wtorek, 16 października 2018 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Skarb  RSS
Cztery spółki lotnicze kontrolowane przez Skarb Państwa zostały włączone do PGL

Dodano: 10.10.2018 17:07 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics zostały włączone do Polskiej Grupy Lotniczej - poinformował w środę prezes PGL Rafał Milczarski. Dodał, że to kolejny etap konsolidacji PGL i początek integracji sektora lotniczego w Polsce.

Czy dzięki split payment rozwinie się rynek faktoringu w Polsce?

Dodano: 28.09.2018 13:17 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy dotyczące split payment, czyli podzielonej płatności w VAT obowiązują od 1 lipca 2018 roku. Miały one uszczelnić system podatkowy, zabezpieczając Skarb Państwa przed nadużyciami. Trudno po jednym kwartale od ich wdrożenia mówić już o pozytywnych efektach w tym wymiarze, ale warto przyjrzeć się, kto w dłuższej perspektywie może na nich skorzystać. Według ekspertów Aforti Factor na wprowadzonych zmianach zyska nie tylko państwo. Nowe przepisy mogą się również pośrednio przyczynić do wzrostu rynku faktoringu w Polsce, otwartego na wsparcie przedsiębiorców poszukujących dostępu do gotówki.

Źródło: https:

Split payment szansą na wzrost rynku faktoringu w Polsce?

Dodano: 28.09.2018 11:08 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Obowiązujące od 1 lipca 2018 roku przepisy dotyczące split payment, czyli podzielonej płatności w VAT, miały uszczelnić system podatkowy, zabezpieczając Skarb Państwa przed nadużyciami. Trudno po jednym kwartale od ich wdrożenia mówić już o pozytywnych..

Źródło: inwestycje.pl

Opodatkowanie leasingu samochodów 2019 - wątpliwości konstytucyjne

Dodano: 26.09.2018 14:13 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Trwają prace legislacyjne nad projektem zmian w podatkach dochodowych (m.in. w zakresie opodatkowania umów leasingu), które mają obowiązywać już od 2019 roku. Ministerstwo Finansów przekonuje o zgodności zaprojektowanych zmian z konstytucją opierając się na własnych ekspertyzach. Ale w opinii niektórych ekspertów spoza MF, przygotowane zapisy naruszają ustawę zasadniczą. Specjaliści jednoznacznie wskazują, że prawo nie może działać wstecz. I grzmią, że to zły ruch i odejście od dotychczasowej praktyki stanowienia przepisów. Według opinii resortu, sektor finansów publicznych zyska na tym ok. 100 milionów złotych, tylko w pierwszym roku obowiązywania regulacji, a większość drobnych i małych przedsiębiorców nie odczuje zmian. Z kolei eksperci ostrzegają, że jeżeli firmy zaczną dochodzić swoich roszczeń, to Skarb Państwa może na tym sporo stracić.

Źródło: https:

Frankowicze: Po 10 latach spłaty z kredytu 260 tys. zł, zrobiło się 397 tys. To rozbój w biały dzień [WYWIAD]

Dodano: 23.09.2018 11:05 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Skarżymy Skarb Państwa, bo od lat słyszymy, że w sprawie frankowiczów nic nie da się zrobić - mówi szefowa stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu (SBB) Barbara Husiew.

Tagi: Styl, Skarb
Źródło: forsal.pl

Podlaskie: 200 tys. paczek papierosów zamiast transportu jajek

Dodano: 19.09.2018 8:18 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Próbę przemytu w ciężarówce 200 tys. paczek papierosów udaremnili w Budzisku (Podlaskie) funkcjonariusze KAS. Szacują, że gdyby nielegalny towar trafił na polski rynek, Skarb Państwa straciłby na podatkach ponad 4,5 mln zł.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone