wtorek, 18 czerwca 2019 r.  Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
Wiadomości z tagiem Sprawiedliwość  RSS
Członek rady nadzorczej nie jest podatnikiem VAT

Dodano: 17.06.2019 11:54 | 1 odsłon | 0 komentarzy

13 czerwca 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że w świetle dyrektywy VAT członek rady nadzorczej fundacji nie prowadzi z tego tytułu działalności gospodarczej, zatem nie może być uznany za podatnika VAT. Co prawda członek rady nadzorczej fundacji nie pozostaje w stosunku jakiegokolwiek podporządkowania hierarchicznego względem zarządu tej fundacji, ani względem rady nadzorczej fundacji w zakresie wykonywania działalności członka tej rady. Jednak nie działa on ani we własnym imieniu, ani na własny rachunek, ani też na swoją własną odpowiedzialność, lecz działa na rachunek i na odpowiedzialność tej rady nadzorczej Poza tym członek rady nadzorczej fundacji nie ponosi również ryzyka gospodarczego wynikającego z jego działalności, ponieważ pobiera on stałe wynagrodzenie, które nie jest uzależnione od jego uczestnictwa w posiedzeniach ani od rzeczywiście przepracowanych przez niego godzin.

Źródło: https:

Jarosław Kaczyński: nigdy nie poprzemy podatku katastralnego

Dodano: 10.06.2019 14:22 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Wraca pomysł podatku katastralnego, nigdy go nie wprowadzimy - oświadczył we wtorek podczas konferencji prasowej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Źródło: https:

Beata Szydło: program "Mama 4+" trzeba rozszerzyć, czas na dyskusję o systemie emerytalnym

Dodano: 10.06.2019 9:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Trzeba będzie rozpocząć dyskusję o systemie emerytalnym; moim zdaniem jest to nieuniknione, ale to będzie temat na następną kadencję rządu Prawa i Sprawiedliwości – powiedziała w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" Beata Szydło.

Źródło: https:

FPP: Krytyka nowelizacji Kodeksu karnego skarbowego. Czy na pewno słuszna?

Dodano: 10.06.2019 5:10 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało projekt nowelizacji Kodeksu karnego skarbowego, mający na celu umożliwienie skuteczniejszej walki z szarą strefą. W tym celu zaproponowano m. in. zaostrzenie sankcji za wykroczenia i przestępstwa skarbowe...

Źródło: inwestycje.pl

Komisja Europejska wzywa Polskę do zmian ws. zwolnień dla alkoholu do produkcji leków

Dodano: 07.06.2019 16:23 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska wezwała Polskę do dostosowania się do unijnych regulacji. Wątpliwości Brukseli wzbudziły praktyki dotyczące zwolnień podatkowych dla importowanego alkoholu, który wykorzystywany jest do produkcji leków. Polskie władze mają teraz dwa miesiące na podjęcie działań. W innym przypadku sprawa zostanie prawdopodobnie skierowana do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TS UE).

TSUE posprząta gastronomiczną stajnię Augiasza. Ceny w McDonald's mogą się zmienić

Dodano: 07.06.2019 5:07 | 42 odsłon | 0 komentarzy

Trybunał Sprawiedliwości UE będzie musiał wyjaśnić czy franczyzobiorcy McDonald`s świadczą usługę gastronomiczną, czy też dostarczają klientom gotowe towary. Pytanie prejudycjalne w tej sprawie zadał dziś Naczelny Sąd Administracyjny.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

DataWalk ma memorandum z Research Innovation Inc. w USA

Dodano: 05.06.2019 11:06 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Warszawa, 05.06.2019 (ISBnews) - DataWalk Inc. - spółka zależna DataWalk - podpisała Memorandum of Understanding z Research Innovation Inc. (RII), integratorem technologii będącym liderem konsorcjum ofertowego na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA (DOJ), podała spółka.

DataWalk ma memorandum z Research Innovation Inc. w USA

Dodano: 05.06.2019 8:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Warszawa, 05.06.2019 (ISBnews) - DataWalk Inc. - spółka zależna DataWalk - podpisała Memorandum of Understanding z Research Innovation Inc. (RII), integratorem technologii będącym liderem konsorcjum ofertowego na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA (DOJ), podała spółka.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone