272 892 kolizji drogowych. Przyczyny tych zdarzeń są różne: niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Szczególnie w dużych miastach do „stłuczek” dochodzi często a problemy z nich wynikające bywają uciążliwe.

Źródło: prnews.pl

Podatki 2021: Biznes liczy na pozytywne efekty pakietu SLIM VAT

Dodano: 14.09.2020 16:15 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Przygotowany przez resort finansów pakiet SLIM VAT powinien przynieść pozytywne efekty dla podatników - twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Szczególnie dobrze oceniana jest propozycja zniesienia obowiązku zbierania potwierdzeń otrzymania przez kontrahentów faktur korygujących in minus. Pakiet SLIM VAT ma wejść w życie z początkiem 2021 r.

Radosny Dzień Niepodległości

Dodano: 11.09.2020 5:08 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Wczorajsze wzrosty w Europie, od 0,7% w Niemczech do nawet 2,4% we Włoszech, potwierdzają, że rynki mają duże oczekiwania wobec przyszłej prezes Europejskiego Banku Centralnego. Szczególnie interesująca w kontekście ostatnich zatargów...

Źródło: inwestycje.pl

Estoński CIT w Polsce

Dodano: 08.09.2020 14:38 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Od czerwca 2020 r., tj. od momentu zaprezentowania założeń wdrożenia w Polsce estońskiej metody rozliczenia CIT, narosło wokół niej wiele nieporozumień. Autorzy (Jan Sarnowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i Aleksander Łożykowski, Dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów) przywołali argumentację stojącą w kontrze do najczęściej powtarzanych w przestrzeni publicznej mitów dotyczących projektowanej regulacji. Szczególnie istotne znaczenie mają w tym procesie szersze tło ekonomiczne omawianego rozwiązania, moment cyklu koniunkturalnego, w którym jest ona wdrażana, oraz doświadczenie płynące z ponad 20 lat stosowania tego mechanizmu w innych krajach Europy.

Tydzień obfitujący w emocje. I kolejny skok ceny złota

Dodano: 06.09.2020 5:08 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Kluczowymi wydarzeniami ubiegłego tygodnia było sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole oraz szczyt G7, który odbył się w weekend we francuskim Biarritz. Szczególnie koniec tygodnia obfitował w emocje, co znalazło odzwierciedlenie w notowaniach.

Źródło: inwestycje.pl

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone