piątek, 18 września 2020 r.  Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Wiadomości z tagiem Senatu  RSS
Konstytucyjna wadliwość prawna nowego

Dodano: 24.08.2020 11:56 | 12 odsłon | 0 komentarzy

W dniu 14 sierpnia 2020 r. Sejm odrzucił uchwałę Senatu (z wnioskiem o odrzucenie ustawy) i tym samym ostatecznie uchwalił budzącą poważne wątpliwości konstytucyjne ustawę z 14 lutego 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów, która m.in. wprowadza nowe daniny publiczne: - opłatę od sprzedaży napojów alkoholowych w opakowaniach jednostkowych o pojemności nieprzekraczającej 300 ml. (art. 2 ), - opłaty dotyczącej napojów zawierających określone substancje słodzące oraz psychoaktywne (art. 7).

Źródło: https:

Bez poprawek Senatu do ustawy m.in. o exit tax

Dodano: 24.08.2020 5:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Senat nie wniósł w piątek poprawek do kompleksowej nowelizacji ustaw podatkowych, wprowadzającej m.in. exit tax.

Tagi: Senat, Senatu
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Bez poprawek Senatu do uproszczenia PIT

Dodano: 24.08.2020 5:10 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Senat poparł jednogłośnie i bez poprawek nowelizację ustawy upraszczającą rozliczenia PIT i nakładającą na fiskusa obowiązek wypełniania deklaracji za podatników.

Tagi: Senat, Senatu
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Ziobro: Trybunał Stanu dla Grodzkiego? Do rozważenia

Dodano: 12.01.2020 22:16 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Jest kwestią do rozważenia odpowiedzialność prawna, jeśli chodzi o Trybunał Stanu - powiedział Zbigniew Ziobro w TVP Info, pytany o możliwość złamania Konstytucji przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego w kontekście zaproszenia na rozmowy Komisji Weneckiej. - Nie chcę się w tej sprawie wypowiadać, bo potem ktoś może sformułować zarzut, że jako prokurator generalny, minister sprawiedliwości, przesądzam sprawę - zastrzegł Ziobro.

Źródło: https:

Rada Etyki Mediów krytykuje „Wiadomości” o Grodzkim. „Nagonka”

Dodano: 12.01.2020 16:15 | 1 odsłon | 0 komentarzy

„Jednostronność przekazu, brak materialnych dowodów przestępstwa przy równoczesnym powtarzaniu oskarżeń, stosowanie negatywnie nacechowanych określeń łamie wszystkie siedem zasad Karty Etycznej Mediów (prawdy, obiektywizmu, oddzielenia informacji od komentarza, uczciwości, szacunku i tolerancji, pierwszeństwa dobra odbiorcy oraz wolności odpowiedzialności)” - stwierdziła Rada Etyki Mediów w oświadczeniu dotyczącym materiałów „Wiadomości” TVP na temat marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego

Tagi: Rada, Senatu
Źródło: https:

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone