sobota, 20 października 2018 r.  Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Wiadomości z tagiem Skutki  RSS
Skutki darowizny z poleceniem mogą dotyczyć osób trzecich

Dodano: 18.10.2018 5:06 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Darowizna i polecenie to dwa odrębne tytuły opodatkowania i nawet jeśli nie ma podatku od darowizny, to jest od nabycia tytułem polecenia – wyjaśniło Ministerstwo Finansów w związku z wyrokami NSA (sygn. akt II FSK 1525/16 oraz II FSK 1526/16). Kto więc zapłaci podatek? Odpowiedź może być różna.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Skutki podatkowe w PIT otrzymania od spółki komandytowej w gotówce równowartości należnego podatku VAT, w związku z wniesieniem wkładu niepieniężnego do tej spółki

Dodano: 12.10.2018 1:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy wydał wyrok, w którym wskazał, że kwota otrzymana przez wspólnika od spółki, stanowiąca równowartość należnego podatku od towarów i usług, nie będzie przysporzeniem majątkowym po stronie wspólnika o charakterze definitywnym, co wyłącza możliwość zakwalifikowania tejże kwoty jako przychodu tego udziałowca.

Źródło: https:

Skutki podatkowe w PIT zamiany kryptowalut oraz zasady dokumentowania wydatków na nabycie kryptowalut

Dodano: 09.10.2018 1:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wydał wyrok, w którym wskazał, że w chwili zamiany jednego rodzaju kryptowaluty na inny rodzaj kryptowaluty nie powstaje obowiązek podatkowy w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

Źródło: https:

Skutki w VAT zakończenia umowy najmu lokalu

Dodano: 23.09.2018 6:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Sposób rozliczenia podatku VAT po zakończeniu umowy najmu uzależniony jest od tego, w jaki sposób zostanie rozliczona pobrana kaucja albo w jaki sposób nastąpiło rozliczenie poniesionych nakładów ulepszających w wynajmowanym lokalu. Ważne jest także to, czy najemca po zakończeniu umowy najmu lokal opuścił, czy dalej z niego korzysta.

Tagi: Skutki, Ważne
Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone