środa, 25 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Wiadomości z tagiem Skarbu  RSS
Zaprzepaścimy szansę na produkcję "zielonej energii"? Apel do parlamentarzystów

Dodano: 24.04.2018 16:10 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Organizacje branżowe reprezentujące sektor OZE apelują do posłów i senatorów
o poparcie zaproponowanych przez rząd zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii.
25 kwietnia prace nad projektem nowelizacji ustawy rozpocznie sejmowa Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Sąd: Za katastrofę hali MTK odpowiedzialne dwa organy Skarbu Państwa

Dodano: 23.04.2018 17:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Chorzowa i Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w tym mieście – te dwa organy Skarbu Państwa ponoszą odpowiedzialność za katastrofę hali Międzynarodowych Targów Katowickich z 2006 r. - orzekł w poniedziałkowym wyroku warszawski sąd.

Źródło: forsal.pl

Posłowie wezmą się za zieloną energię i jakość paliw. Co z pensjami w spółkach skarbu?

Dodano: 23.04.2018 13:57 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Rozmawiamy z Maciejem Małeckim, posłem PiS, przewodniczącym Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa. - Na pierwszym miejscu musi być interes Polaków - polskich rodzin, polskiej gospodarki, a to w przypadku polityki energetycznej oznacza konieczność zapewnienia nieprzerwanych dostaw energii po akceptowalnej społecznie cenie. W związku z tym nie widzę żadnego uzasadnienia, żeby ścigać się w rozwoju ciągle drogich i niestabilnych źródeł energii kosztem portfeli Polaków. Chcemy rozwijać OZE, ale w sposób rozważny, czyli także z poszanowaniem paliw kopalnych, które posiadamy, takich jak polski węgiel – mówi Małecki w rozmowie z WNP.PL

Źródło: energetyka.wnp.pl

Komentarz do ustawy Ordynacja podatkowa (wyciąg z przepisów dotyczących STIR)

Dodano: 23.04.2018 11:08 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Jednym z podstawowych celów zarówno aparatu skarbowego, jak iustawodawcy jest uszczelnienie systemu podatkowego. Z całą pewnością kierunek działania jest jak najbardziej pożądany, bo ograniczanie wyłudzeń podatków, nadużyć prawa, ale również agresywnej optymalizacji podatkowej prowadzonej na granicy prawa jest w interesie nie tylko Skarbu Państwa, lecz także uczciwych podatników, przedsiębiorców, którzy prowadząc swoje działalności, niejednokrotnie muszą konkurować z atrakcyjniejszymi ofertami tych, którzy, nie zawsze w pełni legalnie, oszczędzają na podatkach i dzięki temu mogą przedstawić lepszą (czasami tylko pozornie) ofertę potencjalnym klientom. Uszczelnianie systemu podatkowego to również walka z przestępstwami skarbowymi, a o jej zasadności chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Sponsoring patriotyczny. Na co spółki z udziałem Skarbu Państwa przeznaczają darowizny?

Dodano: 23.04.2018 6:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Państwowe spółki coraz chętniej wchodzą w projekty propagujące postawy oddania ojczyźnie. Nie chodzi tylko o wsparcie Polskiej Fundacji Narodowej.

Źródło: biznes.interia.pl

Skarb Państwa zgłosił kandydaturę Marka Dietla na stanowisko prezesa GPW

Dodano: 20.04.2018 11:05 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów działająca w imieniu Skarbu Państwa zgłosiła kandydaturę Marka Dietla na stanowisko prezesa zarządu GPW - podała giełda na stronie internetowej.

Kto nowym prezesem GPW? Pewniak jest tylko jeden

Dodano: 20.04.2018 9:11 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy GPW 23 kwietnia ma zająć się zmianami w zarządzie giełdy. Największe szanse na pozostanie na stanowisku prezesa ma sprawujący tę funkcję od czerwca 2017 r. Marek Dietl. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów działająca w imieniu Skarbu Państwa zgłosiła jego kandydaturę to na stanowisko.

Źródło: finanse.wnp.pl

Wynagrodzenia członków zarządu KGHM

Dodano: 16.04.2018 17:07 | 9 odsłon | 0 komentarzy


KGHM Polska Miedź SA jest strategiczną i zarazem jedną z największych spółek Skarbu Państwa. W 2017 roku spółka odnotowała ponad 20 mld PLN przychodów, które w efekcie przełożyły się na 1,5 mld PLN zysku netto. Pomimo dobrych wyników finansowych...

Źródło: inwestycje.pl

FRD zainteresowany inwestycjami w papiery Skarbu Państwa

Dodano: 13.04.2018 11:26 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Fundusz Rezerwy Demograficznej zainteresowany jest inwestycjami w długoterminowe papiery Skarbu Państwa - podało Ministerstwo Rozwoju Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: biznes.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone