piątek, 19 października 2018 r.  Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Wiadomości z tagiem Skarb  RSS
Cztery spółki lotnicze kontrolowane przez Skarb Państwa zostały włączone do PGL

Dodano: 10.10.2018 17:07 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics zostały włączone do Polskiej Grupy Lotniczej - poinformował w środę prezes PGL Rafał Milczarski. Dodał, że to kolejny etap konsolidacji PGL i początek integracji sektora lotniczego w Polsce.

Czy dzięki split payment rozwinie się rynek faktoringu w Polsce?

Dodano: 28.09.2018 13:17 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy dotyczące split payment, czyli podzielonej płatności w VAT obowiązują od 1 lipca 2018 roku. Miały one uszczelnić system podatkowy, zabezpieczając Skarb Państwa przed nadużyciami. Trudno po jednym kwartale od ich wdrożenia mówić już o pozytywnych efektach w tym wymiarze, ale warto przyjrzeć się, kto w dłuższej perspektywie może na nich skorzystać. Według ekspertów Aforti Factor na wprowadzonych zmianach zyska nie tylko państwo. Nowe przepisy mogą się również pośrednio przyczynić do wzrostu rynku faktoringu w Polsce, otwartego na wsparcie przedsiębiorców poszukujących dostępu do gotówki.

Źródło: https:

Split payment szansą na wzrost rynku faktoringu w Polsce?

Dodano: 28.09.2018 11:08 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Obowiązujące od 1 lipca 2018 roku przepisy dotyczące split payment, czyli podzielonej płatności w VAT, miały uszczelnić system podatkowy, zabezpieczając Skarb Państwa przed nadużyciami. Trudno po jednym kwartale od ich wdrożenia mówić już o pozytywnych..

Źródło: inwestycje.pl

Opodatkowanie leasingu samochodów 2019 - wątpliwości konstytucyjne

Dodano: 26.09.2018 14:13 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Trwają prace legislacyjne nad projektem zmian w podatkach dochodowych (m.in. w zakresie opodatkowania umów leasingu), które mają obowiązywać już od 2019 roku. Ministerstwo Finansów przekonuje o zgodności zaprojektowanych zmian z konstytucją opierając się na własnych ekspertyzach. Ale w opinii niektórych ekspertów spoza MF, przygotowane zapisy naruszają ustawę zasadniczą. Specjaliści jednoznacznie wskazują, że prawo nie może działać wstecz. I grzmią, że to zły ruch i odejście od dotychczasowej praktyki stanowienia przepisów. Według opinii resortu, sektor finansów publicznych zyska na tym ok. 100 milionów złotych, tylko w pierwszym roku obowiązywania regulacji, a większość drobnych i małych przedsiębiorców nie odczuje zmian. Z kolei eksperci ostrzegają, że jeżeli firmy zaczną dochodzić swoich roszczeń, to Skarb Państwa może na tym sporo stracić.

Źródło: https:

Frankowicze: Po 10 latach spłaty z kredytu 260 tys. zł, zrobiło się 397 tys. To rozbój w biały dzień [WYWIAD]

Dodano: 23.09.2018 11:05 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Skarżymy Skarb Państwa, bo od lat słyszymy, że w sprawie frankowiczów nic nie da się zrobić - mówi szefowa stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu (SBB) Barbara Husiew.

Tagi: Styl, Skarb
Źródło: forsal.pl

Dywidend w 2016 roku będzie pod dostatkiem

Dodano: 25.02.2016 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dywidend w 2016 roku będzie pod dostatkiem. Rok 2015 obfitował w dywidendy, a Skarb Państwa tylko z pięciu gigantów – PKN Orlen, KGHM, PZU, PGE i PGNiG – otrzymał ponad 3 mld zł. Już dziś wiadomo, że m.in. Bank PEKAO wypłaci posiadaczom swoich akcji ponad 2,2 mld zł co może być dobrym prognostykiem dla inwestorów liczących na zyski powiązane ze strumieniem dywidend.

Źródło: www.moneymakers.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone