sobota, 20 października 2018 r.  Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Wiadomości z tagiem Rzeszowie  RSS
Zakres przedmiotowy pojęcia „podatek dochodowy zapłacony w obcym państwie”

Dodano: 19.10.2018 1:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie wydał wyrok, w którym wskazał, że nie ma powodu do rozróżniania podatków zapłaconych w innym państwie na federalne i stanowe, bo przepisy nie zawężają pojęcia „podatek dochodowy zapłacony w obcym państwie” wyłącznie do podatku federalnego, który został zapłacony na rzecz państwa.

Źródło: https:

Mieszkaniowe eldorado nie będzie trwało wiecznie, wzrasta niezadowolenie z powodu rosnących cen

Dodano: 05.10.2018 6:00 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Kupujący coraz mniej chętnie akceptują duże wzrosty cen mieszkań. Z 23 miast branych pod uwagę przy obliczaniu Indeksu Cen Transakcyjnych przez ostatnich 12 miesięcy ceny mieszkań spadły w 5, a wzrosły w 18. Do największej obniżki doszło w Bydgoszczy, o 12,2 proc., a największy wzrost spośród dużych miast zanotowano w Białymstoku, o 12,4 proc. O ponad 10 proc. ceny urosły jeszcze w Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Warszawie. W Krakowie i Wrocławiu poziom cen sprzed roku utrzymał się.

Źródło: biznes.interia.pl

Długów wobec ZUS można się pozbyć

Dodano: 27.09.2018 5:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych powołał w tym roku nowe jednostki organizacyjne – Centra Umorzeń (CUM). Utworzono je po to, by ujednolicić i zobiektywizować zasady rozstrzygnięć dotyczących umarzania lub rozkładania na raty należności z tytułu nieopłaconych składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Obsługują one już klientów wszystkich 43 oddziałów ZUS, jakie istnieją w kraju. Centra Umorzeń zostały utworzone w I Oddziale w Łodzi – CUM I (pierwsza instancja), Oddziale w Rzeszowie – CUM II (pierwsza instancja), Oddziale w Bielsko-Białej – CUM III (druga instancja).

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

W Rzeszowie powstanie baza techniczna dla samolotów

Dodano: 24.09.2018 17:06 | 17 odsłon | 0 komentarzy


W Rzeszowie powstanie baza techniczna dla największych samolotów pasażerskich. Inwestycję ogłosił szef Pilskiej Grupy Lotniczej i PLL LOT Rafał Milczarski. W siedzibie podkarpackiego urzędu marszałkowskiego podpisano list intencyjny w tej sprawie

Źródło: inwestycje.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone