piątek, 22 lutego 2019 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Wiadomości z tagiem Systems  RSS
Comarch nie zgadza się z decyzją ZUS ws. umowy na utrzymanie KSI

Dodano: 21.02.2019 16:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Comarch kwestionuje zasadność częściowego wypowiedzenia przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) umowy na usługę wsparcia, eksploatacji i utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS (KSI ZUS) oraz naliczenia kary, podała spółka. Comarch jest gotowy także do dochodzenia swoich praw, w tym odszkodowania, na drodze sądowej. Ponadto zaznacza, że częściowe wypowiedzenie umowy przez ZUS nie będzie miało znaczącego wpływu na wyniki finansowe oraz działalność operacyjną Comarch w 2019 r.

Comarch traci część umowy z ZUS. Milionowa kara

Dodano: 20.02.2019 15:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Comarch otrzymał od ZUS informację o odstąpieniu od umowy na utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego. Zakład wezwał konsorcjum do zapłaty kary umownej w wysokości 24,2 mln zł zł w terminie 7 dni od dnia otrzymania oświadczenia ZUS.

Źródło: https:

Analityka przestrzenna w 2019 roku: 5 trendów, które ukształtują branżę GIS

Dodano: 13.02.2019 5:06 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Przyczyną wzrostu popularności platform do analiz przestrzennych jest możliwość integracji różnych rodzajów technologii. Systemy te coraz częściej wykorzystywane są jako podstawowe rozwiązania IT nie tylko w administracji, lecz także w biznesie.

Źródło: inwestycje.pl

Exact Systems: Bez ulg lub dopłat w Polsce brak przełomu w elektromobilności

Dodano: 11.02.2019 17:05 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Bez nowelizacji ustawy o elektromobilności i bez wprowadzenia znaczących ulg podatkowych lub dopłat bezpośrednich nie należy oczekiwać nagłego przełomu pod względem dynamiki zakupu samochodów elektrycznych w Polsce, ocenia prezes Exact Systems Paweł ...

Źródło: inwestycje.pl

Systemy produkcyjne w Europie: stan 2018, cz. 2 [Technologie IT]

Dodano: 04.02.2019 7:53 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Trudno systemowi produkcyjnemu jest zmienić się w krótkim czasie. Na tym polega ich "nudna" natura. To zasadniczo repozytoria polisowych danych oraz innych istotnych dla działania ubezpieczycieli informacji. Jednak mimo wszystko systemy te ulegają zmianom. Ładnych kilka lat temu dodaliśmy do nich na przykład portale sprzedażowe. W wielu przypadkach integralną częścią systemów ubezpieczeniowych stały się narzędzia zarządzające procesami, obsługą elektronicznych dokumentów, czy wreszcie silniki raportowe. Wiele z tych programów zostało doposażonych przez dostawców IT w nowe potrzebne w nowej rzeczywistości moduły. Inne dodatki pochodzą od firm trzecich i zostały zintegrowane, a z czasem w całości wchłonięte przez systemy produkcyjne. W ten sposób nasycamy apetyt ubezpieczycieli na coraz to nowsze i liczniejsze funkcjonalności.

Źródło: feedproxy.google.com

"Twardy" Brexit a ruch drogowy na Wyspach [Punkty widzenia]

Dodano: 28.01.2019 7:51 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Rada Biur Systemu Zielonej Karty podjęła decyzję o kontynuowaniu współpracy z Biurem Brytyjskim na dotychczasowych zasadach. Oznacza to, że Biuro Brytyjskie pozostanie sygnatariuszem Porozumienia Wielostronnego bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek dodatkowych procedur.

Źródło: feedproxy.google.com

Systemy produkcyjne w Europie: stan 2018, cz. 1 [Technologie IT]

Dodano: 28.01.2019 7:51 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Potrzeby ubezpieczycieli ulegają zmianom, a to oczywiście wpływa na, to w jaki sposób są budowane i rozbudowywane systemy IT dla ubezpieczeń. Od kilku lat jesteśmy świadkami kroczącej ich ewolucji. O ile podstawowe, główne funkcjonalności systemów produkcyjnych nie ulegają od pewnego czasu dużym zmianom, to w szczegółach jesteśmy świadkami sporej aktywności dostawców IT i samych ubezpieczycieli w tym zakresie.

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone